Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire súlyosak ezek a tünetek?

Mennyire súlyosak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés
Dohányos vagyok 9 éve. Mostanában (1-2 hete) nyomást érzek a mellkasomban, a szívem körül, kisugárzik a bal karba, a vállba. Érdekes módon állandóan innék, szomjas vagyok, és sokszor kell pisilnem. Nem is kívánom annyira a cigit. Le kellene állnom? Jó, nyilván le, de súlyosak a fentebb leírt tünetek, utalhatnak infarktus veszélyre? (F/32)

2012. febr. 13. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, elkezdted tönkrevágni az érrendszeredet.

9 év után kevéssé gyakori, de ha alapból gyengébb érfalakkal, keringéssel rendelkezel, akkor lehetséges.


Jó úton haladsz az infarktus felé, persze lehet még pár szép éved, amíg a tüneteid lassan romlanak, merevedési problémáid lesznek, fejfájás, keringési gondok.


A cigivel nem az a baj, hogy öl, hanem az, hogy hogyan töltöd az utolsó pár évet...

2012. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából ha ez 39 év után lenne, akkor azt mondanám hogy oké, még meg is értem. De te még fiatal vagy, és nem lenne szabad. Lehet hogy neked így reagál a szervezeted. Viszont annak örülj hogy már nem kívánod.
2012. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak tul sokat szivsz,az is okoz ilyen tüneteket,nekem is ez volt zsibbadtak a kezeim,nehéz légzés,és mellkasi fájdalmak.Eldobtam a cigit,és pár hét alatt ujjászülettem.Dobd el te is!
2012. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy egy érrendszeri betegség a cigitől függetlenül alakult ki, de a cigi erősíti a tüneteket.
2012. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!