Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem tudok dönteni. (Többit...

Nem tudok dönteni. (Többit lent láthatod! ÉRTELMES VÁLASZT KÉREK! )?

Figyelt kérdés
12 évesen gáz ha cigizek? Később lesz bajom? És ha igen,milyen?? ><"

2012. márc. 5. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Te is tudod a választ!! Vagy, ha nem az a gáz! Persze, hogy lesz bajod.
2012. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Ja, például tüdőrák.
2012. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen tudom. De akkor is tetszik.. :// Most mit csináljak? :(
2012. márc. 5. 18:04
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem cigizhetsz! Aki megveszi neked ezt, az is bűntényt követ el. Igen, lehet bajod. Tüdőrák, gégerák, gyomorrák, bélrák a leggyakoribbak. Ha fiú vagy: csökken a spermaszámod, ha lány, nem alkalmazhatsz hormonális fogamzásgátlást. Csökken a tüdőd teljesítménye, ezért a sportteljesítményed, és a tanulási képességed is romlani fog. A terhesség előtt abbahagyott dohányzás is káros, mert kisebb súlyú, nagyobb valószínűséggel tanulási zavaros gyereked születhet. A fogad, a kezed elszíneződik. A bőröd sárgás lesz, a fogaid is elsárgulnak. A bőröd hamarabb fog ráncosodni. Előbb halhatsz meg. Nehezebben fogsz párt találni. Büdös leszel. Soroljam még?
2012. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csináld, ha jól esik. Majd megbánod később... amikor már le szeretnéd tenni, de nem bírod. Én is szívtam, bár nem 12 évesen, hanem 14-15 évesen, a többiekkel. De aztán rájöttem, hogy hülyeség. Mi hasznod van belőle? Egy csomó pénzed fog elmenni rá, ha rászoksz. Büdös lesz a lehelleted tőle, a tüdőrákról, stb. nem is beszélve. Szóval abbahagytam még mielőtt elkezdtem volna függeni tőle. Néha buliban elszívtam egy-egy szálat a haverokkal. Szerintem nem gáz, addig amíg nem kezdesz el függeni tőle. Bár tényleg nagyon fiatal is vagy még. De jobb előre gondolkodni, mint később megbánni dolgokat, nem?
2012. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 tetris ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy mennyi szuper dolgot tudnál venni abból a pénzből, amit a cigarettára költesz.

Gondolj arra, hogy ha függővé válsz, akkor nagyon-nagyon fogsz kínlódni akkor, ha majd nem lesz pénzed bagóra. Mehetsz tarthálni, koldulni cigire valóért, vagy felszeded a csikkeket a földről.

Ha már ilyen fiatalon dohányossá válsz, az szinte egyenlő a halálos ítélettel kora felnőtt korodra. Mivel 30-40 éves korodra már annyi méreg lesz a szervezetedben, hogy a rák, a szív és keringési betegségek kockázata nagyon megnő.

Láttál már embert fuldokolni? Szokjad a látványt, mert rád is ez várhat.

Láttál már embert, aki a rosszulléttől émelyegve kiokádja a belét a kemoterápia mellékhatásai miatt? Szokjad a látványt, mert ez is várhat rád.

Hallottál már olyat, hogy egy férfi nem képes...? Veled is megeshet, ha sokat bagózol éveken át.

Kérd meg egy dohányos ismerősödet, hogy mutassa meg a fogait neked. Szagold meg a leheletét.

A lányok is kerülni fognak, ha a fogaid sárgák lesznek, a leheleted pedig bagószagú.

Láttál már olyan szegény családot, ahol éheztek? Bizonyára. Akkor talán azt is megfigyelted már, hogy a cigaretta szinte mindig ott lóg a szájukban. Mert a dohánytól való függés erősebb mindennél, még az egészséges ennivalók, a tisztaság utáni igénynél is. Inkább megveszik a bagót, mint az almát, vagy a szappant, ha választani kényszerülnek.

Ha rászoksz a dohányzásra, onnantól kezdve már nem vagy a magad ura. A cigaretta lesz az urad és parancsolód. És ha nem engedelmeskedsz a rágyujtás parancsának, akkor nem találod a helyed, hiányérzeted lesz, ingerlékennyé válsz, nem tudsz aludni,.... ezek mind-mind elvonási tünetek. Idővel egyre több, egyre gyakrabb, és egyre erősebb cigire lesz szükséged, hogy jól érezd magad.

Ennek az ostoba szokásnak semmilyen előnye nincs. Csak hátránya van. Akkor meg miért csinálnád?

Állj le vele most, amíg még megteheted. Később vért fogsz izzadni, ha le akarsz majd szokni róla. Ne tolj már ki saját magaddal!!!!!!!!

2012. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Jó dolog ám 12 évesen cigizni, így lehet élni még akár 15-20 évet is. Rengeteg örömöt lehet találni az életben a dohányzáson kívül, aki nem talál az megérdemli, hogy cigizzen.
2012. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen. A fiatal szervezetre a dohányzás még károsabb.
2012. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ne cigizz.Én nagyon megbántam,hogy rágyújtottam.Rohadt nehéz letenni.Aki meg bele akar vinni ebbe,az nem a barátod.
2012. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha annyira cigizni akarsz vegyél elektromos cigit, úgysem fog tudni lebeszélni senki. Ha nikotinmentes folyadékkal töltöd, akkor nem tartalmaz semmilyen káros anyagot, ráadásul az alap dolgok megvásárlása után harmad annyiból kijön, mint a bolti cigi és 90%ban ugyan olyan, mintha azt szívnád. Stingray 360, joye 510, ego (ezek között nézz szét, ezek korrekt minőségűek).
2012. márc. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!