Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek, hogy leszoktassam...

Mit tegyek, hogy leszoktassam apát a cigiről?

Figyelt kérdés
2dobozzal szív naponta,és ez felemészti a családi költségvetést,de nem akarja lerakni.:(
2012. márc. 25. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
vegyél neki tapaszokat(ami a cigiről való leszokást szolgálja)és ragaszd rá,mikor alszik.:)vagy egyszerűen csak beszéld le róla.mutasd fel az érveket:1.miattad is le kéne szoknia.2.egészségtelen.3.drága
2012. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez olyan mint a fogyás, ha te nem akarod akkor a jó isten sem fogja tudni rád erőszakolni, hogy márpedig fogyjál le. Ez a cigivel is így van.
2012. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire erős dohányos, akkor nagyon nehéz dolga lesz. Először is neki kell elhatároznia, hogy le akarja tenni, nem másnak. Én is erős dohányos voltam, nekem egyedül a biorezonancia segített. Nem hittem benne pedig, mégis bevált. Nézz utána, teljesen korrektek. Egy kezelés van, kb. 20 perc az egész, megszünteti teljesen a fizikai függőséget, azaz a nikotin utáni vágyat. Ami nagyon nehéz, az a pszichikai függőség leküzdése, szóval a megszokás, hogy rágyújtok evés után, kávéhoz stb.

Szóval ha nem sikerül abbahagynia, akkor visszakapja a pénzét, vagy kérhet egy második kezelést is. A második kezelés még nagyon erős dohányosoknál is bevált, szóval amióta nekem sikerült (el sem akartam hinni), azóta ajánlom mindenkinek. Valóban nehéz volt az elején, párszor még vizipipáztam is, annyira hiányzott maga a szertartás, hogy leszívom és kifújom a füstöt, de a végén már az sem esett jól.

Próbálj ész érveket felhozni, hogy elsősorban nem szeretnéd, ha 10-20 évvel kevesebbet élne, biztos szeretné még látni az unokáit, csúnyák lesznek tőle a fogai, kellemetlen a lehellete, büdös a keze, nem beszélve a pénzről, amit erre költ. Egy év alatt egy erős dohányos 400 ezer forintot pöfékel el, ebből akár egy luxus nyaralásra is elmehetnétek minden évben, ami azért jóval többet ad és felejthetetlen emlékeket.

Az első pár hét a legnehezebb, utána már az önbizalom is megjön, hogy milyen jól megy, ha kitartó az ember. Én is marha ingerlékeny voltam eleinte és mindig kerestem valami rágcsálni valót, de most már áldom magam, amiért végigcsináltam. Olyan szinten rabságot okoz az embernek a hülye cigaretta, ráadásul a környezetében élőknek is rosszat tesz, szóval tényleg minden ellene szól.

2012. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az akaraterő módszer csak 2-3%-ban vezet eredményre. Én is megpróbáltam sokszor, totális kudarc. Biorezonancián egyszer voltam, rajtam az nem segített, de ismerek olyat, aki azzal tudott leszokni.


Találtam most valami egészen újat: Allen Carr hangoskönyve (hangos terápiája) segített megértenem a dohányipar oltári nagy átverését. Aki ezt meghallgatja, felfogja és megérti, az életben többet nem akar majd rágyújtani. A dohányzásról egyáltalán nem nehéz leszokni, csak mindenhol azt sulykolják, hogy nehéz, ezért hajlamosak vagyunk elhinni. Én is így jártam..


Pontos címe: Allen Carr - Leszoknék a dohányzásról, de nem tudok!

Fellelhető: könyvesboltokban, ára: 2.600 Ft körül (apud adagjával számolva kb. 2 napi cigijének ára).


Sok sikert. Tényleg jó szívvel ajánlom, nekem bevált :)

2012. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elektromos cigi!

Az elmúlt hónapokban, rengetegen álltak át rá. Nekem napi 1,5 doboz volt, most napi 1 szál, de van amikor azt is elfelejtem. Sokkal egészségesebb, lényegesen olcsóbb.

2012. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A biorezonancia páromon is segített, pedig előtte 8 évig napi egy doboz cigit szívott. Ahogy írták előttem is, ha ez nem segít, akkor Allen Carr. De mindennek csak akkor van értelme, ha édesapád is akarja.
2012. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyukám akkor rakta le a cigarettát, amikor még iskolások voltunk a bátyámmal. Egyszer a bratyóm beszólt egy olyat anyunak, hogy "Már megint büdösen kell iskolába mennem...". Ez annyira szíven ütötte édesanyámat, hogy az elmúlt 15 évben csak egy rövidke visszaesése volt.


Neked is azt javaslom, hogy próbálj meg valami olyant beszólni apádnak, ami szíven üti. Például: "A hülye cigid miatt már megint csak sonkás zsemlét tudtam venni, pedig hotdogot szerettem volna a suliboltban.". A lényeg, hogy ne valami luxuscikket mondj, hanem ilyesmit, mint a fenti példa. Ne várj nagy csodát, de hátha...

2012. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!