Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért erőltetik a marihuána...

Miért erőltetik a marihuána tiltását?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Az ország most elég rossz helyzetben van, ez politikai nézettől függetlenül elismerhető. Ha a kannabiszt legalizálnák és 18 év alatt nem lehetne venni, se fogyasztani és még adót is kivetnének rá, azzal az állam csak nyerne, ezt a normális társadalmak már régen felismerték. Magyarországon viszont sok ember úgy látja a marihuánát, mint halálos mérget. Eleve egy ártalmatlan növényről van szó, aminek régóta ismerjük a negatív, de a pozitív hatásait is, viszont manapság a fiatalok gyakrabban használnak veszélyes szintetikus "bio" keverékeket, csak azért mert azok legálisak. Az a rossz ebben az egészben, hogy álszent a kormány, mert az alkohol körüli kultusz kialakításában az állam 100%-ig részt vesz és támogatja. Mellesleg fejlettebb országokban már megtették a lépéseket a legalizálás, vagy minimum a dekriminalizálás felé. Mi értelme büntetőeljárásokat indítani fiatalok ellen, akik elszívtak egy jointot? És még milyen sok hasznos dolog készülhetne kenderből...

A TILTÁS LÁTHATÓAN NEM JÓ POLITIKA!


2012. febr. 6. 12:12
1 2
 1/16 bánomisén ***** válasza:
27%
Miért ordítasz? Beszívtál?
2012. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Épp elég, hogy az alkohol és a nikotin legális, nem kell újabb drogokat legalizálni.
2012. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szeretnéd ha megkapnád a boltba mi?:D
2012. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
13%

Szerintem meg legalizájuk a heroint, amfetamint, meg a többi kemény cuccot. Azoknak is van pozitív hatás, és mért ne? A mák milyen ártalmatlan növény már.

Sőt abból is haszna van az államnak, és a fiatalok se a kipróbáatlan szerekre kattanának rá. Drogozhasson mindenki, mert cigizni meg piálni is szabad:P

Magyarul nagy rakás szrt ér, amit te indokként itt felsoroltál...

2012. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Az alkohol körüli kultuszban igazad van, azt is ellenzem:D
2012. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4%

Szerinted az a megoldás, hogy a sok rossz közül egy kevésbé rosszat legalizálnának?

Ha boltban lehetne kapni, akkor sokkal többen élnének vele. Én pl soha életemben semmi drogot nem próbáltam, de ha árulták volna a füvet a trafikban, lehet, hogy kipróbáltam volna.

Azzal meg ne mentegetőzzünk, hogy vannak sokkal károsabb szerek, amik legálisak (mivel nem erre vannak kitalálva).

Aki ilyenhez nyúl, az nagy valószínűséggel már próbált mást is, pl a marihuánát, mert azt a legkönnyebb és legolcsóbb beszerezni.

Mert egy épeszű embernek sosem jutna eszébe ezeket elfogyasztani. Én nem is sajnálom őket.

2012. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
A dohányzást is próbálják visszaszorítani, pedig azzal is egy rakás pénzt nyer az állam...Mivel a cigi árának a nagyrésze adó.
2012. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6%
Azért nem érted, mert már szétszívtad az agyad, te idióta. Ez még nem baj, de legalább védekezz, hogy te szaporodj!
2012. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Érdemes megnézni hogy kik válaszoltak. Értelmes színvonal, mit ne mondjak. Én nem füvezek, nem is nagyon iszok, mert még lazán 18 előtt megutáltam a vodkát és társait, de: vannak füves ismerőseim, egyszer pár napra muszájból össze voltunk zárva. Igazából semmi különöset nem csináltak, reggel kávé, meg vicces cigi, aztán röhögtek a familyguyon estig. Valamiért nem akartak meggyilkolni, viszont amikor alkoholistákkal, meg részegekkel többször is összeugrottam, kivétel nélkül elakarták vágni a torkomat a kezembe lévő sörért...


Nézzétek: lehet, hogy nem kell még egy szenvedély, ezzel én is egyet értek, de ha úgy is majdnem mindenki csinálja, csak a haszon lenne belőle. Az meg egy marhaság, hogy egy érdekli-e az egészségünk az államot. Azért lett ilyen drága a cigi is, hogy még nagyobb legyen a haszon, nem azért mert az egészségünk. Nagy madarak vagytok ti. Megindokolni nem tudjátok, de a világ eszének érzitek magatokat. Szerintem mi ne papoljunk a káros dolgokról, mi, akik a barnaszofi-házipálinka-disznnózsír-szipu hazája vagyunk.

2012. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok érkeztek! :)
2012. febr. 6. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!