Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért csinálnak az emberek...

Miért csinálnak az emberek ekkora hisztit a dohányzásból? Miért nem az alkoholfogyasztással ijesztgetik a népet ilyen szinten?

Figyelt kérdés

Sokszor belefutok dohányzásellenes írásokba mindenhol.És igaz,káros,de van ennél nagyobb probléma is.Miért pont erre a témára szálltak rá ennyire?Amúgy az alkohol sokkal károsabb,nemcsak magát az embert öli meg,aki iszik,hanem családokat tesz tönkre.A cigit pedig le lehet tenni,sokkal könnyebben,mint a piát.Akkor miért nem az alkohol ivás ellen kampányolnak ennyire?Mindenhonnan az folyik a rádióból,hogy ne dohányozz,ne dohányozz...szerintem ez annyira azért nem nagy probléma,van ennél nagyobb is.Miért ekkora baj a dohányzás?Az alkohol nem nagyobb?Magyarország abban élen jár,a fél falu alkoholista,ahol élek...sorolhatnám.

Amúgy szerintem az,hogy sokan lekezelő megjegyzéseket tesznek a bagósokra,egyszerű finnyásság,semmi több,halálos betegség ide vagy oda.Akinek a dohányzás miatt tényleg komoly gondjai voltak,az szerintem inkább segítene,nem ócsárolná a másikat...nem?

Amúgy csinálhatnának inkább alkohol stopot,felvihetnék az összes pia árát az egekbe.



2012. márc. 23. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sokkal többen vannak a dohányosok, mint az alkoholisták.


Amúgy a cigi sokkal károsabb, akár belátod - dohányosként, persze ezt tegyük hozzá:)) - akár nem.

2012. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az igaz,hogy a cigire könnyebben rá lehet szokni,mint az alkoholra,de egy alkoholista sokkal visszataszítóbb,mint egy dohányos.Akkor miért a dohányosokat bántják?

Amúgy már nem dohányzok,csak ez az egész sérti az igazságérzetemet.:)És gyűlölöm az alkoholistákat.

2012. márc. 23. 22:17
 13/16 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha visszataszítóbb?

A dohányosok rengeteg pénzébe kerülnek az államnak, innen indul ki az egész dohányzás-ellenesség.


Társadalmilag pedig az emberek észhez tértek, belátták, hogy milyen káros is a dohányzás.

2012. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 homo ludensz ***** válasza:
Én cigizek,nem vagyok rá büszke de itthon a saját telkemen a két kezemmel épített házamban cigizek és ülök a PC. előtt vagy tv.-zek. Régen piáltam is de most csak annyit mondok hogy egészségetekre és nem rinyálok hogy szagos a kisüsti vagy a kannás bor.Nincs róla adatom hogy mennyi bagóst kezelnek TB.-re de azt hiszem legalább annyi alkoholistát is.Arról már nem is szólva hogy hány családnak pokol az élete és nem attól hogy apu vagy anyu dohányzik inkább talán a piától.
2012. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Értelmes ember mind a kettőben megtalálja a mértéket és úgy, hogy az a környezetét ne zavarja.


Csak az a baj, hogy kevés az értelmes ember. Ezért hoznak törvényeket, amik sajnos az értelmesebbeket is sújtják.


Minden esetre helyesnek tartom a dohányzás ellenes kampányt, ha kevesebb ember fog dohányozni, már jó, ha több ember szokik le, már jó. Ha kevesebb embert temetnek el 30 év múlva tüdővel, nyelőcsővel és garattal összefüggő betegségek miatt, kevesebb gyerek ember lesz árva, tovább lesz valakinek nagypapája-nagymamája, már megérte.

2012. márc. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért hülyeség, hogy mérgező? -.-' Tán friss levegő, amit kifújnak a dohányosok?
2012. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!