Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem tehetek semmit a...

Miért nem tehetek semmit a dohányzó szomszéd ellen, ha nap mint nap árad be a szobába a cigiszag?

Figyelt kérdés
Már az ablakot sem tudom kinyitni, szólni meg ugye nem lehet neki, mert a sajátjában mindenki ott dohányzik ahol akar... Nem érdemlek egészséges életet a szomszéd miatt????
2009. máj. 26. 11:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy amíg a dohányzás legális méreg (ahogyan az alkohol is - melyet szintén elég nagy felelőtlenségnek tartok), addig bizony minden füstöt okádó ember ott dohányzik, ahol jólesik neki, vagy ahol ki van jelölve rá terület. Sajnos nem tehetsz semmit. Bár 100%-ig megértem a problémádat, azért bizony én biztosan felháborodnék egy cseppet, ha valaki megszabná, hogyan éljek a saját lakásomban. Ennyi erővel az alsó szomszéd miatt meg járhatna lábujjhegyen. Erre a problémára neked egyedül kell megoldást találnod sajnos :S
2009. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Már pedig vannak törvények amik megszabják h hogyan élj a saját lakásodban.Főleg ha az társasház.

Semmit sem tehetsz amivel zavarod a szomszédodat.Se hangos zene,se olyan fűrdés h elázik az alattad levő...stb

A társasházi szabályok az egyik része.

A másik meg a törvénykönyvben szerepel.

Ha valaki állatot tart az erkélyen és bűzlik a szaga,ami nem mérgező csak kellemetlen,már beleszól az Önkormányzat.

Vagy a madarai ürüléke mindig a te erkélyeden landol azt is megbüntetik.Akkor ezek után a dohányfüst köztudottan veszélyesebbbbbb.

2009. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
kedves 17:34, az én válaszomra kommenteltél (16.46 asszem), ezeket az infokat nem is tudtam eleddig. Akkor hát hajrá kérdező!
2009. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd utánnajárok akkor az önkormányzatnál, meglátom mit tehetnék!
2009. máj. 28. 07:30
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
Én tudok egy biztos megoldást, anno én a napi 12 órát fúró szomszédomnál használtam ezt tárgyaló alapnak. Vettem néhány flakon bűzspray-t (neten most csak ilyet találtam: [link] és amikor hallottam, hogy nyitja az ablakot, akkor kihajoltam és jól telefújtam a szobáját. 2 nap se telt bele és végre csendben élhetek :)
2009. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
köszi ezt mindenképp kipróbálom, de nem hiszem hogy itt eredményt érek el.
2009. jún. 3. 16:59
 17/23 anonim ***** válasza:

Rúgd rá az ajtót!


Úgysem fogja tudni bizonyítani :D

2009. júl. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Akkrann válasza:
65%

hasonló a helyzet nálunk, csak itt a dohányos az ablakunk alatt a társasház udvarán dohányzik. Veszekszünk vele, de semmi eredménye (mielőtt rám ront valaki... először szépen kértük hogy máshol cigizzen).

Hol lehet bűz-spray-t venni?

Mi arra gondoltunk, hogy leöntjük cigizés közben egy lavór vízzel... még nem tettük meg de érik a dolog...

2011. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%

Az alsószomszédom egy láncdohányos alkoholista büdös banya aki egy földszinti 8 m2-es sufniban rendezett be egy lakást. Folyamatosan dohányzik és évek óta nem tudom kinyitni miatta az ablakom, mert olyan rohadt büdös van. Próbáltam szép szóval, próbáltam durván... Próbáltam erőszakos módszerekkel. Igazán egyik se jött be. Eddig vesztésre álltam, de most kitaláltam valamit.

Ha valaki hasonló helyzetben van, akkor csak egy kis kreativitás kellő mértékű gonoszság kell hozzá. Egy ventillátorsorból fogok légfüggönyt csinálni közvetlenül az ablaka fölött. Nincs többé szellőztetés. Legalábbis a füst nem tud majd kiszállni az ablakán. Elkészítem a szerkezetet majd kilesem mikor megy el hazulról. Amikor tiszta a terep létrával felteszem.

Linken van egy kép a szerkezet 3D-s vázlatos modelljéről.


[link]

2011. júl. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%
fújjál ki neki az ablaka elé bors vagy paprika sprayt! Lehet kapni önvédelmi boltokban. Előbb utóbb megtanulja a leckét, hogy nem teheti tönkre mások levegőjét. Az ablakot be kell csukni egy kicsit a hadműveletnél és lesznek járulékos áldozatok is a járókelők között, de hidd el megéri hallani a mocskot ahogy fullad. :)
2013. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!