Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tapaszról mi a véleményetek...

Tapaszról mi a véleményetek leszokáshoz?

Figyelt kérdés
Én 3napja használom,azota nem cigiztem,de mikor felrakom,erös fájdalmat érzek a karomban,és hányingerem is van fél orán keresztül.Néha viszont elkap az érzés,hogy rá kéne gyujtani.
2012. jan. 18. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 20 kemény bagós év után szoktam le /öt éve/, fokozatosan, amit sokan nem hisznek, de így van. Nem használtam semmi eszközt. Az a véleményem a tapaszról, mint minden más segítségről, hogy a cél a lényeg, tehát az, hogy elhatározod, és többet nem akarsz rágyújtani. Hogy ezt mivel éred el, az lényegtelen.

Sok sikert!!

2012. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a tapasznak, mert ugyanúgy fenntartja a nikotinfüggőséged. Azt írtad, neked megvan az Allen Carr könyv, akkor miért nem olvastad el azt?
2012. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"a tapasz csak akkor vált be , mikor betekertem és elszívtam"


viccest félretéve, a fájdalom, az adja magát, hiszen tömény méreg szívódik ott fel a bőrödön keresztül. a hányinger is, tekintettel arra, hogy egy tapaszban nem egy cigarettányi anyag van, ez ergo egységnyi idő alatt a cigaretta nikotin tartalmának sokszorosa jut a szervezetedbe.


és igen rá akarsz gyújtani, mert bár fizikailag nem kívánod a cigit, pszichikailag igen, az egész fejben dől el.



én is dohányzom (sajnos), próbáltam tapaszt, rágót, nem használt semmi, mert igazából nem is akartam leszokni.

Később volt egy rövid - pár hónapos - cigimentes időszak, minden segédeszköz nélkül, elhatározásból. sajnos egy hülye vagyok és hasonló elhatározással vissza is szoktam, mondván majd abbahagyom....


16 éve füstölök.

2012. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hol írta a kérdező, hogy megvan az Allen Carr könyv?
2012. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam,és abba is hagytam egy évre,de hülyevoltam és visszaszoktam.
2012. jan. 18. 12:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél irtam.
2012. jan. 18. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát...akkor olvasd el még egyszer, hogy újra leszokhass. De utána nehogy rágyújts!!
2012. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hátde tényleg, gondolom azért szoktál vissza, mert már elfelejtetted a könyvben elhangzottakat :D nekem 1hét magabiztosság után gyengült az elszántság, belehallgattam a könyvbe, átgondoltam ismét, és rájöttem, hogy nem kell mégsem a cigi
2012. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elhatározás, motiváció, kitartás és koncentrálóképesség dolga az egész. Aki leszokott az tudja, viszont sokan kontráznak. A valóság az, hogy a tapaszok, spray-ek, elektromos cigaretták, stb.- érnek valamit. Akár le is szokhatsz a cigiről....mindaddig ameddig nem jön egy újabb kiváltó inger, amellyel szemben ismét gyenge leszel és ismét ráfogsz gyújtani. Akár 2 hónap, akár 8 hónap, akár 2 év és akár 5 év után.


Az igazi és tartós leszokás lényege egyetlen tapaszban sem található meg, sem gyógyszerben. Az belülről jön és belül is marad. Illetve belül elpusztítandó az, ami fogékony adott ingerekre és ami végülis kiváltja a cigarettázást. Ha igazán leakarsz szokni, akkor ez a része kell, hogy érdekeljen.

2012. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Macs1209 ***** válasza:

Tapasz a bőrön keresztül szívódik fel. Pillanatnyi

nikotinmérgezést okoz, ezért van, hogy nincs szük-

séged mellé a dohányzásra. Attól van a hányingered

is. Ez teljesen normális, de ha nagyon nem bírod,

akkor használj gyengébb tapaszt.

2012. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!