Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet valami bajom az elektrom...

Lehet valami bajom az elektromos cigitől?

Figyelt kérdés

A rendes cigit egyetlen egyszer próbáltam.

Utána nem is kívántam. Nem igényélte a szervezetem se.

Anya dohányzik. Ő kapta az elektromos cigit. Ezt titokba kipróbáltam. És egyre jobban járok rá.

Ennek ugye nincs olyan hatása mint a másiknak?


2012. febr. 16. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kb. két hete használok elektromos cigit, nagyon erős dohányos voltam. A leszokás érdekében mindent próbáltam, többször (különböző) gyógyszereket, akupunktúrát, elektro-magnetikus hókuszpókuszt, tapaszt, ráolvasást. Ez az egyetlen használható módszer, de nikotin-tartalma miatt lehet káros is. Az első napon enyhén megmérgeztem magam, de kiderült, hogy mégsem vagyok immunis. A propilénglikol és glicerin összetevők szerintem nem veszélyesek, nincs rá orvosi tapasztalat. Az aromában bármi lehet, akár káros anyag is. A nikotin tartalma a liquideknek meg változtatható, van nikotinmentes is. A hagyományos cigihez képest ég és föld! Nincs benne kátrány és szénmonoxid, valamint nem mérgezel mást! Ha jó a készülék, tökéletes illúziót ad, csodás kényelmet és szabadságot. Nem feltétlenül egészséges, de sokkal kevésbé ártalmas, mint az analóg cigi. :))
2012. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Én már több, mint egy éve nem cigizek és ehhez teherbe kellett esnem! Hihetetlen, hogy egyik pillanatról a másikra tettem le! Annyira emlékszem rá, csináltam a tesztet, gondoltam míg dolgozik a teszt, gyorsan kimegyek rágyújtok, hátha már utána nem tudok! Nem tudtam kimenni, mert megjelent a két csík egyből! Azóta sem gyújtottam rá! Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem jut eszembe, mert sokszor megkívánom, főleg, ha mást látok cigizni! Nem is az hiányzik, hogy beszívjam a "füstöt", hanem maga a cselekvés! Jobban esett egy cigi mellett még beszélgetni is! De olyankor mindig a kislányom jut eszembe és nem esem kísértésbe! :) Nem tudom, hogyha már nem fogom szoptatni rá fogok- e gyújtani, hülyeség lenne!

Bocsi, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak szerettem volna ezt leírni!

2012. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hülyeség lenne még egyszer elkezdeni, mégis sokan megteszik. Ez azért van, mert a nikotin erősen addiktív, még a heroinnál is jobban. Az elektromos cigaretta magát a dohányzást erősen utánozza, sőt a környezet szerint kellemes illata is van (az ízesítéstől függ szerintem), ezért szívják nem nikotinfüggő ínyencek is. A füstöt meggyőző hatású gőzpára helyettesíti, ami nyom nélkül felszívódik a levegőben, nem marad utána égett szag.
2012. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
7 éve dohányzom vele, napi 2 doboz cigarettáról segített leszoknom. Semmi bajom sincs, sőt mióta nem cigizek, sokkal jobb a közérzetem is :)
2013. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Az e-cigit tulajdonkeppen a leszokni vagyoknak talaltak ki, ilyen pl a sima cigi alaku is amibe patron kell. Megis sok eleteben nem dohanyzott ember is szivesen pofekel vele, mert az aroma jo izu es a fusttel is lehet szorakozni.. A leszokasban nagyon jo tamasz, nem erzed magad rosszul tole, a reggeli elso szaltol valo szedulesed megszunik, a szem, orr irritalasa a fusttol megszunik, a busz erkezese vagy ha mar nem esik jol kioltogatas megszunik, nincs nalad tuz es ideges vagy megszunik.... AZONBAN: nem tudjuk 100%ig mit tartalmaz, lehet olyan amit nem arulnak el.

Kohogni is lehet ha nagyot szivsz vagy keseru fust jon ki elsore, lemerulhet az akkumlator/elfogyhat a liquid ami feler azzal hogy nincs nalad tuz.. lenyegeben ennyi, szerinten fele annyira karos mint a sima cigaretta, es a leszokast nagyon jol segiti..

2016. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!