Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Volt már köztetek olyan, aki...

Volt már köztetek olyan, aki leszokott, de pár hónap után újra visszaszokott?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka?
2012. máj. 12. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam vissza, ugyanis 3hónap után (de már 3hét után is nagyjából) teljesen elmúlik minden elvonási tünet, úgyhogy ha valaki hónapok után visszaszokik, annak már nincs ilyen magyarázat, hogy "nem bírtam tovább", meg "jött egy stresszes időszak", mivel ezek csak kifogások. Aki 3hónapon túl megint elkezd dohányozni, annak csak annyi oka van, hogy megint dohányozni akart. És ehhez már tényleg akarni kell cigizni, nem pedig a függőség kísért a múltból:))
2012. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom.Az elvonási tünetek 3 nap alatt elmúlnak.
2012. máj. 12. 23:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Van valakinek saját tapasztalata?Megrögzött antidohányosok most kíméljenek meg az egészség-dumájukkal,mert most nem az érdekel.Tudom,hogy most jogosnak érzik,hogy mindenkit kioktassanak,nem akármilyen stílusban,de könyörgök,legalább most ennél a kérdésnél legyetek egy kicsit toleránsak.
2012. máj. 12. 23:27
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Hány éves vagy? Mióta dohányzol? Milyen fajtát szívsz és egy nap mennyit?
2012. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egy év után szoktam vissza.Először csak vizipipát szívtam egy év után,heti egyszer kétszer,aztán elkezdett előjönni a régi érzés,napközben is akartam füstölni,de mivel a pipa tul időigényes igy vettem cigit.Most megint nem szivom 4hónapja,most már pipa sincs...
2012. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem szívtam 1 évig de utána vissza szoktam ugyanis berúgtam mint állat és megint ráharaptam a cigire most ismét leszoktam de még az alkoholról is hisz rájöttem, hogy egyik sem ér egy árva centet sem mind a kettő káros sőt, így osztmár 4 éve sem ez, sem az.
2012. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Van egy barátnőnk, aki minden hónapban leszokik. 6 óra volt a legrövidebb, majdnem egy hónap a leghosszabb ideje. Mindig elfogy a cigije és megfogadja, hogy nem vesz többet, aztán az a vége, hogy kér tőlünk... :D

20/L

2012. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én is hasonló cipőben vagyok. :D Mindig ez a 'ha elfogy nem veszek többet' aztán mégiscsak. Másrészt anyám egy gyárkémény, és ha ideges vagyok, még az éjjel-nappaliig se kell mennem ha nincs mire rágyújtanom. Úgy sokkal nehezebb, ha folyton cigiznek mellettem. Nálam a leghosszabb próbálkozás pár hétig tartott, aztán vettem három dobozzal. Azért esek vissza folyton mert hiányzik a cselekvés, meg hadd csináljam már azt ami nekem jólesik. Már megszoktam hogy mindig füstölök, éjszakázás alatt, buszra várva, régebben a kocsmában (aztán ki lett tiltva), tanulás közben, éjjel ha felkelek, ha szórakozni megyek, ha meccset nézek. Amíg nincs meg a reggeli kávé+cigi addig jobb ha senki nem szól hozzám mert kómásan elküldöm melegebb éghajlatok felé. :D

Amúgyis, ha már egyszer meghalok, akkor ne a semmi öljön meg. :D

2012. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Hány éves vagy? Mióta dohányzol? Milyen fajtát szívsz és egynap mennyit?

Szerintem letudnál szokni lehet többszöri próbálkozásra de biztos. Ne add fel ennyire könnyen, ha egyszer már letudtad tenni akármennyi időre is biztos menne újra.

2012. máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

5 A vízipipában van dohány is,lehet,az kicsit közrejátszott...

6 Amúgy én nem is értem,minek tiltották ki a cigit a kocsmákból.Oda való.Nagyon majmoljuk a nyugati országokat,pedig kicsit sem érünk a nyomukba...amikor Svájcban voltam,ott uralkodott ilyen cigigyűlölet,mint most itthon,de szerintem a svájciak teljesen mások,mint mi,magyarok.Kicsit tisztábbak alapból.De mindegy.Majmolásból már jók vagyunk.Na ez most kijött,igen.

Amúgy pia mellé kell a cigi,szerencsére én sem iszok és kávé mellé sem szerettem,úgyhogy ez megkönnyítette,hogy letegyem.

7:DD

8 Dettó.Ma is én vettem anyámnak a zöld pall mallt.

2012. máj. 13. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!