Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szülők! Ti hogy reagálnátok...

Szülők! Ti hogy reagálnátok le azt, hogyha megtudnátok, hogy a 13 éves fiatok dohányzik?

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 09:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
Minél jobban tiltod, annál jobban fog neki kelleni. Nem hallottatok még a dackorszakokról? Ennyit a mai szülőkről... Én engedném neki, nem az én életem. Oké, hogy a véremből van meg satöbbi, de ha neki az önpusztítás kell, hát legyen... A mai világban már amúgy is cikinek számít a bagózás, majd rájön.
2012. aug. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Szerintem botrányos,hogy 13 évesen dohányoznak.Oké,hogy édes csümölcvs a tiltás,de akkor is amíg az én pénzemen,én környezetemet rongálva dohányzik,addig tiltani kell,Különben is igaz hogy az ő élete,de te tartozol érte felelősséggel.Egy gyerek mindent kipróbál,piciként a hisztit,majd a földhözvágást,majd a csúnya beszédet,aztán a csavargást aztán jönnek a káros dolgok:cigi,pia,drog.Én nagyon sokat beszéltem a fiamnak a káros tényezőkről,mert szerintem a megelőzés a leghatékonyabb módszer,meg sajna az én fiam látta is,hogyan megy tönkre egy boldog élet ezek miatt,de persze előfordulhat hogy kipróbálja,mnert a barátok és a vagányság fontosabb számukra a szülöi szónál,de akkor is a szülö feladata a nevelés,és ahoz hozzátartozik az egészségének a megóvása is.Lehet,hogy most haragudni fog,de később belátja,hogy igazad volt.Mindenképp próbáld nyugodtan megbeszélni vele a dolgot,mert minél inkább parancsnak érzi,annál inkább meg akarja majd szegni.Nagyon fontos a szülö-gyerek jó kapcsolat mindíg és minden korban.Légy a barátja is,ne csak az anyja.nem könnyü,de szerintem ez a helyes. :)))
2012. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
felkeresném az egyik barátját, aki a jóakarója, és megkérdeztetném vele, hogy milyen problémák miatt kezdte el, vagy hogy kitől jut hozzá, a haverjai vették-e rá, és miért érzi jól magát tőle. a gyerekek ilyen korban nem hallgatnak a szüleikre, inkább a barátaik tanácsát hallgatnák meg (vagy a barátnőjükét!). sok sikert!:) még egyáltalán semmi sincs veszve.
2012. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Megvonnám a zsebpénzét, ha meg a Tiédet vámolja, leszoknék magam is.
2012. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
15 vagyok csak bulikban dohanyzom es van egy rossz hirem: a szulok egyaltalan nem tudjak befolyasolni a gyereket, felesleges is gorcsolni.. Egyetlen egyszer mondd el a gyereknek hogy impotens lesz es tudorakos, es akkor mindent megtettel. Hidd el, csak azt tudod elerni hogy a gyereked megutaljon de semmi mast nem, hiaba mondasz neki barmit
2012. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kiakadnék,de nem kiabálnék vele,se semmi hasonló,hanem inkább nyugodtan próbálnám megbeszélni vele,bár már úgy is tudják,hogy mik a káros hatásai.

Ha tiltod,akkor ugye "Tiltott gyümölcs" lesz belőle,és,mint tudjuk,az a "legédesebb". :)

De sajnos ma már nem ritka az,hogy 13 éves fiatalok rágyújtanak,én ismerek jó pár olyat,aki már 10 évesen i kipróbálta.

Én durván 11-12 évesen próbáltam ki,egy évig dohányoztam is,de aztán abbahagytam.

De persze van akiből láncdohányos lesz,meg ugye előbb-utóbb a vele járó betegségek is kialakulnak.

szóval nem szabad ráhagyni a gyerekre,"barátként" kell vele megértetni,hogy miért ne dohányozzon.

Persze ő azt hiszi,hogy ő már felnőtt,és tud mindent,de a szülő felelőssége,szóval nem szabad mindent engedni.

Remélem tudtam segíteni!

2012. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
én 13 éves vagyok,de még ki se próbáltam,nem is tervezem:
2012. szept. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Zsebpénzmegvonás, lelkifröccs, szigorúbb kontroll. Pozitív ösztönzés (jutalom), ha végleg abbahagyja.
2012. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!