Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hordtok szájmaszkot influenza...

Hordtok szájmaszkot influenza járvány alatt? Ha nem, akkor miért nem? Hazánkban rossz szemmel nézik, ha az ember maszkban járkál, dolgozik, tömeg közlekedik.

Figyelt kérdés
Szerintem hasznos lenne főleg , ha már a takonykór tünetei megjelentek, és mindenképpen közösségbe kell menni.
2011. jan. 27. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs ezeknek a dolgoknak kultúrája. Mint sok más dolognak sincs. Pedig lenne haszna. Én sem hordok, mert nem bírom elviselni, nem kapok benne levegőt, és vágja a fülem.

Az influenzától nem félek, mindig hülyére fel van fújva, taknyos meg úgyis vagyok eleget a gyerekeimtől.

2011. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen a kultúra hazánk fiaiból hiányzik.

Ma vettem fel először maszkot, mert irtózom a pofámba prüszkölő köhögő emberektől.

Nem csak utazáshoz volt rajtam, hanem egész nap. Jelenleg is maszkban dolgozom. A kedves ügyfelek meg úgy néznek rám , mint egy marslakóra, miközben zavartalanul törlik a taknyukat a pultra. A kolléganőm is vett délben és már rajta is van.

2011. jan. 27. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Én nem hordok semmilyen szájmaszkot. Ha valakinek nagyon le van gyengülve a szervezete egyéb betegség (pl daganat) miatt az vegye fel, de egy átlag embertől nagyon furcsa.

Én konkrétan azért nem hordok mert heti 2x úszok 4x futok és egészségesen étkezek. Rengeted gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok, ennek köszönhetően 4 éve nem voltam orvosnál (tehát beteg sem voltam).

Hiszem, hogy ha valaki megfelelően támogatja az immunrendszerét akkor nincs szüksége ilyenre. Mindennap 45 percet utazok távolsági busszal, 30at városon belüli busszal, szóval azzal sem vádolhatnak, hogy nem találkozok beteg emberekkel.

Én az egészséges életmódra szavazok!:)


Persze, ha valakit szeretné, hordani az tegye. A többi embernek pedig kutya kötelessége ezt tiszteletben tartani!

2011. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tilka ***** válasza:

engem is zavar, hogy az kell szégyellje magát aki felveszi a maszkot - így én inkább a sálam szoktam az arcom elé húzni.

lehet megnézni - de kisterhes vagyok és az utóbbi három hónapban összesen két hetet nem voltam beteg , - már rámnéz valaki elkapom a nyavajáját.... Pont ezért nem tudtam oltatni.


szóval a sál az kevésbé ciki. De én háziorvosnál most már bátran felveszem a maszkot és itthon is néha mikor a többiek nagyon köhögnek. (ám az úgysem számít...)

2011. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

De ha fordítva nézzük, ha az hordaná aki beteg, az nem adná át legalább csepp fertőzéssel a betegséget.


Egyébként én is sportolok rendszeresen meg a kajálásra is figyelek, de én állandóan megfázom télen:S

2011. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

A sportos csaj vagyok!


Természetesen mindenkinek másképp működik a szervezete.

Aki igényli a szájmaszkot az használja nyugodt szívvel.

Előbb vagy utóbb itt is elfogadott lesz! :)

2011. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!