Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igaz az, hogy ha a tinik...

Igaz az, hogy ha a tinik dohányoznak akkor megállhatnak a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm aki alacsony,nincs melle ,de dohányzik, akkor most nem fog tovább fejlődni vagy mi? /13 éves/ (:
2012. márc. 29. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sok múlik a genetikán, de ha a szülei átlagos magasságúak, vagy alacsonyak, akkor sanszos, hogy ekkora marad. Volt egy barátnőm, ő 10 éves kora óta dohánzott, és 145 centi maradt, pedig a szülei normális magasságúak. Szóval nem fog megállni a növésben, csak alacsonyabb lesz, mint amekkora lenne amúgy.
2012. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a mellei nőni fognak? o_o mert én úgy hallottam ,hogy nem fog ,de én ezt nem hiszem el :|
2012. márc. 29. 18:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem éretk ehhez nagyon, úgyhogy nem tudom, hogy melyik az a hormon, ami a dohányzás miatt nem termelődik, de azt tudom, hogy ugyanaz a hormon felelős a mellek növekedéséért is. Szóval nem, az biztos, hogy kicsi marad.
2012. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A cigaretta füstje tele van méreganyagokkal (több mint 4000 féle), amelyek egy fejlödő szervezetnek rendkivűl károsak és bizony ez a testi fejlődésre is kihatással lehet.
2012. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
az a 4000 kva nagy túlzás
2012. márc. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A dohányzás következtében lecsökken a vér oxigén szintje, kevesebb oxigén jut el a sejtekhez és emiatt azok nem tudnak megfelelően fejlődni. Emellett a dohányzás nagyon sok vitamin felszívódását gátolja, ezért szintén lassul, visszamarad a fejlődés.
2012. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
semmi köze nincs a növéshez. én általános iskolában kezdtem cigizni és mégis égimeszelő lettem 100kilóval.
2012. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

02:22

Pontosítsunk!

dohányfüst "tartalom":

-gázfázisában jelenlévő 500-féle károsanyag anyag

-füstben lebegő szilárd fázisú részecskék 4000-féle vegyi anyag ,amiből 69 súlyosan rákkeltő


Elég sok tanulmány készült már erről.

2012. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
jaajaa.. én meg orvos létemre 8 év tapasztalattal jobban tudom szerintem.
2012. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 1. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!