Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most komolyan:Miért ítélik el...

Most komolyan:Miért ítélik el ennyire a dohányzást?

Figyelt kérdés
Néhány antidohányos kicsit túlzásba esik.Attól,mert rámegy egy kis cigifüst,még nem kap tüdőrákot és a szag is hamar kimegy a ruhájából.Minek szólnak bele abba,hogy valaki mit csinál az utcán?Az magánügy.Nekem is állandóan beszóltak vad idegen emberek,pedig nincs közük ahhoz,hogy mit csinálok.Én sem megyek oda magyarázni senkihez,hogy miért ilyen cipő,meg olyan ruha van rajta,ez a szín nem passzol össze és rontja a látásomat,olyan ronda.Vagy hogy bocs,de dobd már el azt a mekis kaját,mert olyan dagadt vagy,hogy rossz rád nézni.Nemcsak a dohányos pusztítja magát,hanem az is,aki egész nap csokit zabál,nem mozog és sokat gépezik,mert ugye azzal rontja a szemecskéit.Szóval antidohányosok,miért szóltok be állandóan annak,aki cigizik?Miért olyan borzasztóan nagy bűn ez?Azért mert büdös?
2012. máj. 5. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Igen, azért. Ha elég messze vagy tőlem, annyit bagózol, amennyit akarsz.
2012. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
en teszek arra hogy valaki dohanyzik, csak ne mellettem csinalja. attol is felfordul a gyomrom ha a buszon leul mellem egy budos bagoszagu illeto. igen azert zavar mert budos. nem szolok be neki, de amint tehetem menekulok a kozelebol. a dohanyosok elfelejtik hogy mennyire budosek mivel hozzaszoktak, hiaba probaljak pl a nok elnyomni parfummel csak meg gyomorforgatobb lesz a szag. a budos embereket meg altalaban senki nem szereti.
2012. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Eltekintve a törvényi előírásoktól, már volt olyan, hogy álltam a buszmegállóban, vártam a buszt, és a tömegben pont mellettem egy paraszt rágyújtott, és fújta rám a füstöt. Ilyenkor az ember nyelje le, mert úgysem kap tüdőrákot? Nem kedves kérdező, ilyenkor szépen el kell neki mondani, hogy vagy dohányzik, vagy várakozik a többi békés emberrel, de a kettő nem megy. Ha fontosabb neki, hogy elszívja a cigit, minthogy helyet kapjon a buszon, akkor kiáll, távolabb megy, és felőlem úgy pöfékel, ahogy akar. De amíg az én arcomba megy a füst, addig jogom van hozzá, hogy felrójam neki a dolgot.
2012. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy károsíthatod magad, ahogy csak akarod, de mást károsítani nincs jogod! Én pl. allergiás vagyok a cigifüstre, befulladok, ha valaki rám fújja. Szerinted milyen érzés kimenni úgy az utcára, hogy tudom a bunkó dohányosok miatt (szerencsére nem csak bunkók vannak, de ők a kisebbség) legalább 2* fogok befulladni? Ezen kívül baromi büdös, bár ezt a dohányosok nem érzik, de mi nemdohányzók igen. A szerencsétlen hamburgerevő csak az esztétikai érzékedet zavarja, mást nem, a dohányzás viszont igen. Vigyázzatok a nemdohányzókra, ne fújjátok másra, és senki nem fog elítélni.
2012. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Azért dohányoslám, mert egy nem dohányzónak okádék büdös vagy a cigiddel! És nem csak a dohányzóknak szólnak be, egy szaros büdös csöves aki fél éve nem fürdött, vagy egy izzadságszagú ugyanúgy irritál mindenkit, mint egy dohányos!


Ha már dohányzol, próbálj meg jobb szagú cigit venni, vagy több parfümöt használni, vagy nemtudom, csak ne legyél BÜDÖS!

2012. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 masszázscucc ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van! Tényleg csak magad ellen elkövetett bűn. Ahhoz meg kinek mi köze?!


Ha viszont már összehasonlítottad pl. a sz@r kajákkal, akkor íme a válaszom:


Tényleg nem lesz rákos senki egy kis füsttől, ami véletlenül rászáll a te tüdődből kifújt füstből. Ahogy te sem hallod meg, ha leejtesz egy gombostűt a szőnyegre vagy a padlóra. De, ha kiszórsz egy marokra valót, akkor az már hallható lesz. Tehát, ha csak nagyon kis mértékben is, de mégis hat már egy kis füst is.


Így tehát, ha nagyon kis mértékben is, de te is hozzájárulsz a egészsége károsításához. Amellett, hogy rengeteg más, sokkal nagyobb károsító hatás is éri, teszem-azt. Ezért érzi úgy, hogy (be)szólhat neked. Neki is joga van egészségesen élni, ahogy neked is jogod van dohányozni.


Egy csokit, vagy mekit habzsoló, viszont nem okoz közvetlen kárt a mellette álló egészségének, ezért nem szólnak (be) neki.


Egyébként tényleg vannak, akik túlzásba viszik a beszólogatást.


Nagyon komplex problémakört vetettél fel, amiről pro és kontra, nagyon sokat lehetne vitatkozni. Ennek egy oldala felől próbáltam válaszolni neked.


Viszonylag zsúfoltan élünk, ezért aztán oda-vissza kompromisszumokat kell kötnünk, hangozhat az elcsépelt közhely. De mivel minden oldalon vannak túlzásba esők, ezért aztán kipattannak az indulatok, a felhalmozott feszültségek folytán.

2012. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én sosem fújtam senki arcába sem a füstöt,így is elegem volt abból,hogy idegenek beszólnak.Bunkók pedig mindenhol vannak sajnos.Az tényleg rendben van,hogyha valakire nincsenek tekintettel és ráfújják a füstöt,annak szólnak,hogy menjen máshová.De nekem egy kocsiból szóltak ki,miközben mentem az üres utcán,ráadásul a nagyszüleim előtt.Ők meg csak néztek,hogy mit akart az az ember.Baromi rossz érzés volt.Tudnék még egy pár példát mondani.Volt olyan is,hogy egy öreg,öltönyös bácsi beszólt az utca túloldaláról,hogy milyen gusztustalan disznó vagyok.Akárki akármit is mond,azért ezek fájnak.Ilyenkor kérdezem azt,hogy mi a faßom köze van hozzá,hogy én mit csinálok,hogyha nem fújom az arcába?Azért ezek a társadalmi előítéletek elég jogtalanok.
2012. máj. 5. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Azért dohányoslám, mert egy nem dohányzónak okádék büdös vagy a cigiddel! És nem csak a dohányzóknak szólnak be, egy szaros büdös csöves aki fél éve nem fürdött, vagy egy izzadságszagú ugyanúgy irritál mindenkit, mint egy dohányos!


Ha már dohányzol, próbálj meg jobb szagú cigit venni, vagy több parfümöt használni, vagy nemtudom, csak ne legyél BÜDÖS!



Te is egy mocsok rasszista vagy azért szívják a cigit mert gyártják ha nem tetszik tiltasd be én sem szívom mégsem idegesít engem nem zavar úgy szívja ahogy akarja. Engem kimondottan az a sok tetves kocsi bűze idegesít téged nem? Felit felrobbantanám mert már sehol nem szívhatunk friss levegőt de a cigarettát azt mindig szidjátok az autó 1 Km-ren annyi füstöt pöfékel ki mintha 200 ezer ember szívná a cigit egyszerre és téged ez sem zavar?

2012. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8 Azért halad a világ a pusztulás felé,mert az idióta emberek nem azzal foglalkoznak,amivel tényleg baj van,hanem a külsőségekkel,ki hogy néz ki,milyen ruhája,mennyi pénze van stb.A dohányzás miatti para is ez a szint.
2012. máj. 5. 22:25
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
A 3. és a 4. válaszolóval maximálisan egyetértek. Mindenki azt tesz magával, amit akar, de az én szervezetemet senki ne károsítsa a cigifüstjével. Aki nem rám fújja, hát, cigizzen, az nem érdekel. De velem is előfordult már, hogy a buszmegállóban vártam a buszt szakadó esőben, és ugyebár, esőben mindenki betömörül a fedett helyiségbe. Ott két dohányos is rám fújta a füstöt, én meg majd' megfulladtam. Ehhez azért nehogy már joga legyen. Örülök neki, hogy buszmegállókban most már tilos a dohányzás.
2012. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!