Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kell szívnom nekem is a...

Miért kell szívnom nekem is a szomszéd cigifüstjét? Tudtok tanácsot adni, hogy ez ellen a passzív dohányzás ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Már egy öreg banya a szonszédom aki szívja, leszokni nem fog és el sem fog költözni. Nem hinném, hogy érne bármit is, ha szólnék neki, majd 75 éves. Leginkább az erkélyen szívja, így az összes füst a mi szobánkba áramlik be. Nem tudunk ablakot nyitni, de a konyhában is szokta szívni, úgyhogy a lakás másik oldalán sem lehet nyitva hagyni az ablakot. És szinte sosem alszik, reggel 6-tól éjfélig fent van. Tudok valami hivatalos szervhez fordulni? Tudtok valami jogszabályt, ami segítene. Írtam már dohányzás ellenes oldalaknak, egy írt vissza, de az sem volt segítség.
2009. szept. 8. 21:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
semmit. nehogymár a saját lakásába ne dohányozhasson az ember....:S csukd be az ablakot ha dohányzik.
2009. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
bmeg csukd be az ablakot én se vagyok dohányos de ahoz aztán tényleg semmi közöd hogy mit csinál a szobában :D de az erkélyen se :D
2009. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Megértelek. Nekem is volt ilyen szomszédom. Nekem konktétan hányingerem van, és iszonyú fejfájásom a dohányfüsttől, egész kicsi gyerekkorom óta (a családban senki nem dohányzik).


Hivatalosan nem tudsz tenni semmit sajnos. :(

2009. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én éljek zárt ablakok mellett, rabként a saját lakásomban, mert neki van ez a káros szenvedélye? Gondolom dohányosok írtak elsősorban!
2009. szept. 8. 21:49
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Tuti, hogy az első kettő dohányos. Aki nem dohányzik, és ilyennel kénytelen "együtt élni", az megérti, miről is van szó. (3. válaszoló).
2009. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

szerintem a szomszédjog neki ad igazat, vagyis hivatalosan nem tehetsz semmit.

amúgy fura ez a passzív dohányzás téma, a 80as évekig még a liftekben is lehetett szívni, pedig az eléggé zárt tér, ma pedig már az is zavaró, ha a szél odafújja.

egyre gyengébbek, érzékenyebbek lennének az emberek?

2009. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

3. és 4. hozzászóló vagyok. Valami biztosan van, mert pld. Írországban és Angliában jártam többször is, ott a Pub-okban egyáltalán nem lehet dohányozni, és ezt tudomásul is veszi mindenki, és nem sértik meg ezt a rendeletet.


Itthon meg mi van? Elmentünk a múltkor a belvárosba egy kávézóba. Pici kávézó, (nevét nem írom ki). Kérdzetem a pincért, hol a nemdohányzó rész? Rámutatott 2 asztalra!!! (a többi asztal MELLETT volt, ami dohányzó. Egy légtérben). Úgy fordultunk is ki, ahogy bementünk.


Miért az én hajam meg ruhám legyen büdös másnak a kedvtelésétől?? (arról nem is beszélve, hogy ténlyeg rosszul vagyok, ha csak megcsap, már attól is). Valószínűleg én ilyen mimóza vagyok.

2009. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

a nemdohányzók azért nem mennek be a pub-ba mert ott lehet dohányozni, a dohányzók meg azért nem mennének be, mert nemlehet dohányozni:D értitek? és valszeg a dohányosok többsége jár pub-ba...

amúgy meg semmit sem tehetsz, semmi közöd ahhoz h ő mitcsinál a lakásában, akár egész nap dohányozhatna az erkélyen, te akkorsem tehetnél semmitsem, és jogod sincsen hozzá. nincsen tiltva a dohányzás, így ezzel neked kell együttélned. régebben ez nem okozott ekkora problémát, csak mostanában kényes erre mindenki, h jajjj....rámnefújd a füstöt, jajj...jajj...jajjjjj.....első vagyok amúgy, és nem, nemdohányzom. régebben dohányoztam, de már pár éve nem dohányzom. de továbbra sem nézek csúnyán arra, aki mellettem dohányzik közterületen, mert megteheti. semmi jogom h beszóljak neki, és nemis áll szándékomban.

2009. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Csak annyit kérdeznék, aki ezt nem így látja, hogy ő a pár hónapos csecsemőjét kitenné-e ilyennek? Hagyná-e, hogy arra a csöppségre szálljon rá a szomszéd öreg banya cigi füstje. Tervben van, hogy elköltözünk és sajnos e miatt már nézegetjük a lakásokat, szertünk itt lakni, jó a környék is, szépen a mi ízlésünk szerint fel is lett újítva a lakás, de így nem lehet itt élni. Reggel, mikor még alhatnál arra ébredsz és azért rohansz, hogy becsukd a konyhaablakot, mert már a hálószobában is érzed, hogy bagózik a banya, délután meg az ekély felöl van hűvös, akkor meg ott nem lehet ablakot nyitni, tiszta gáz. Szerintünk.
2009. szept. 9. 09:05
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Hehe. Bírom az ilyet, ha a nagymami benn cigizik a lakásban az unokára, az a baj, ha kimegy az erkélyre, az a baj :) Sajna nem tudsz mit tenni semmit, ezzel az erővel ő is mondhatná, hogy szokj rá te, és akkor nem fog annyira zavarni.

A babát megértem, hogy félted, igazad is van benne. Egyébként próbáltad már udvariasan és kedvesen megkérni, hogy csak az egyik erkélyen gyújtson rá, és akkor ti tárogathatjátok a másik ablakot kedvetekre?

2009. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!