Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányos - Miért? Nem dohányos...

Dohányos - Miért? Nem dohányos - Miért nem?

Figyelt kérdés

Szeretném jobban megismerni az emberek dohányzásról alkotott véleményét és szokásait.


Ezért szeretném, ha a válaszban mindenki leírná először is igen/nem válasszal, hogy dohányzik-e vagy nem, utána indokolja, hogy ha dohányzik akkor miért, illetve ha nem dohányzik, akkor miért nem.

Hány éves, mi a neme, ha dohányzott akkor mennyi ideig, mi miatt szokott le, és mi miatt szokott rá (pl kíváncsiság, más miatt..)

és bármit amit még említésre méltónak tart.


Csak adatok gyűjtése szempontjából tettem fel a kérdést, ezért szeretnék őszinte és egyenes válaszokat!


(ha társaságban dohányzik, vagy alkalmanként az is igen-t jelent!)



pl: DOHÁNYOS RÉSZRŐL

-Megnyugtat, segít gondolkodni, jó érzés.

-Szokásommá vált mint az evés, és emiatt nehéz leszokni.

-Nehéz / Nincs elég akaraterőm leszokni mert függő vagyok, amúgy nem dohányoznék.

-Szerintem menő, több önbizalmam lesz tőle, így egy csoportba tartozom.

-Körülöttem mindenki dohányzik, ezért én is.


NEM DOHÁNYOS RÉSZRŐL:

-Egészség károsító.

-Nem bírja a szervezetem.

-Félek a következményektől.

-Nem szeretem a dohányfüstöt, szerintem büdös.

-Drága / nem engedhetem meg magamnak.

-Családom (élettárs, szülők, rokonok, gyermek) kedve, egészsége miatt leszoktam, vagy emiatt nem is szoktam rá.


2012. jan. 14. 18:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem dohányos

- próbáltam, legnyugtat ideig-óráig, de fél szálnál megunom szívni

- borzasztó drága, annak a pénznek 1000 jobb helyet is találok

- nagyon káros, bár ma már mi nem... viszont más függősége/jellemgyengesége miatt is nekem kell a füstjét szagolni

- elég gusztustalan dohányos embert megcsókolni

- undorító a szaga a bőrön és gyomorforgató hallgatni a cigitől hurutosan harácsoló embereket

- szétszórt csikkek az utcán - ehhez nincs mit hozzáfűzni

2012. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Én dohányzom.

És meg is mondom neked, miért.

Azért, mert annyira összejött 4 évvel ezelőtt minden, hogyha akkor nem találok valamit, amivel a feszültséget levezetem, akkor ma már egy Rivotrilon élő ember lennék, és megjártam volna a pszichiátriát.

Nem viccelek, iszonyatosan, rettenetesen nehéz 2 év volt!

Muszáj volt, hogy valami megnyugtasson, és ne roppanjak össze.

Rászoktam, és dohányzom azóta is, bár sokkal kevesebbet.

24/L

2012. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem gyújtottam rá, mivel nagyapám szó szerint megfulladt a sok cigi miatt. 22/N
2012. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

A dohányzás a 2. vh és a hadiipar csökevénye!


A magyar katonaságban is ingyen osztották a dohányt még a 80-as években is.


Újabb módszer a népirtásra.

2012. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
41%

Furcsa ezt most leírni, de így van. Dohányoztam, de leszoktam.

Egyszer, 14 évesen kipróbáltam, rossz élmény volt, utána sokáig nem is gondoltam rá. Aztán a középsulis élet, 1-1 kisebb baráti öszejövetel, a társaság alkalmával úgy alakult, hogy rászoktam. Kb. fél év volt, amíg dohányoztam, ez annyit jelentett, hogy 1-1 buliba elszívtam 1-2 szálat, majd másnap éltem a megszokott életemet. Amikor legaktívabban cigiztem, akkor egy doboz cigi majdnem 3 hétig volt elég.


Aztán jött egy olyan periódusa az életemnek, amikor nagyon sok dolgot felismertem. Többek között azt, hogy elinultam a lejtőn. A társaság nem volt rossz, csak hajlamosak voltak sokat belevinni másokat is a hülyeségbe. Engem sikerült is. Amikor egy buli után úgy mentem haza, hogy forgott velem a lépcsőház és azt hittem odahányok végérvenyesen eldőlt a sorsom ilyen téren. Másnap elhatároztam, hogy változtatni kell.


1 éve nem dohányzom, és sokszor eszembe jut, hogy mekkora hülye voltam. Rémálmaim is voltak emiatt, hogy rákos lettem stb., szerencsére ma már ilyen nincs.


És amióta ezt felismertem teljesen megváltozott az életem.

Nem dohányzom, kínosan ügyelek arra, hogy mennyit iszok 1-1 alkalommal és sokkal jobban megválogatom a körülöttem lévő embereket, és nem hagyom magam befolyásolni.


Na, hát jó hosszúra sikerült ez a válasz, de remélem hasznos is lesz.

És most jön a megdöbbentő tény, hogy 16/L-ként írtam ezt a választ.. de ez az igazság. :D

2012. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem dohányzom, mert:

- próbáltam, de engem nem is nyugtat meg és az íze is undorító

- kegyetlenül büdös

- iszonyatosan drága

- patológián van "szerencsém" elég sok tüdő/gégerákhoz, illetve egyéb, cigaretta miatti halálhoz

2012. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:

20/F

Én 14 éves korom óta szívom, bár volt 3 évem amikor letettem.

Először azért kezdtem el mert akkor ez volt a menő. Aztán se kedvem, se pénzem nem volt hozzá, így leszoktam róla.

Most 2 éve kezdtem el megint szívni.

Engem megnyugtat, alaphelyzetbe állít. Nem csak maga a cigi, az egész szertartás. Haverokkal kimegyünk, cigi elővakar, doboz megrázogat, "Mid van? Adj már egy szálat!", "Baz, már csak ennyi van?", egy szál a szájba, doboz elrak(sose oda ahonnan elővetted!), két kézzel körbefogni, meggyújtani, bal kéz a zsebbe, jobb kézzel meg szívod. Közbe dumálunk. HA elégett meg "Ki tudja messzebb pöckölni" versenyt tartunk. Aztán kéz a zsebbe és elvonulunk.

Ez már szokásommá vált, igazából ha elmarad ez hiányzik, nem is a cigi.

2012. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem dohányos, 27/N:

- kamaszkoromban és egyetem alatt többször dohányoztam: ideig-óráig tényleg megnyugtat, de utána ideges vagy és szinte remegsz a következő szálért, az egész napodat az határolja be, hogy csak legyen időd rágyújtani

- utálom a szagát: a ruhám, a hajam és a körmöm is átveszi, nem beszélve a számról. Hiába mosol fogat, ha dohányossal csókolózol nem dohányosként, akkor is hamutartó ízű maradsz, plusz a legigényesebb megjelenést is teljesen tönkre tudja tenni a bagószag.

- egészségtelen: apukám évtizedek óta szívja, és meg is van az eredménye - szinte megfullad

- drága: a cigire szánt pénzt sokkal kellemesebb dolgokra is el lehet költeni, pl. étterem, mozi, ruhák, stb.

- a jelenlegi törvényi szabályozás mellett kényelmetlen is lenne: egészségügyben dolgozok, tehát (elvileg) sem az utcán, sem a munkahelyemen nem gyújthatnék rá, ezen kívül ha szórakozóhelyre mennénk baráti társasággal, ott is tilos lenne cigizni

- sárgítja a fogakat és a körmöket, illetve ha otthon dohányzol, akkor a falakat és a függönyöket is (máshol meg már nem is nagyon lehet)


Amíg fiatalabb koromban cigiztem, azt inkább a társasághoz tartozás érzése és az önbizalomhiányom leplezése miatt tettem, illetve mert otthon ezt láttam. Pár hónapig szívtam napi pár szál cigit, de nem szeretek semmilyen szertől sem függeni, sem anyagilag sem fizikailag, plusz nagyon zavart, hogy gondos fogmosás/zuhanyzás/hajmosás után is cigiszag áradt belőlem, mert a ruháim így is átvették a szagot. Mindemellett baromi drága is, tényleg sokkal kellemesebb dolgokra is lehet pénzt költeni és nem szerettem volna, ha a dohányzás lenne a hobbim. Kb. négy éve egyáltalán nem gyújtottam rá és a jelenlegi barátomat is kilenc év dohányzás után leszoktattam a cigiről :)

2012. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 csacsi2 válasza:

A dohányos nem nem akar esetleg nem tud leszokni (körülmények)!


-lenyugtat

Főleg ha felidegesítenek akik "függő ideggyenge büdös sz@r alak" nak hívnak mielőtt tudnának rólam valamit is! (ők a szaralakok, semmi megértés)

- dohányfüstben élek

nem egyszerű a leszokás (lakótársam gyárkémény dekkezős fajta)

- Fizikai tünetei vannak ezt külső segítség nélkül nehéz megoldani

- Megszokás ,beidegződés, depresszió

2012. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%

14 évesen kipróbáltam és sok emberrel ellentétben, nekem az első alkalommal is jól esett. Ízlett, tetszett. Voltaképpen észérveket nem tudok felhozni, a cigi tipikusan olyan dolog, hogy minden dolog a világon lehet rá indok.

Kellemes, jó érzés, én szeretek cigizni. Élvezem magát az egészet. Ha szomorú vagyok, rossz a kedvem csak ülök magamban és cigizek. Jó hangulat van, pörgök ezerrel egyiket a másik után szívom. Fáradt vagyok, akkor csak rágyújtok és pihenek, tele vagyok energiával, akkor elszívok egyet és megnyugszok. Ilyen dolog ez! :)

Már öt éve. Tényleg minden lehet rá "indok" a világon.


19/L

2012. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!