Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha ennyire rossz a cigi,...

Ha ennyire rossz a cigi, miért árulják, és miért dohányzik ennyi ember?

Figyelt kérdés
2007. aug. 25. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a cigivel dopamin kerül a szervezetbe, ez jó közérzetet okoz. Később utána lecsökken a szintje, ez okozza az elvonási tünetet és azért gyújt ujra hogyezt a jó érzést érezze
2007. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért árulják, mert a sok adó, amit rátesznek, nem kevés bevétel az államnak.
2007. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
megszokásból, ja és menőzésből, és nem utolsósorban unaloműzés miatt.
2007. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát a fene tudja, én pl. azért, mert szeretek dohányozni. Tudom, hogy egészségtelen, de nekem jól esik egy sör mellé, beszélgetéshez. Vagy munka után, amikor már jól elfáradtam és várom a buszt. Modnuk már abbahagytam, mert terhes vagyok, de nem áltatom magam azzal, hogy nem fogok visszaszokni, tudom magamról, hogy ha már nem szoptatok és társaságba megyek, úgyis el fogok csábulni. Hát ez van. Káros szokás, meg minden, de még mindig jobb, mint ha heroinozna az ember, vagy minden pénzét szerencsejátékra költené.
2007. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Az első válasz jól megindokolja, hogy miért dohányzik az ember. A dohány termékeket meg azért árulhatják, mert minden ország korrupciós mutatóját egyértelmüen meg tudja mutatni az, hogy egy lakosságra mérgező termék mennyire terjedhet el és milyen a hatóságok elnéző magatartása. Magyarországon egyértelmű, hogy nagy a korrupció, hiszen a Közterület Felügyelet nem büntetet meg magánszemélyt a csikk eldobásáért és a Fogyasztó Védelmi Hatóság meg nem tiltja be a dohánytermékeket holott erre minden lehetősége meg lenne mivel sokkal kevésbé ártalmas termékeket is betiltott már.
2007. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt hogy azért is dohányoznak emberek, mert pl. egy szolíd "jókislány" vagy "jófiú" kiléphet a szerepéből, és egy időre más lehet. A dohányzás elterjedt, látjuk a médiában. Egy régi krimi, a magánnyomozó az irodájában ül: füst és alkoholgőz. Apró ajándék egy fontos embernek: kubai szivar... Rögzült tudatalatti viselkedésforma, feltételes reflex...
2007. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért árulják, mert nagyon nagy üzlet. Ez nem olyan mint más fogyasztási cikk, ha bekerülsz a körbe, akkor a kezükben vagy, és onnantól akármennyiért megveszed a cigit. (Én anno azt hajtogattam, hogy ha 100 ft lesz a cigi, leszokom, mert annyit már nem ér... utoljára 490-ért vettem az utsó narancssárga dobozos napérlelte rabráncszemet) Persze menő, azért kezdjek el serdülőkorban, és amiatt is nem veszünk tudomást róla, hogy baromi rossz. Aztán már megszokjuk, és bár nem is jó, de ha nem gyújtunk rá még rosszabb.

Ezt persze a gyártók nagyon szépen kihasználják, ezért még mindig -bár egyre rejtettebben- de sztárokon és egyéb médiacsatornákon keresztül a férfiasságot, vagy a "felvilágosult modern nő, aki tudja mit akar" képét igyekeznek a cigihez kapcsolni, de sajnos ez nem erről szól, csak ebbe csomagolják... 15 év után leszokottan azt hiszem, elmondhatom, hogy ennél elkeserítőbb és szomorúbb, és vérlázítóan dühítőbb dolog nincs a világon, hogy egy ilyen szert nemhogy nem börtönnel büntetik, de még engedélyezik is, sőt reklámozzák (mert azért reklámozzák ám, jobban, mint valaha, csak már nem a sumi hátán, hanem úgy,hogy észre sem vesszük).

Az államnek nem bevétel, még ha magas az adótartalma, mert a TB-nek nagyságrendekkel többe kerül a dohányosokat összeragni, és műanyag csövet a torkukba építeni, kivenni a fél, majd az egész tüdejüket, hogy aztán ugyanúgy meghaljanak.


Azért dohányzik mindenki mert rászoknak, de nem önhibájukból. Utána meg dohányoznak mert nincs más (könnyű) válsztásuk. A bagósok nagy része le akar szokni, de nem tud. A kényszer, a függőség olyan mélyen van bennünk, hogy nem könnyű kiirtani. De ki lehet. Nekem is sikerült, és nagyon nehéz volt.

És nagyon boldog vagyok. Jó érzés, hogy nem kell semmi mérgező és drága anyagot magamba pakolnom, hogy ne legyen rossz. Hanem ingyen és bérmentve, és káros hatás nélkül elérem azt, hogy ne leyen rossz.

Sőt. Mivel nem mérgezem magam, ezért jó. Mivel egy reggelivásárlás nem 500 ft-tól indul felfelé a kisboltban, ezrét jó. A dohányos társaság is megszokta, hogy nem dohányzom, nem fura senkinek, nem vagyok csodabogár, nem találkatják, meddig bírom még. Cián náélül is tök jól bírom, hát nikotin nélkül is :-))


Hát ezért árulják a cigit, és ezért dohányzik ennyi ember.

2007. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az az államot nem érdekli,hogy te hogyan teszed magad tönkre,de az annál inkább,hogyha megveszed megy a pénz az államnak ezért árulják...
2008. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A dohányipar ebből ér ezáltal pedig nem kis jövedéki adó kerül be a kasszába, ezért árúlják.Nemcsak nikotinfüggők léteznek akik maga a csökkent nikotinmennyiséget potolják az újabb cigikkel, vannak mint én megszokásból cigizők.Egy adott mozdulat, például ha kávézok autómatán rágyujok, máskor viszont eszembe sem jut mert az adott dolog közben nem szoktam dohányozni.Ez már kialakult dolog, ugyanakkor nem okoz semmilyen problémát ha éppen nem gyujthatok rá majd csak fél nappal később :)
2008. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert gyenge jellemű igénytelen, a többi embert leszaró fajzatok.
2008. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!