Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért csinálják ezt? (Tiltás)

Miért csinálják ezt? (Tiltás)

Figyelt kérdés

Egy koliban lakom, ahol eddig engedélyezve volt a dohányzás az épületen belül január elsejétől, most hogy megszüntették bent feleslegesen van minden szinten kijelölt dohányzóhely, mert arra ugye nincs pénz, hogy a közösség számára hasznos dolgot készítsenek belőle, áll ott és bűzlik... Azzal, hogy kifestenék és lenne az épületben 4 új szoba más-más funkcióval... de nem is ez a lényeg. Most már a vécére is kirakták, hogy dohányozni tilos. (mivel ott nincs tűzjelző)


Most akkor ennyire a szabályokat akarják diktálni? Egyáltalán kinek jut az eszébe a vécére menni egy koliban? Megjegyezném, hogy felnőttek laknak itt (18-25 évesek átlagban) Mert már ilyen papír is kikerült a vécé ajtajára... Meg ezt hogy fogják ellenőrizni? "Beszagolgatnak?"


Szerintem ez az egész azért képmutatás a részükről, mert december 31-ig a dohányzás miatt egyáltalán nem szóltak, de semmi jelzést nem adtak, hogy elsejétől ez lesz a helyzet.


Pusztán azért tettem fel a kérdést, mert érdekelne a ti véleményetek is erről a hozzáállásról.


(Egy nem dohányzó)


2012. febr. 6. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az egész azért képmutatás a részükről, mert december 31-ig a dohányzás miatt egyáltalán nem szóltak, de semmi jelzést nem adtak, hogy elsejétől ez lesz a helyzet.


Ezzel volt tele a híradó ha nem figyelted volna,vagy külön kérvényt kellett volna benyújtani nektek? Nézz utána a gugliban hol lehet,hol nem lehet dohányozni.

2012. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nah akor most felvilágosítalak, hogy nem a kollesz vezetőség szabta meg, hanem életbe lépett egy új törvény....
2012. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. válaszoló: Engem kimondottan nem érint, csak közvetve... Nem feltétlen ül mindenki hírek elé és szerintem ez lett volna a minimum, hogy tudatják, mivel nem egy külföldi cserediák is lakik az épületegyüttesben... Nem értem a támadást, mivel nem magamra értettem a kérdést...


2. válaszoló: Én értem, hogy arra vonatkozik, csak nem képmutatás kb. 1 hónap után jelezni, hogy ott is tilos? Amennyiben elsejétől tilos lett, akkor mindenhol tilos, miért most jelölik meg, hogy itt is tilos? Esetleg hogyha valaki eddig nem tudta, akkor így felhívják rá a figyelmét és nyugodtan cigizhet ugyanott... Szerintem ez az ellentétét váltja ki, mert -20 fokos hidegben, szakadó hóban ha kijelzik, hogy itt tilos, benéz az ember, mert ugye "nyilvános", látja, hogy nincs tűzjelző és nyugodtan szívhatja... Szerintem pontosan az ellenkező hatását váltja ki. Illetve ha jól tudom április 1-ig nem büntetnek, csak figyelmeztetnek, amire aztán valamennyire figyelemmel lehetett volna a vezetőség...


Valamint kifogásolni való szerintem, hogy bármilyen vendég érkezik az emberhez, akkor le kell kísérnem, hogy kimehessen egy cigire, sétálni kell egy csomót és télen fagyban, hóban, szakadó esőben is kint kell állnia... Az ember ezért fizet kemény összegeket? Mert szerintem ez nem túlságosan helyes megoldás...

2012. febr. 6. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
helyes nem helyes ésszerű nem ésszerű, az intézményt is büntetik meg a dohányzót is ha tilosban jár. nincs türelmi idő sajnos (sőt már járkálnak és ellenőrizgetnek is)
2012. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves 3. válaszoló.


De egy ajtóval teljesen elzárható ablakos vécét hogyan ellenőriznek? Most ha valaki éppen nem dohányzott és ráfogják, mert "olyan szag van ott"? Meg mivel zárható, így senkire nem tudják "rá törni az ajtót", úgyhogy ez így már eleve érdekes... Szerintem azért került ki, mert nincs bent megfelelő védelem tűz esetén és hogy a szabályoknak eleget tegyenek. Legalábbis én így gondolom.

2012. febr. 6. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én dohányzom, és nekem nagyon nem tetszik ez a törvény. Úgy értem, megértem, hogy a játszóterek mellett, az iskolákban, a kávézókban amik nagy bevásárló központokban vannak és így tovább nem lehet cigizni, de nem tudom, hogy ha van mondjuk egy kollégium, vagy egy munkahely (pl az enyém), ahol kiépített dohányzó van, ott miért nem lehet rágyújtani? A munkahelyemen a többi épülettől leválasztott, szellőző rendszerrel felszerelt dohányzó volt, és azt is bezárták, ezt én hatalmas hülyeségnek érzem. Mondjuk az azért jó, hogy a tetőre ki lehet menni, és mivel az nem zárt hely, lehet cigizni, szóval kerestek megoldást, de akkor sem értem.
2012. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!