Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehetek tüdőrákos úgy hogy...

Racional kérdése:

Lehetek tüdőrákos úgy hogy májusba leszek 14 éves és fél évet dohányoztam és még anyum 5 éve korom óta cigizik és én be szívtam a füstöt?

Figyelt kérdés
Szerintem nekem megvannak a tüdőrák tünetei utána néztem és tegnap óta a legtöbbször véres a turhám meg tegnap este óta olyan keményen köhögök meg fáj a torkom meg néha fája mellkasom de nekem szívbillentyűzet vastagodásom van vagyis azt hiszem a bal fölső vagy a bal alsó szívbillentyűzetem nem zár rendesen és nekem ezt most valamennyire meg tágították most február 9-én az elött 8. án volt tüdőröntgenem vagy mellkas röntgen de látszott a tüdőm is és semmi nemvolt de nekem megvannak a tüdőrák féle tünetek amiket elöb le írtam kérem valaki segítsen nagyon fontos lenne.!! És normális válaszokat várok.:D

2012. febr. 23. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz. Ez mindenkinek szíve joga.
2012. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszéltél már erről dokinak is? Tehát nem a szivedről, hanem a tüdődről.
2012. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy erősebben meg vagy fázva!Megpattannak a hajszálerek köhögés közben,és ezért lesz véres a slejm ami szakadozik fel.A tüdőráknál habos a váladék.Érdemleges eredmény ct tud kimutatni.Kérj időpontot csak készülj fel,hogy hosszú a várólista!
2012. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jól van köszönöm de én félek elmenni mert ha mégis tüdőrákos vagyok akkor nem tom elképzelni anyut hogy hogy bírja ki nélkülem.:S És nem tudom lehet de most mama meg azt mondja hogy lehet azért hogy a műtét közbe mikor le dugták a torkomon a lélegző csőt az felsértette a torkom és amiatt véres mondtam hogy az nem lehet mert nem mindig véres..
2012. febr. 23. 13:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj el a körzetihez, és mindent mondj el neki is. Mond el a bagózást, a füstöt otthon, a tüneteket. (A tüdőrákot ne említsd, mert az orvosok nem szeretik, ha magadat akarod diagnosztizálni.)
2012. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A rákhoz inkább 80% hajlam kell és csak utána jön a maradék 20% káros dolog.


Egyéb tüneteid vannak: izzadsz éjszakánként, fogytál, erőtlennek érzed magad, légszomj, ziháló légzés, rekedtség, állandó mellkasi fájdalom???

2012. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Állandó mellkas fájdalom nincs csak ritkán és most egy kicsit be vagyok rekedve a légszomj nem tudom mi..És nem nagyon hát most fáj 3 napja a jobbvádlim ami tiszta izom de ha fel emelem a lábfejem nagyon fáj elöl:ss ma nagyon szarulvoltam suliba se mentem szédültem hányinger..:Ss
2012. febr. 23. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a mellkasröntgenen sem látszik semmi, akkor valószínűleg nem ez a baj. Lehet frankó tüdőgyulladásod vagy hörgőgyulladás mittomén, az orvos megvizsgál és megmondja mi a pálya. De el kell mondani a tüneteket, és ne mondd, hogy te mit gondolsz. Nem érdekli sőt megharagszik, ha te akarod a szájába adni a diagnózist.
2012. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jól van köszönöm szépen!:)
2012. febr. 23. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem vagy rákos. A fél év dohányzástól meg pláne nem. Az orvoshoz azért el kell menned, hogy kivizsgáljon. A cigit meg gyorsan felejsd el, mert az ember könnyen a rabja lesz és huzamosabb ideig használva valóban megnő az esélye valami komolyabb problémának. Amúgy a cigaretta füstje több mint 4000 károsanyagot tartalmaz, ebből közel 50 anyag súlyosan rákkeltő hatású.
2012. márc. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!