Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudnátok nekem segíteni a...

Tudnátok nekem segíteni a leszokásban? KÉRLEK, minden tippnek örülnék!

Figyelt kérdés

Nem tudom letenni a cigit, tudom, ne írjátok: gyenge vagyok, mérgezem magam, hü.lye vagyok, mindezt tudom, nem kell a kiosztás!


Már magam is utálom a szagot, ami árad a ruháimból, már a cigi ízét is utálom, már utálom az egész dohányzást, de NEM TUDOM LETENNI!!!


Iszonyúan hiányzik, állandóan sírok, ha nem dohányzom, nem a cigi után persze, de meglátok egy kóbor kutyát és elsírom magam, meghallok egy szomorú hírt, sírok, felhívom anyukámat, leteszem a telefont, és sírok, hogy milyen jó volt még gyereknek lenni.


Olyan, mintha cigi nélkül depressziós lennék, vagy valami ilyesmi.


Motiválatlan vagyok, fáradt, tompa, mint akit fejbevertek, nem érdekel semmi, mindent rossznak látok, ahogy mondtam egy nap 3-4-szer is bőgök, ha visszaállok a napi cigi adagomra, akkor "erősebb" vagyok lelkileg úgymond!


Nem tudom, hogy a nikotin hatása-e, vagy pszichés dolog, viszont amit írok, az igaz!


6 éve dohányzom, erős dohányos vagyok sajnos.

Stresszhelyzetben mindig dohányoztam, mióta egyetemre mentem (6 éve), sajnos nagyon rászoktam.


LE AKAROM TENNI, de félek attól, hogy akkor "úgy maradok" olyan sírós, gyenge, bőgőmasina állapotban.


Akkor inkább a cigi!


De az se, mert az meg büdös, és a láncdohányzástól hasogat a fejem, és sokszor már a lábaim is begörcsölnek, pedig még csak 25 éves vagyok.


Dohányozni rossz, de a depresszió még rosszabb!


Mi bajom van szerintetek?

Depressziós lennék, csak cigivel nyomom el, vagy ez csak simán elvonási tünet?


És, ha "csak" elvonási tünet, akkor mikorra múlik el?


Eddig két hetet bírtam ki cigi nélkül, de visszaálltam, mert komolyan mondom, egy üres tejesdobozon is elsírtam magam.


Segítsetek már!


Mi bajom van?

És hogy szokjak le?


Ja, és ne oltsatok le, hogy milyen hülye vagyok, hogy elkezdtem, én is tudom, de már mindegy!

Az a lényeg, hogy hagyjam végre abba!


Köszi előre is!


2012. júl. 19. 14:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ne állj vissza semmiképp. Hagyd abba véglegesen, és ha ez az állapotot nem javul, menj el pszichiáterhez, a depresszió gyógyítható.
2012. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálkozhatnál nikotintapasszal. Semmiképp se kezdd újra, szép, hogy már eddig eljutottál. Még pár hét és túljutsz a nehezén. Nem vagy depressziós, ez csak sima elvonási tünet. Ha rád tör, akkor foglald el magad mással. Keress szép dolgokat, olvass egy jót, vagy csak sétálj a szabadban. Úgy nehéz kibírni, ha csak ülsz az ágyon és nézed a cigis dobozt. :) Minden nap mondd, hogy: "Erős vagyok, jól érzem magam, egészséges vagyok". Előbb-utóbb túl leszel rajta, ne félj. :)
2012. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

én 13 év után elolvastam egy részletet abból a könyvből amit itt ajánlgatnak mindenkinek, és másnap már nem dohányoztam...

[link]


ez a fejezet volt az... a lényege számomra, ahányszor eszedbejut, hogy rá kéne gyújtani, ne feszűlj, hanem örülj neki, hogy már nem dohányzol, az első hét után rácsodálkoztam, hogy már egy hete bírom, 2. hét után már iszonyú büszke voltam magamra, 1 hónap után, már vásároltam egy biciklit, mert iszonyatos mozgásvágyam volt, most tartok a 4. hónapnál, de már van, hogy napokig eszembe sem jut a dohányzás, mikor eszembe jut, akkor sem érdekel különösebben...

2012. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én soha nem dohányoztam, viszont éveken keresztül kaptam Xanaxot depresszióra más antidepresszánssal egyre nagyobb adagban. Aztán rájöttem, így nem mehet tovább. Közel egy évig tartott a leszokás, iszonyű erős elvonási tünetekkel, pedig egészen lassan és fokozatosan csökkentettem a gyógyszert. Először csak simán elhagytam, de olyan elvonási tüneteim lettek, hogy majd a falat kapartam... Utána egész lassan, és már 2 éve semmilyen gyógyszert nem szedek. Próbáld meg te is fokozatosan, egyre kevesebbet szívni. Néha próbára teszi az ember akaraterejét, de hidd el, sikerülni fog.
2012. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzeted.Ugyanez volt velem is.Én 3 hónapig bírtam cigi nélkül.Az első két hetet végigsírtam én is,rémálmaim is voltak,nem tudtam aludni sem.Utána megszoktam ezt az állapotot.De mégis visszaszoktam,mert depressziósnak éreztem magam.A depresszióra a környezetváltozás,vagy a pszichológus a gyógyszer,antidepresszánst még véletlenül se szedj!Annál károsabb dolog nincs a földön,akkor már inkább a cigi,ha nem bírod az életet.

Amúgy szerintem az a problémád,hogy nem tudod kezelni a stresszt.Nem baj az,ha sokat sírsz,el fog múlni.Ha már nem cigizel,akkor fontos a mozgás,az nekem is nagyon sokat segített,pedig sportgyűlölő vagyok.

2012. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Olvass utána Allen Carr könyvének! Este írok bővebben róla, addig nyugodj meg, van kiút :D
2012. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha rádtör a sírhatnék, keress valami vidámítót, hívj fel egy barátot, menj el kocogni,strandolni, lazíts otthon egy finom illatos fürdőben, igyál sok vizet, rágózz, mindegy mi csak légy tevékeny. Jó ha mozgósítod a nem dohányos barátaidat, legyenek veled minél többet, legyenek elnézőek, nem könnyű most Neked, de egyre jobb lesz. Tarts ki! Megéri. Sok sikert!
2012. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szóval, lényeg, nem kell szenvedned, látom már más is írta, olvasd el Allen Carr könyvét. Közben még cigizhetsz is.. én is így voltam mint te, csak én akárhányszor belevágtam, maximum nap végéig bírtam, teljesen kivoltam, és megint elkezdtem dohányozni. aztán elolvastam azt a könyvet, és még csak nem is kívánom. semmi elvonási tünetem nem volt, eszembe sem jutott volna rágyújtani. Sok sikert hozzá!
2012. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"persze jöttek az elvonási tünetek"...

nem PERSZE, mivel nem kell, hogy legyen. Én is Allen carr könyvét olvastam, ugyanúgy "jártam", mint a 3-as válaszoló. El sem hittem egy hét után, hogy ilyen könnyű.. az első három hónapban úgy összvissz 5x jutott eszembe a cigi, és akkor is inkább csak elgondolkodtam, hogy hogy tudtam arra a szarra költeni évekig.. 0 elvonási tünetem volt, semmi szenvedés, úgyhogy érdemes elolvasni a könyvet!

2012. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Allen Carr sokszor hülyeséget ír (és tudom hogy jönni fog ezért a lepontozás). Azt írja, hogy a ciginek nincsenek elvonási tünetei. Höhö, lóf*szt. Az elvonási tünetek megközelítik a heroin elvonási tüneteit. Egy kokainos könnyebben leszokik a cuccról, mint a cigiről. Agymosás ide vagy oda, Allen Carr-nak ebben nincs igaza. Abban viszont igen, hogy a leszokást nem úgy kell felfogni, mint egy tragédiát, inkább örülni kell neki. És végülis ez a lényege az egésznek.
2012. júl. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!