Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak engem zavar a cigifüst...

Csak engem zavar a cigifüst az utcán? Vagy másokat is?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már "szegény" dohányosokat kitiltottuk már mindenhonnan, de én akkor sem tudok velük megbarátkozni. Mármint velük igen, de az még mindig zavar, hogy bárhol megyek az utcán, pl. minden reggel a főbb utcákon kell elmennem és akkor jönnek a sulisok is, akik szívják a cigit és én meg megyek utánuk és beszívom a füstöt. Erre még rájön egy-egy busz kipufogógáza, és máris beszívtam a káros anyagokból a halálos dózis egy részét. Annyira zavar, hogy én próbálok egészségesen élni, de ebben a Világban már nem tudok sajnos. Mindenki rákban fog meghalni ezek miatt? Vagy ha már ezen nem tudok segíteni, hogy méregtelenítsek? Köszi a válaszokat!
2012. márc. 29. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Istenem de imádom mikor úgy gondolják hogy a rák csak az ilyenek miatt alakulhat ki. Ez egy hülyeség. Most szívesen belemennék hogy pl a valóságban a tüdőrákosoknak elenyésző százaléka dohányzik, vagy alakult ki a dohányzás miatt rák nála. Ez tény, csak persze elhallgatják az ilyesmit, mert inkább rákenik a bagóra. Na mindegy. Ha ennyire zavar a dolog költözz vidékre, elvégre minden városban ez a helyzet.
2012. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Költözz ki az erdőbe, remetének!
2012. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
39%
Engem is zavar, ki kéne tiltani őket a közterületekről is, szívjanak a házukban meg a kertjükben. (Most jön a lepontozás meg a gyűlölködő válaszok :) )
2012. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó válaszoló. Szerintem sem kell védeni olyanok "jogait", akik maguknak és a környezetüknek is kárt okoznak. Betiltanám, aztán szivják magukban. ez nem olyan dolog, aminek teret kellene adni. Bár most lehet, hogy törlik a hozzászólásomat,provokativ. Pedig nem provokálni szerettem volna, de annyira unom már, hogy mások mocskát kell beszívnom egy 20 perces séta alatt. Én nem akartam beszívni, de mások úgy döntöttek, hogy nekem be kell szívnom. Most már csak a bagósoknak vannak jogaik. Igazuk van az orvosoknak, hogy aki bagózik, ne kérjen már orvosi ellátást, minek. Persze muszáj ellátniuk őket, de ha árt magának, akkor mit akar?
2012. márc. 29. 20:52
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Engem is zavar de nem a rák miatt mert mástól is lehet rákot kapni nemcsak a bagótól.Azért zavar mert büdös és gusztustalan.Szinte az egyetlen értelmes kormányintézkedés.
2012. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Én meg azt szeretem, hogy a cigi mindig káros és ha már cigizzel ember se vagy inkább már orvoshoz se forduljon egy cigis ember! Akkor én ezzel az erővel mondhatom azt, hogy ottvannak az autosok ők miért nem teszik le a kocsit?- túl nagy a bűz, aki kövér persze egészségügy problémától eltekintve miért zabál annyit????, miért nem sportol? ja utána vérnyomás szív és érrendszeri probléma!!!! ezek az emberek miért kapnak ellátást ők mitől jobbak mint egy dohányos ember? - ő is függő csak éppen ő a kajára van rákattanva sokan zabálnak depresszió és egyéb bajok miatt! Tudod ezeket az érveket még egy jó pár dologra le tudnám vezetni ez elég álszent, amit írtál hiszen ha tetszik ha nem még maga a környezetünk is egyészségtelen vagy talán a hegyekben laksz? Én falun lakom ami elég csendes mégis néha olyan bűz és kellemetlen, mert a kályhára vagy a tűzre itt is rádob bárki bármit + itt is közlekednek autók és ez még semmi a nagyvárosi levegő szintjéhez akkor miről beszélsz??????
2012. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Arról beszélek, hogy igen, ennyire káros környezetben kell élnünk, akkor miért tesznek rá egyesek még egy lapáttal a dohányzással?
2012. márc. 29. 21:13
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

a környezetben mi kárt tesznek? Elárulom, az, hogy pl a boltban megveszed a becsomagolt terméket, vagy az, ha kocsival jársz tömegközlekedés helyett, de még az is, ha nem megújuló energiaforrásból származó áramot használsz, többet árt a környezetnek mint egy tucat dohányos. A füst nem jó ugye, de egyetlen gyárkémény füstöl annyit egy hét alatt, mint egy raklapnyi láncdohányos egy év alatt, nem gondolod?

És amúgy mondjuk ha margarint eszel, vagy mikróban melegítesz műanyag edényben, vagy pl a cukrozott üdítők hamarabb okoznak rákot, mint a passzív dohányzás. Ha mindenre odafigyelsz, hogy csak bioszarokat fogyassz, akkor is hamarabb kapsz rákot mástól mint a passzív dohányzástól.


Mindig leírom, úgylátszik most is le kell, vannak bunkó dohányosok, és vannak kulturáltak. Engem 95%ban kulturált dohányosok vesznek körbe, egésznap úgy járok dohányos emberek közé, hogy semmennyi füstöt nem "kell" belélegeznem. Helyes, hogy a buszmegállóból kitiltották a dohányzást, én még a piros lámpánál utálom, ha 50ember között akár már egy is dohányzik, akkor az tényleg elég bunkó dolog, de nem kellene szerintem az összes dohányost elszigetelni.


Én nem dohányzom, de jobban idegesítenek a hülye emberek, mint a dohányosok (bár van átfedés a kettő között, de a megrögzött antidohányos sokkal rosszabb:))

2012. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

szia!


Én is utálom. És ráadásul nekem cigiztetnem kell az ágyban fekvő nagymamámat naponta 5x 6x, és undorító ukrán cigit szív. Sajnos nem mondhatom, hogy én nem adok neki cigit, mert akkor kiutálnak a családból :((

2012. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ez az egész nyavalygás a cigifüst miatt sima finnyáskodás.Most ha rád megy egy kis cigifüst,rákos leszel?Akkor járj minden nap gázálarcban.Nem akarok ismételni senkit,de ha elmegy melletted egy autó,az sokkal több mérgező anyagot bocsájt ki,mint egy kis füst én pl mindig fuldoklok tőlük.Inkább az alkoholistákat utálnátok ennyire,akik az utcákon kötözködnek és szétverik otthon a családjukat,nem a dohányosokat,akik amúgy ugyanolyan emberek,mint te.
2012. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!