Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzó barátommal kapcsola...

A dohányzó barátommal kapcsolatban jó tanács?

Figyelt kérdés

kicsit hosszú, és tudom hogy sok ilyen kérdés van:S


a barátom már nagyon rég óta cigizik. nem akar leszokni róla és nem is érdekli ,hogy beteg is lehet tőle. ha nem lenne a cigi, nem is veszekednénk. igen ,tudtam ,hogy cigizik amikor összejöttünk, akkor nem is zavart. 2-3 hónap után viszont elkezdett. már párszor felhoztam a témát, hogy miért akarja magát tönkre tenni, és hogy legalább előttem ne csinálja, de sose tudott semmi értelmeset mondani, inkább csak annyit ,hogy mert hülye és eddig is cigizett ,ezután is fog és el is terelte a témát. a cigi maga nem zavar ,szüleim is cigiznek, barátaim is ha rágyújtanak előttem az se zavar. de nála igen, mert nagyon aggódom az egészségéért. nagyon szeretem ,nem akarom választás elé állítani, meg már beszélni se erről nagyon mert nem akarom idegesíteni. kompromisszum kötés se érne semmit szerintem. ha kettesben vagyunk nem szokott, de ha már társaságban vagyunk igen, akkor is ha ott ülök mellette. olyankor mindig nagyon rossz kedvem lesz, ezt ő is tudja ,mert látja rajtam, de ugyanúgy tovább csinálja. és belegondolni ,hogy talán ez a kapcsolat tovább tart, több lesz belőle de 40 évesen akár belehalhat, szörnyű. próbálom elfogadni ,nem törődni vele, de nehéz úgy ,hogy ő még annyira se képes hogy mellettem ne csinálja. itthon néha még a sírógörcs is rám jön ettől az egésztől. 17, 18 évesek vagyunk, lassan egy éve együtt. szerintetek mit csináljak? kérlek , valami jó tanácsot valaki:(


gondolkoztam hogy megveszem neki Allen Carr könyvét, hátha elolvassa (mondjuk nem szeret annyira olvasni) ,hülyeség lenne? talán valami hatással lenne rá


2012. júl. 29. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
könyv is jó ötlet,meg az elektromos cigi is!
2012. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább elektromos cigi, egy ismerősömnek segített, pedig ő is hasonló mentalitással állt a dolgohoz. Mivel egyre több helyről tiltják ki a dohányosokat, ez is talán ad valami motivációt (elektromos cigit lehet szívni).
2012. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"és nem is érdekli ,hogy beteg is lehet tőle"


Dohányzástól még senki sem lett beteg.

2012. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!