Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha 1,5 évig dohányoztam, és...

Ha 1,5 évig dohányoztam, és már egy hete nem dohányzok, mennyi idő amíg teljesen kitisztulok?

Figyelt kérdés
napi átlag 6-7 szálat szívtam. köszi előre is a válaszokat! :) az talán javít ha most 17 vagyok? :)
2012. febr. 1. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
10-15 év
2012. febr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

A dohányzásról való leszokás megkezdődik az utolsó cigaretta elszívásával. A szervezetben ezután nagyon fontos dolgok történnek:


- elkezd ürülni a nikotin a szervezetből, fél óra múlva felére, egy óra múlva negyedére esik vissza a szintje a vérben.


- az erek nikotin miatti összehúzott állapota enyhül, tehát kitágulnak, ezáltal esik a vérnyomás és a pulzusszám. (5 perc)


- ahogy kiürül a nikotin, egyre jobban telítődik a vér oxigénnel, jobb lesz az egész szervezet oxigénellátása. (20-30 perc)


- javul az íz és szagérzékelés (24-48 óra)


- javul a fizikai teljesítőképesség, szexuális és nemzőképesség. (néhány nap)


- csökken a köhögés. (néhány nap)


- fokozatosan ürül a szervezetből a méreganyag, emiatt minden szerv működése javul. Csökken az agyvérzés, szívinfarktus veszélye. (2-3 hónap)


- kilenc hónap után az egykori dohányzás nem veszélyezteti a magzat életét.


- felére csökken a szívinfarktus és a gyomorfekély esélye (1 év múlva a dohányzókéhoz képest)


- a tüdőrák valószínűsége is a felére csökken. (5 év)


- mindenféle daganat előfordulási esélye a nemdohányzókéval azonos. (10 év)


- a szívinfarktus kockázata olyan, mint a nemdohányzóké. (15 év)

2012. febr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amiket írtak, ne vedd szó szerint, de azért nagyon sok köze van a valósághoz. Én most egy hete nem gyújtottam rá, de már a falat kaparom.
2012. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"10-15 év"


Okos megfogalmazás!

Illik is a 82% hoz.

Ha valaki szívja 30 éve annak mikor tisztul ki a tüdeje? számításod szerint 15 év az 100-150 év 30 év 200-300 év múlva tisztul ki a szervezete OKOS! ha nem tudnád a tüdő öntisztító amikor abba hagyja valaki a cigit azonnal tisztul a tüdeje ha nem hiszed járjál utána akár menyit dohányoztál a nikotin 3 hét alatt tisztul ki a szervezetből, az , hogy az a sok kátrány mikor megy ki az embere válogatja pl: énnálam 3 év múlva mutatta a röntgen, hogy teljesen tiszta vagyok na erről ennyit.

2012. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Minek kezdtél el dohányozni?


Akkor kellett volna gondolkodnod...

2012. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=lCb8MbviHqY


A videó utolsó két percében van a válasz.

2012. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!