Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem normális, hogy nem is...

Nem normális, hogy nem is hiányzik a cigi? Ezt már nem értem.. Muszály idegbetegnek lennem a leszokáshoz?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam nagy dohányos, max. buliban gyújtottam rá, de mióta megismertem a páromat, szívtam vele egyiket a másik után, mert zavart.Nem tudtam letenni a cigit, ennek már kb.7 éve.Körülöttem mindenki próbálkozott, senkinek nem sikerült, addíg állandóan engem szekáltak, hogy le kéne szoknom, amire mindíg csak annyit mondtam, leszokok, ha akarok.Most 3 napja nem cigizek, nem is kívánom, nem is kell! Soha többé egy slukk sem.Elvonási tünetem persze van, pl. hasmenésem volt két napig, fájt a fejem is, és igen, én is ekindulok egy nap többször, hogy rágyújtok.De menet közbe eszembe jut, hogy ja, én nem is cigizek.Mellettem ülve gyújt rá a párom, büdös, de nem zavar, mert nem akarok rágyújtani.Rengeteg olyat hallok, olvasok, hogy ilyen nincs, mert aki azt mondja, hogy így szokott le az hazudik.Muszály ordítva, családot kikészítve leszokni????????????
2012. márc. 29. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
3 nap az édeskevés. Majd ha eltelik 3 hónap, akkor verd a melled.
2012. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem verem a mellem!Tudom, hogy az első ÉV kritikus.Nem arról beszélek.Hanem arról, hogy azt mondtam, hogy nem, és kész, és nem hisztizek.Ennyi.
2012. márc. 29. 11:43
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Ismétlem: 3 nap kevés. Valakinek 2 hét után jön a legkritikusabb pont a leszokásban. Szóval 3 nap után még ne vonj le következtetéseket.
2012. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

ÉRTETTEM!

:D

2012. márc. 29. 11:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Figyu... Én elhiszem, hogy sok ember idegroncs és hogy nagyon nehéz a leszokás. De IGEN IS VANNAK KIVÉTELEK, és én HISZEK ABBAN, HOGY MINDEN AGYBAN DŐL EL, mert ÉN IGEN IS ANÉLKÜL RAKTAM LE A CIGIT, hogy IDEGRONCS lettem volna!!! És én NEM hazudok! Előtte napi fél doboz fogyott el nálam, de azt mondtam, hogy most lerakom a cigit, mert nagyon büdös volt a ruhám, a kezem, a hajam, a szám tőle, nem mellékesen egészségtelen is. Tényleg rá állt az agyam, hogy elég volt, ez így nem mehet tovább, ledobtam az asztalra, és azóta nem gyújtottam rá. És anyám, apám életére esküszöm, hogy nem hiányzott soha, nem szédelegtem, nem voltam idegroncs, nem remegtem, fejem sem fájt, semmi. De még csak pótcselekvést sem találtam. Ez volt már több, mint 4 éve. Ennyi.
2012. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért érzed igy, mert elhatároztad, hogy nem cigizel, erõsnek érzed magadat ja és büszkeségnek!

Viszont, ha továbbra is ilyen elszánt maradsz,akkor sikerül leszoknod. Nekem a férjem teljesen egy doboz cigit mérgesen összetört. Ennek 3 éve, és nem cigizik.

Szerintem az akarattól függ!

2012. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok, ezért nem értem az egészet.Azt mondtam magamnak, hogy soha többet, és kész.Amit 3 nap alatt nem cigire költöttem,azt most annál sokkal élvezetesebb dologra.És ahogy elnyomtam az utolsót, onnantól nem tartom magam dohányosnak!!!!Mindíg szagolgatom a kezem,és imádom,hogy finom az illata,tudom,hogy soha nem fogok már rágyújtani,és imádom az érzést!!!!!:)))
2012. márc. 29. 12:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megállni, hátha sikerül. Ha mégsem, akkor invesztálj be egy normális e-cigire, azzal már sokan leszoktak.
2012. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

6 Én is pont ugyanezt csináltam:)Sokkal jobb érzés volt,mint egy szál cigi.


Kérdező,mindenkinél van egy kritikus pont,azt kell túlélni.Ha nálad nem lesz,mázlista vagy:)Én két hete tettem le,de rosszabb pillanataimban még néha vannak hullámvölgyek,de már egyre jobb.Fejben dől el.Ha ott eldöntötted,akkor vért is izzadhatsz,akkor sem gyújtasz rá soha.

2012. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

tényleg így van, ha fejben eldöntötted hogy nem akarsz többé cigizni, akkor lehet könnyű. Nekem pl az első három nap volt a legnehezebb, abból is az első. Utána már csak elég volt rágondolnom hogy x napig nem cigiztem, mostmár csak nem kezdem el megint..:)

a leszokás nem nehéz, a megfelelő hozzállással vannak problémák :D nincsenek olyan erős elvonási tünetek, hogy tényleg legyen oka egy leszokásban lévő dohányosnak szenvednie, ordítania.. egy kimerült nap után van hogy egy dohányos (és egy nemdohányos is) képes akár 10-12órát aludni. Ha erős elvonási tünetei lennének, felkelne, és kimenne rágyújtani, de nem :D

2012. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!