Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám Apumat leszoktat...

Hogyan tudnám Apumat leszoktatni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Töbször is próbáltam de minét töbször mondom annál idegesebb lesz és annál többet szív. nem akarom hogy rákos legyen.

mit mondjak neki?


12/F


2012. aug. 11. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Vedd meg neki Allen Carr rövid uton C könyvét ajándékba.

Ez a könyv nekem sokat segitett a leszokásban,ha elolvassa talán sikerül.

2012. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 intrepid ***** válasza:
Keressél a Net en jó sok undormányság képet beteg tüdőről, csapjál hozzá májról és gyomorról is képeket, rakosgasd fel háttárnek, és hagyd úgy a gépet. Vagy pofánvág, vagy elgondolkodik.
2012. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább számolj és add oda neki:

Nézd meg, hogy ami cigit most szív, az jelenleg hány Ft-ba kerüld, az árát szorozd meg 1,20-szal. (Orbán szerint jan. 1-től 20 %-kal fog emelkedni az ára).

No ha ez megvan, akkor azt is szorozd meg 1,20-szal. (Orbán szerint a januári áremelést további 20 %-os emelés fogja követni május 1-el.)


Megvan a cigi jövő évi ára, nézd meg, hogy akkor mennyit fog a papa költeni egy hónapban (napi mennyiség ára x 30 nap). Kérdezd meg lesz-e miből fizetni, vagy hol akarja majd annak az árát behozni, vagy esetleg valóban jó lenne, ha már annak előtte elkezdene leszokni róla!!!!

2012. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Dicséretes, hogy 12 évesen nem azon jár az eszed, te mikor, hol, hogyan dohányozz, inkább édesapádat szeretnéd leszoktatni. Sajnos a rák nem válogat. Elhiszem, hogy szeretnéd mindentől megóvni, én is szeretném a páromat, de ez lehetetlen. A rák kórokozója mindannyiunk szervezetében jelen van, tehát bárkinél kialakulhat, passzív dohányosoknál is. A gond ott van, hogy némelyek olyan cselekedeteket hajtanak végre, amikkel arra ösztönzik ezeket a rákos sejteket, hogy szaporodjanak. Édesapádnak kellene megértenie, hogy amit tesz, az nem egészséges. Én felnőtt létemre nem tudom meggyőzni erről a szüleimet. Mondd el neki, hogy te nem szeretnéd őt elveszíteni és árván felnőni, szeretnéd ha látná az unokáit és rengeteg pénzt megspórolhatna, amit fordíthatna sportolásra, vagy éppen Rád.
2012. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Rajtam kívül mindenki dohányzik a családban, akármit mondtam nekik, nem sikerült leszoktatni őket, de még azzal se, hogy ezzel engem is károsítanak. Talán te majd sikerrel jársz.
2012. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan küldtetek válaszokat, látszik hogy van még jó ember a világon. Majd megpróbálom őket, szerintem főleg a harmadik válaszoló küldte a legjobb tanácsot (a többieké is nagyon jó(negyedik köszönöm a dícséreted))majd megpróbálom őket.
2012. aug. 11. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne baszogasd mert ha úgy reagál rá ahogy írtad akkor nem fogja letenni.Nyilván tudja mivel jár de ha leakarna szokna LETUDNA de nem mivel nem akar ezért nem fog.Akármit teszel.Én sosem értettem miért kell a dohányosokat folyamat lealacsonyítani és elítélni.Sajna olyan világban élünk ahol anélkül is belélegzel egy csomó szennyet hogy dohányoznál.Felmérések szerint az utcán 4 száll ciginek való sz*rt szívunk be.Plus a mai stresszes világban nem is csodálom hogy ennyien rászoknak.Ha ő ettől boldogabb és kevesebbet fog élni mintha nem tenné inkább így legyen.Annak is lehet/van rákja aki nem cigizik és annak is aki igen.Ez sajna ilyen.Egyébként ha megnyugtat déd nagymamám 87 évesen halt meg és már 20ad éves korától cigizett egész haláláig és semmi baja nem volt ..
2012. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megkérdeztem Anyumat és azt mondta hogy a papája 84 évig élt de aktív dohányos volt és az én mamám (apai ágon)már régóta cigizik de még mindig jól van pedig 68 éves. Úgyhogy inkább békén hagyom.
2012. aug. 12. 09:10
 9/9 anonim válasza:
Szerintem is hagyd békén, nem te fogod eldönteni,hogy mit csinál az apád, de az látszik, hogy fontos neked, és érthető hogy meg akarod védeni a következményektől, és ha higgadtan megbeszéled vele egy alkalmas pillanatban, (ne pont egy 1-esed után) akkor lehet hogy ő is higgadt tud majd maradni, de ha nem akkor hagyd, mert ha nem higgadt akkor semmit se érsz vele.
2012. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!