Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos cigaretta - van...

Elektromos cigaretta - van értelme? Felhasználók válaszoljanak, ne forgalmazók!

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 14:11
 1/10 anonim válasza:

Szerintem nincs. Én próbáltam de idegesített hogy egy műanyag az egész. Egyáltalán nem olyan érzés mintha rágyújtanál, semmi köze a cigihez.

Én végül minden segyítség nélkül szoktam le.

2012. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ellentétes válaszokat fogsz kapni. Nekem például bejön. Azt nem lehet elvárni, hogy ugyan olyan legyen mintha cigiznél, mert akkor cigi lenne, nem pedig e-cigi. Hogy neked beválik-e, azt csak kipróbálással tudod eldönteni. Ha szaküzletben veszed, és nem a NET-ről, akkor ki is próbálhatod, vagy először eldobhatót veszel.
2012. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van, de mellette dohányzom is. Én azért vettem, mert szeretek egy csomó ízt (eper, narancs, kávé, cherry), és tanulás, vezetés, munka közben tudom pöfékelni, nem leszek büdös. De egy sör, bor mellé azért rá szoktam gyújtani, vagy ha ideges vagyok, vagy megkívánom. Régen napi 1 doboz cigit szívtam, ez most 3-5 nap alatt fogy így el, szóval az egészség szempontjából hasznos(abb).

Ha még nem próbáltál, szerintem ne egy eldobhatót vegyél, mert az rossz élmény. A nagyobb teljesítményűek több füstöt adnak, tovább bírják, egy dohányosnak meg ezek fontosak. Kérdezd meg az üzletben, melyiket ajánlják erős dohányosoknak (amúgy nekem is olyan van, de márkát privátban, ha érdekel), leszokásban ezek segítenek.

Amúgy ha 2-3 napig egyáltalán nem gyújtok igazi cigire, sokkal rosszabb "égéstermék" íze van az e-cigihez képest, ami aromás és tiszta.

2012. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:
Szomszádasszonyom vett ilyet. Pár hét után visszaszokott a cigire.
2012. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a cigit csak a nikotin miatt szívod akkor lehet haszna, vagy esetleg a leszokásban segíthet. Én pipázom/szivarozom, gondolom mondanom sem kell köze nincs egy minőségi dohányternékhez.
2012. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Katoonene válasza:

Valóban nem tudja 100%-ig visszaadni az érzést, de egészségesebb,olcsóbb, és nekem segít, napi 2 dobozos dohányosként 2 hete elvagyok nélküle, ha hiányzik, pöfékelek az e-cigivel és megnyugszom. Egyébként még várnom kell 1-2 hónapot, hogy azt mondjam, eredményes vagyok, de most 2 hét után csak akkor van komolyabb hiányom, ha iszok. Ha nem, akkor elvagyok e-cigivel.


Egyébként bűnrossz, de leszokásban sokaknak segít. Sokaknak pedig nem.


Az eldobhatósakkal az a gond, hogy nagyon rosszak, silány minőségűek. A jobbakkal az a gond, hogy elhatározás kell, mert 17 alatt nem igazán találsz jót (aminek jó az akksija, megbízható, stb.) viszont hamar behozza az árát, jelenleg 160 Ft/doboz áron szívom a cigihez hasonló műanyagot.

2012. jan. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, az ára miatt nem tudom csak úgy kipróbálni, és 15-17-et meg nem akarok kidobni a semmire.


"A nagyobb teljesítményűek több füstöt adnak, tovább bírják,..."

De milyen füstöt? Tulajdonképpen mi az, ami lemegy a tüdődbe? (Nem értem az egész mechanizmusát a terméknek, elképzelni se tudom, használatban sosem láttam - mert ennyi pénzt egyik ismerősöm se kockáztat)


Régebben próbálkoztak páran gyógynövényes cigikkel, azt is volt, aki szidta, volt, aki használta.

2012. jan. 9. 10:18
 8/10 Katoonene válasza:

Részemről a válasz: x mg nikotint tartalmaz (én ~ 9 mg-s multit szívtam, most pedig ~11 vagy ~ 6 mg-s e cigit szívok)


Lényegében a nikotin+pára+aroma található a "füstben".


Tudományosabb magyarázat (nem minősül önreklámozásnak, kb 100 ilyen oldal van, google keresőt használva)

[link]


Én ilyet szívok: Super 808 E-Cigaretta


Akksi majdnem kibír egy doboznyit, patronok szívástól függően körülbelül egy patron.


Remélem tudtam segíteni valamelyest.

2012. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2012. jan. 9. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:

10-én vettem egy e-cigit, finom íze van, de meglepődtem, mert tud ám kaparni. Szóval nem arról beszélünk, hogy nem érezni semmit. Egyértelműen nem sima cigi, de a füst látványa és az emelgetés élménye azért még megmarad.


Kétféle e-liquidet vettem bele: az egyik a "tobacco", nekem annyira nem jött be, a másik viszont a kávé. Az isteni. Tényleg. Olyan, mintha cappuccinót szívnál. Persze semmi köze a cigihez, de régen vizipipáztam, arra emlékeztet.


Működés: fűtőszállal elforralunk 1-2 mikroliter liquidet, ami gőz és pára formájában távozik a patronból.

Szerintem glicerin, víz, nikotin és aroma alkotja a liquidet, mert olajos hatása van, mint a vizipipa-dohánynak.

2012. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!