Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kik azok akik örülnének...

Kik azok akik örülnének annak, ha örökre beszüntetnék a dohányzást?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 1. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Az ostoba emberek és néhány csőlátású tüdőgyógyász meg kardiológus.
2012. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek az elsővel. Nem olyan káros,mint ahogy híresztelik. Csak ezzel terelik el a figyelmet a szmog,a benzingőz, a mindenféle tartósítóanyagokkal teli élelmiszerek sokkal károsabb hatásairól.

Ma több a tüdőrákos,infarktusos beteg,mint nagyapáink idejében. Pedig közülük is sokan dohányoztak.

2012. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Én jobban örülnék,ha az alkoholistákat korlátoznák ennyire.
2012. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Én örülnék, ha örökre betiltanák a dohányzást. Ez a mostani szabályozás is csak egy darabig lesz szokatlan (mert megszokták már ezt a nagy szabadosságot), de egy idő után biztos, hogy megszokható, és jól is van ez így.
2012. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 roncsika válasza:
71%
Egyet értek a másodikkal,de kiegészíteném azzal,hogy a sok rákost köszönhetjük Csernobill-nak is.A férjem 1997-ben éppen a műtőasztalon feküdt tüdőrákkal,amikor a televízióban arról beszéltek mekkora dózist kaptunk belőle,és elmondták hogy, hogy megnövekedett miatta a rákos betegek száma.A nagyapáink is szívták bizony és milyen hosszú ideig éltek.Ma meg 4-5 éves gyerekek is meghalnak rákban,pedig ők még tuti nem dohányoznak.Egyet értek a harmadikkal is,de azt, még a drogosokkal egészíteném ki.Hiszen az alkoholisták és a drogosok tönkre teszik az egész családot,mert ezekre a szerekre rengeteg pénzt elhordanak meg el is lopnak a családtól,veszekedéseket és verekedéseket robbantanak ki,olykor még a családtagjaikat is megölik.Ilyesmi, dohányzás miatt nem fordul elő egy családba.Úgyhogy inkább ezek a dolgok ellen kellene drasztikusan fellépni,nem a dohányzás ellen.Jó, tartsuk tiszteletben aki nem dohányzik,ne gyújtsunk rá zárt légtérben.De azt hogy még a szabad ég alatt sem szívhatom el ahol a szél elfújja, ez már mindennek a legteteje.Meg venni van jogom,de elszívni már nincs.De ha már ennyire tiltakoznak a dohányzás ellen,ne gyártsák, akkor biztos nem fog senki rászokni.De amennyi pénzt bekaszálnak belőle az tetszik az államnak.
2012. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem érdekel, hogy ki dohányzik, csak ne legyen olyan, aki az arcomba fújja a füstöt.
2012. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha nem böfögnénk be butaságokat mindenféle alap nélkül.


Magyarországon vezető halálok a rák. A halálozások 25%-áért felelős, kétszer annyiért, mint a szív- és érrendszeri betegségek. A férfiaknál a top daganatos halálok a tüdőrák. Az áldozatok nagy százaléka 65 év alatti. (Tehát tipikusan korai nagypapa korban halnak meg.) Egyébként európai összehasonlításban is nálunk az egyik legmagasabb a rákhalálozások száma. Az okok az életmódban keresendők - nulla mozgás, sok cigi, zsíros ételek, kevés omega-3 (halak) fogyasztása, viszont sok alkohol. Valaki írta a gyerekeket. A gyerekeknél a lymphoma a leggyakoribb rákfajta, nem a tüdőrák. Minden esetre minél kevesebb káros szokásunk van, annál esélyesebbek vagyunk a hosszú életre.


[link]

2012. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem is korlátoznám, ha minden dohányosba szorult volna annyi intelligencia, hogy a saját rossz szokását nem kényszeríti rá az olyan embertársaira, akik úgy döntenek, hogy nem élnek ezzel a szenvedéllyel.

Sajnos amíg vannak olyan emberek akik pl egy buszmegállóban fél méterre állnak meg az alig 2 éves gyermekemtől és észre sem veszik, hogy a cigarettafüstjük pont a gyerekre száll, vagy pont nem érdekli őket,és nekem kell arrébb állni, addig örülök minden korlátozásnak,ami mellesleg szerintem pont az ilyen "figyelmetlen" dohányosokat háborítja fel leginkább.

Aki eddig figyelt arra, hogy másokat ne zavarjon a füstölésével, annak a tiltás nem hiszem, hogy sok változást eredményezne az életében.

Nem csak a dohányosoknak vannak jogaik, hanem az azzal nem élőknek is.

2012. ápr. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami meg a cigaretta ártalmasságát illeti, Kovi bácsinál a pont. Nem mellesleg a passzív dohányzás sokkal veszélyesebb mint az aktív, szóval megint ki jár rosszabbul, az a nemdohányos aki vigyáz az egészségére,de kénytelen elviselni, hogy az orra alá pöfögnek.


Nekem is van saját kis történetem. Anyósom soha életében nem dohányzott, viszont após erős dohányos és az a fajta aki nem veszi a fáradtságot, hogy lakáson kívül pöfékeljen.

Akkor sem változtatott ezen a szép szokásán amikor anyósom rákos lett, mely néhány év múlva a tüdejébe adott áttétet. A kezelőorvosa szerint a praxisa alatt még nem fordult elő egyszer sem, hogy az a fajta rák ami neki volt a tüdőbe adjon áttétet.Pedig a doki nem volt már zsenge korú.

Biztos nem volt köze ehhez a több évnyi passzív dohányzásának, csak én vagyok túl hipochonder.

2012. ápr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!