Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 16 évesen dohányzás. Vélemény?

Specus kérdése:

16 évesen dohányzás. Vélemény?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve, hogy elkezdtem mióta bekerültem a kollégiumba.

Először csak néhány szálat, mára heti 3 dobozzal iskola időszakba.Nem tudom mi tévő legyek, ugyanis álltalába év végén sok a stressz, nagy a nyomás így sokat segít a cigi, hogy kicsit megnyugodjak.Mindez megéri az egézségem és a pénzem rovására?


2009. júl. 3. 04:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
en is 16eves vagyok,en ha ideges vagyok orditok,sirok csapkodok De nem cigizek,nagyon karos az egeszsegre es sok penz kidobas...szerintem probalj meg leszokni rolla
2009. júl. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
útólag elég nehéz, már csak a mozdulat hiánya miatt is :S
2009. júl. 3. 04:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is szívtam 14 éves koromtól 24 éves koromig. Utólag nagyon bánom, rengeteg pénzkidobás volt, és a végén már nagyon szarul voltam. 1 éve nem dohányzom, de még most is érzem a szervezetemen az utóhatását...


Ha tudod, tedd le, bár nem könnyű. Nekem is a baba segített...


25/N

2009. júl. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, minél előbb abbahagyod. Az év végi stresszet lehet ellensulyozni mással is, ami egészségre nem ártalmas/nyugtatók/tea, tabletta/,sport, jóga stb. Az idő előrehaladtával egyre nehezebb lesz abbahagyni a dohányzást.S jönnek az ujabb és ujabb bajok.Hiányzik ez neked?
2009. júl. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Szia én is 16 évesen kezdtem el a dohányzást de rájöttem h nagyon sok pénz kidobás . most 18 éves vagyok most szoktam le de nagyon nehéz volt .Látni a töbieken mellettem h szívják nekem meg nem lehet ,hát nehéz volt.Neked is lekéne szokni mert , idő után már fulladni foksz amikor futsz vagy bármi... szia
2009. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1. tipp

Te magad is nagyon jól tudod, milyen káros az egészségre. Én voltam már ember boncoláson, nem szép látvány egy fekete tüdő. És utólag a káros hatásokat te is érzed. Nem fogod magad mindig jól érezni, ha sokáig folytatod.


2. tipp

Azt is nagyon jól tudod (mivel leírtad), hogy mennyi pénzkidobás. Tedd meg, hogy azt a pénzt, amit erre költenél, elteszed egy perselybe, akárhova, és hónap végén veszel rajta egy ruhát, egy könyvet, akármi mást. Sokkal hasznosabb, és jobban is fogod magad érezni. A későbbiekben meg már lehet, hogy nem fogsz ilyenekre sem költeni, ha nincs rá szükséged, és majd hónapokkal/évekkel később összegyűlik annyi, hogy sokkal nagyobb dolgot vehetsz érte.


3. tipp

Nagyon sok mindennel lehet helyettesíteni a cigit. Próbáld meg pl. rágóval. Ha nem válik be, mehetsz tovább. Cukorka, stb. Találj vmit, amivel helyettesíted, és még jól is érezheted magad. Így még mindig kevésbé károsítod a szervezeted, mintha cigiznél.


Esetleg ha nem megy olyan könnyen a leszokás, még mindig kérhetsz baráti/szülői segítséget. Ha van vki, aki támogat, sokkal könnyebb. Sok sikert!

2009. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszok.
2009. júl. 3. 10:06
 8/16 anonim válasza:
100%
Én a cigiről úgy szoktam le hogy helyette nyalókat szopogattam. Nekem is ezt egy barátnőm tanácsolta, először hülyeségnek tartottam, hogy tudnék nyalóka segítségével leszokni... de oszt nekem is bevált.
2009. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Töltsd le az internetről Allan Carr 3 cd-jét (Leszoknék a dohányzásról, de nem tudok)és hallgasd jó sokat; és rájössz, hogy nem is olyan nehéz leszokni róla, söt....!


Allan Carr-nak van egy könyve is, ezt is le tudod tölteni!


Hidd el le fog szokni róla és szenvedés nélkül, és felteszed majd magadnak azt a krdést, hogy "Úr Isten eddig, miért dohányoztam?"

2009. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
én is 16 évesen kezdtem. igen eléggé káros meg sok pénzbe kerül...ez van...a leszokáshoz nagy akaraterő kell az biztos
2009. júl. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!