Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokás után tényleg nagyobb...

Leszokás után tényleg nagyobb a rák kockázata?

Figyelt kérdés
2.5-3évig dohányoztam, már nem, de ha úgy alakul, 1-2hetente ha elszívok 1-1szál cigarettát, akkor nagyobb a kockázat? Vagy, ha egyáltalán nem cigizek, akkor is könnyebben kapok tüdőrákot?
2012. jan. 21. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Tüdőrákot bárki és bármikor kaphat,ez nem függ a cigizéstől,még ha ezt állítják is. Sokan halnak meg tüdőrákban,akik soha nem cigiztek.

A cigizés csak növeli a rák kockázatát.

2012. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te itt valamit összekeversz. Ha dohányzol akkor nagyobb a kockázat ez logikus.

Ha nem dohányzol a kockázat megvan de kevesebb, mert ha körülötted cigiznek akkor ugyanúgy beszívod a füstöt igaz kevesebb mennyiséget de beszívod másrészt ha néha néha elszívsz 1-1 szálat akkor is beszívsz egy nagyobb füstmennyiséget amitől szintén megvan a kockázata a dolognak.

2012. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet tüdőrákot kapni dohányzás nélkül is, csak jóval kisebb eséllyel.

Ahogy egy hatszáz lelkes falu földútján is elüthet egy autó, de ha Pesten a Nagykörúton rohangálsz a piros lámpánál, ott azért könnyebben megtörténik. És még ott is van, aki megússza.

2012. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tudom, de másról van szó :D én hallottam több embertől is (nem orvosoktól, szóval semmi komoly), meg itt is olvastam olyat, hogy "ha leszokok, rákos leszek"

és hogy ennek van-e valami alapja

de akkor ezekszerint nemigen van :D

2012. jan. 21. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Ennek semmi értelme! Annyi hülyeséget ki tudnak találni az emberek, főleg az akaratgyengék, akik kijelentik, hogy óóóh, ők nem szoknak le, mert biztos attól lennének rákosok. :D
2012. jan. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség ez igaz. A tüdő-és gégerákosok 80%-a leszokott a dohányzásról, 19%-a soha nem dohányzott, és 1%-a dohányzik. Ha rászoktál, syzívjad mostmár. Ha még nem szoktál rá, el kellene gondolkozni a fenti adatokon.
2012. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
múltkor nem Te írtad egy másik kérdéshez, hogy cigiről való leszokás után mindenki meghízik, és a cigi egészséges, mert nem hagy elhízni?
2012. jan. 25. 11:30
 8/9 A kérdező kommentje:

de, te kampányolsz mindig a cigi mellett :D Vagy magadat nyugtatod ezzel, vagy valamelyik dohánygyárnak dolgozol, azt nem tudom.. nem mondom, hogy nem lehet igazad, de mindenesetre egy orvost kérdezek meg inkább.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. jan. 25. 12:01
 9/9 anonim ***** válasza:

"Leszokás után tényleg nagyobb a rák kockázata?"

IGEN!

Ezért nem szabad leszokni a bagóról,cigi for ever!!

A gond ,hogy nem fizetsz több tb-t mint én,ab ovo

eltartalak mint (MÁR!!)nem dohányzó ember....

csövi... :DD

2012. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!