Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 éves fiú vagyok egy évet...

13 éves fiú vagyok egy évet cigiztem mennyit károsodhatod a tüdöm? Bövebben lent.!

Figyelt kérdés

2011 nyarán június elején kezdtem és augusztus , szeptember rendszeresen dohányoztam naponta kb. 3-6 szálat. Szeptembertől mostanáig tehát 2012 nyaráig júniúsig elszivtam kb. 6-7 szál cigit annyi hónap alatt.!

És most ezek után amikor rágyujtok érzem hogy nem kivánom.!

Helyesen tettem? Hogy leszoktam? ( Olyan válaszokat nem kérek hogy nem kénne bagozni, köszönöm :) )



2012. jún. 17. 15:16
 1/5 anonim válasza:
Peti Te vagy az?xD Am, kib*szottul sokat:)
2012. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit, még kinövöd ha nem folytatod.
2012. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel ilyen fiatalon dohányoztál, sokat árthattál nemcsak a tüdődnek, de a többi szervednek is. Mivel most még pubertánskorban vagy, a szervezeted még fejlődik, amit te megzavartál a cigiben található méreganyagokkal. Szép dolog hogy leszoktál, de vigyázz vele, mert ha megint elkezded nehezebb lesz leszoknod, mivel "fejletlenebb" szervezet a nikotinra könnyen reagál úgy, hogy természetesnek veszi, és ez súlyos fizikai vagy pszichés gondokat adhat. Tehát egyrészt a tüdőd már nem lesz olyan, mint amilyen lehetett volna, másrészt nagyobb hajlamod lesz a függőségre ha megint rákezdesz.
2012. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De észrevettem hogy amióta nem cigizek javultak a sporteredményeim. Fociztam 6 évet és 1 évet cigiztem úgy hogy 1 évet fociztam is rá. Úgyhallotam hogy úgy kitisztulhatott a tüdőm.
2012. jún. 17. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a tüdőd kitisztul, mivel nem jut bele kátrány ami lerakódjon. De ettől függetlenül megzavartad a szervezeted fejlődését erősnek számító méreggel, amitől vagy nem lesz semmi bajod vagy komoly betegséged is lehet tőle (ez csak a szervezetedtől függ).
2012. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!