Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért csesztetik állandóan a...

Miért csesztetik állandóan a dohányosokat a dohányzás miatt?

Figyelt kérdés
Ugye már minden dohányos találkozott ezekkel a mondatokkal: "Ne dohányozz, mert káros! Itt ne dohányozz, ott ne dohányozz! Ezért ne, azért ne!"

2012. márc. 3. 13:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
Mert nem tanították meg őket hogy ne üssék bele azt a nagy orrukat más dolgába.Én nem dohányzom de én is utálom ha valaki beleüti az orrát olyanba amihez semmi köze.A dohányosnak joga van dohányozni ha akar.Ő maga is tudja hogy káros , nem kell neki mondani.Ha akar leszokik , döntse el saját maga.
2012. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert aki dohányzik, az ezzel másokat is károsit, ezen kivül azzal is zavar, hogy büdösit. Ha calaki CSAK kizárólag a saját, LÈGMENTESEN lezárt szobájában tenné és onnan nem jönne SOHA ki, akkor senkinek sem lenne vele baja.


De ha egy helységbe bejön egy dohányos, akkor egyböl büz lesz töle, ami sokakra kimondottan hányingert keltöen hat.

2012. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó , én azért kapok hányingert ha egy citromsárga ,hiányos fogazatú embert látok vagy a rossz dezodortól is hányingerem lesz.Most akkor tiltsák be a hiányos sárga fogat meg a kellemetlen szagú dezodorokat.
2012. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Most azt várod,hogy sajnáljuk szegény dohányosokat? aki próbál egészségesen élni,mert nem szeretne rákosan megdögleni,annak miért kellene toleránsnak lennie az olyanokkal,akik ezt telibe sz...rják?

a saját egészségével mindenki azt csinál,amit akar,ha valaki öt méterre tőlem bagózik,nem rám fújja a füstöt,vagy otthon a lakásában,erkélyen,akárhol azért nem szólok,de egy dohányos ne legyen már felháborodva,ha rendre utasítják,amikor nem dohányzókkal pöfékel egy légtérben!

30/F

2012. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

Én szinte soha nem foglalkoztam a dohányosokkal,úgy voltam vele,mindenki azt csinál amit akar,ha zavart arrébb mentem.

De tavaly kórházba kerültem pár napra,na ott kiakadtam,mikor azon sipákoltak a betegek a nővéreknek, hogy jaj nem megy a lift ők nem tudnak lemenni a földszintre a vizsgálatokra, aztán bagózni persze le tudtak menni,mire visszaértek a 2.emeletre majd megfulladtak és jöttek,hogy adjanak neki gyógyszert meg oxigént. Én az ilyennel az utolsó szem gyógyszert is kifizettetném teljes áron!Ha cigire futja akkor oxigénre is!

2012. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
A 4. válaszolóval értek egyet, azt még hozzátenném, hogy: Egyes dohányosok úgy adják elő a dolgokat, mintha őket mindenki csak bántaná, mindenkinek az ellenségei lennének, és fel vannak háborodva, hogy nem tudnak kényük-kedvük szerint dohányozni, korlátozni merészelik a dohányzást, ezért kirekesztettek, szinte már a világból is kirekesztettek, akiket mélységesen sajnálni kell, mert nem tudnak pöfékelni. Ugyan már... De persze, mikor a buszmegállóba beáll valaki és rágyújt, azzal semmi gond nincs a dohányosok szerint. Hogy telefüstölik a kocsmát/szórakozóhelyeket/beülős helyeket, és bagószagú lesz az is, akit esetleg zavarna, sőt szívják velük együtt a füstöt, az is teljesen természetes szerintük. Egy percig nem tudom őket sajnálni az új dohányzást korlátozó törvény miatt, és remélem a továbbiakban csak szigorítani fognak rajta.
2012. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Sztem a kérdés a tolerancia és a cigaretta ára. Sok más egészségtelen fogyasztási termékhez hasonlóan óriási (és folyamatosan növekvő) adóval kéne terhelni, mert aki dohányzik, később joggal számít arra, hogy a közösből lássák el az érelmeszesedését, rákját, infarktusát. A reális ár valahol 3-5000 ft/doboz ár lenne. Ez az anyagi oldala.


A tolerancia sztem valami olyasmi, hogy nem fújjuk a füstöt annak a képébe, aki nem akarja, tehát pl. nyílt tereken, stb. lehessen dohányozni, de zárt terekben, zsúfolt helyeken szó sem lehet róla.


Az meg beteges szintén, aki erőszakos dohányellenes kampányba kezd... az önpusztításnak kultúrája van :)

2012. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Az #5 hozzászóló az egyik legértelmesebb, akivel ezen az oldalon találkoztam.
2012. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Mert nincs jobb dolguk.
2012. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig a válaszokat, de kérdésedre válaszolva:

szerintem unatkoznak

én sem dohányzok, mégis van jobb dolgom mint a dohányosokat cseszegetni :D aki rájuk van szállva, annak vagy nincs jobb dolga, vagy rajtuk vetíti le a gondjait, ami meg elég szánalmas dolog.

ha valakinek valami közeli dohányos ismerőse okoz sok bosszúságot, akkor valamennyire érthető, hogy szidja a dohányosokat, de akkor sem kell mindenkire levetíteni. Nekem sok dohányos barátom van, kulturált mindegyik, és tiszteletben tartják a nemdohányzókat (és szerintem legtöbb dohányos ilyen). aki meg unatkozik, keressen más elfoglaltságot :D

2012. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!