Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért jó dohányozni?

Miért jó dohányozni?

Figyelt kérdés
A dohányosok nyafognak a tiĺalmak miatt,de a legtöbb dohányos tojik a nem dohányzókra. Tapasztalatból írok,mert sokszor előfordult már,hogy az utcán pöfékelő simán mellettem fújta ki a pofájábóĺ a füstöt és a füstbőĺ sikeren kaptam bőven. De ez vonatkozott a busz és a villamosmegállókra is. De ha szóltam a dohányzás miatt még a dohányzó sértődött meg. Mire jó a dohányzás? Azt mondják sokan,hogy nyugtat. Sok buta ember él a földön,hogy a dohányzást jónak,nyugatónak tartja. Büdös lesz tőle a bőr,haj,ruha,száj,az ujjak,sárgák a fogak,és a tüdőnek sem mindegy. Hát én részemről lenézem a dohányosokat és szánalmasnak tartom őket.
2012. jan. 14. 16:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Az a te bajod.

Amaz meg az övéké.

2012. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
És milyen igazad van. (dohányos vagyok)
2012. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Nyugi, én is lenézlek téged.
2012. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen egyetértek. És akkor tegyük hozzá, hogy többségük eldobja a csikket az utcán. Valahol én is lenézem őket. Teljesen jogos, hogy kitiltják őket mindenhonnan. Az a baj, hogy nem fogják fel,hogy másokat zavar a cigifüst, vagy felfogják, csak nem érdekli őket.
2012. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, én mitől undorodom? A disznózsírtól. Na attól nagyon. Még a szagától is hányok! Van fogalmad róla, mit tesz a szervezeteddel??? Olvass utána!

Mégsem lobbizok a betiltásáért :) Aki akarja, egye. Nem az én gondom, hál' Istennek van saját életem, amivel foglalkozhatok, nem kell kivetítenem a napi bosszúságomat és problémáimat olyan emberekre, akiket max látásból "ismerek".


Ettől függetlenül abban maximálisan igazad van, hogy a magyar dohányosok igen nagy százaléka paraszt, mondom ezt úgy, hogy én is dohányzom. Újabb példa: attól, hogy az emberek vállal fellöknek a vonaton/buszon/metrón, nem a vállakat kell betiltani. Csak egy pici illemet kéne tanulni, éppen csak annyit, hogy ha már az állatoknál magasabb szintű élőlénynek tituláljuk magunkat*, viselkedjünk is úgy saját magunkkal és a többi emberrel szemben is, röviden: viselkedjünk emberként.


*Láttatok már olyat, hogy az egyik állat puszta "flegmaságból" (vagy azért, mert kevésbé finom kifejezéssel élve lesz@rja) sérülést/kárt/kellemetlenséget okozott volna egy másik állatnak?

2012. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Na, megjött néhány "értelmes" dohányzó egyed. Ellenérveket nem látok, csak sértődöttséget :)
2012. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.


Te tényleg nem érted, ugye ?


Ha egy dohányos más közelében pöfékel, másnak is rongálja a szervezetét, míg ha zsírt eszik, csak a sajátját. istenem :D.

2012. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Félreértettetek, egy cseppet sem vagyok sértődött, és még külön ki is emeltem, hogy abszolút igazatok van abban, hogy mindenkinek joga van úgy élni, ahogyan ő akar (esetetekben dohányfüst nélkül). Ti viszont azt nem látjátok, hogy nem a dohányzás a probléma, hanem az, hogy az emberek igen nagy százaléka primitív gyökér.


Viszont ha nem gyújtok rá buszmegállóban (még buszmegálló mellett sem, ha ott áll mellettem egy másik, nem dohányzó ember), sem étteremben (kivéve, ha a dohányzó és nem dohányzó részleg két egymástól fallal ÉS ajtóval elzárt terem), sem bárhol máshol, ahol zavarhatnék vele valakit, akkor azt hiszem, senkinek semmi köze hozzá, hogy dohányzom-e, vagy sem. Mint ahogy (amíg nem zavar, vagy árt nekem) nekem sincs közöm más emberek ivási szokásaihoz, vagy politikai/vallási nézeteihez.


Kedves utolsó: személy szerint én senkinek (még dohányzó ismerősöknek sem) füstölgök az arcába, csak a saját szervezetemben teszek kárt, ahhoz viszont azt hiszem, minden jogom megvan.



...és akkor még egyszer, hogy senki se értsen félre: a bunkó módon dohányzókat én is elítélem (bár le nem nézem, ahhoz ez elég kevés :)), és ha egy totál idegen ember az utcán normális emberi hangnemben közli, hogy zavarja a füst, eloltom. Nem azért járok emberek közé, hogy megkeserítsem az életüket. Tolerancia kéne, mindkét részről.

2012. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

77%-os : igazad van, legalábbis aki egy kicsit belegondol az rájön, hogy jól látod a dolgokat, mert tényleg nem a dohányzással van a gond, hanem az illetlen dohányzókkal.

A disznózsíros példa azonban ostoba példa volt:P

2012. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Aki cigizik, az azért eszi mert kedve van hozzá. Ehhez senkinek semmi köze. Sok buta ember van a Földön, ez igaz, például azok is, akik lenéznek mást azért, mert egy nekik nem tetsző tevékenységet végeznek.

A dohányos eldobálja a cikket: ez igaz, nem szép szokás. Viszont ezzel legalább nem szennyezi a környezetet, mivel a cigi 100%-ban természetes anyag, ellentétben azzal a több millió tonnányi műanyag amit az emberiség nem dohányzó fele is eldobál.

Szívod a füstöt: ha olyan helyen dohányzik valaki, ahol nem lehetne akkor igazat adok neked. De jókat nevetek azok, amikor Pesten sétálva az utcán rám szólnak, hogy ne fújjam a képükbe a füstöt. Ilyenkor szívesen felvilágosítanám az emberkét, hogy hány száz mérgező gézt és port szív be az alatt a 10 perc alatt amíg az utcán sétál, és ebből csak 1 a cigifüst. Ennyi erővel tiltsuk be az autókat is, azok is csak azoknak jó akik benne ülnek, a többieket csak zavarja a zaj és a szmog, nem? És a gyárakat is, sokkal tö9bb káros anyagot bocsátanak ki, büdösek, zajosak.

2012. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!