Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy a régi...

Hogy van az, hogy a régi rossz élményeket egyszerűen kitörölni magából az ember agya?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg a rokonaimtól, hogy mikor kicsi voltam milyen sok negatív élményen kellett keresztül mennem, valamint szüleimből is most tört elő sűrű bocsánatkérések közepedte, hogy mennyire bánják azt, amiken kicsiként kellett keresztül mennem miattuk, még sírtak is annyira furdalta őket a lelkiismeret.


A legfurcsább pedig az egészben az, hogy nekem a történtekről az égegyadta világon semmi emlékeim nincsenek. Semmi negatív élmény nem tudok hozzákötni a gyerekkoromhoz, ami azt jelenti, hogy a történteket egész egyszerűen elfelejtettem, ami most meg is ilyesztette a rokonaimat.


Hogy lehetséges, hogy ennyire kiesnek az emlékek?


2011. júl. 21. 12:50
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:
100%

A Freudizáló pszichológusok azt mondanák, hogy az ember a traumákat elfolytja, de Freud óta sok kutatás zajlott ebben az ügyben, amik épp az ellenkezőjét igazolták.


A legvalószínűbb reakció az lenne, hogy a rosszra az ember emlékszik. Ez nem igaz abban az esetben, ha feldolgozza, tehát a trauma nem marad benne sérülésként, hanem elfogadja azt.


A másik dolog, amit a kutatások kimutattak: az emlékezés az emberben egyfajta önvédő torzulást hoz létre, ami azt jelenti, hogy az emlékeket az ember "szépíti" idővel, hogy a benne lévő ellentmondást feloldja - pl feloldja azt, hogy a szüleit szereti, de a szülei megverték, ha rossz volt : ezt azzal oldja fel, hogy a szüleit jobbnak tünteti fel utólag. Ez teljesen természetes reakció, és a pszichológia mostanra ezt elfogadta. Az elfojtás elméletét pedig elvetették. Persze vannak, akik még mindig hisznek benne.


De az emberi elme ilyen, lehet jön majd még egy kutató pszichológus és felülvizsgálja a mostani eredményeket is. :)

2011. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Wow:D Szép. Ez a pszichológia is ezek szerint olyan mint a mai biológia; évről évre változik és minden régit mindig megdöntenek.
2011. júl. 21. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:

"olyan mint a mai biológia"

?????

Azért a biológia sokkal közelebb áll a "hard science" dolgokhoz, míg a pszichológiában, szociológiában sokkal több a "soft".


Nagyon jó könyv az "Emlékezet hét bűne", sokat foglalkozik az emlékezet ellentmondásaival.

Én arra tippelek, hogy annyira kicsi voltál, hogy igazán nem is értetted mi történik körülötted, ezért nem maradt meg sem emlék, sem kellemetlen benyomás róla.

2011. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 cingi75 ***** válasza:
Én Téged végtelenül irigyellek, mert én öreg létemre tele vagyok fájdalommal a gyermekkoromra gondolva.Sokszor üvölteni tudnék, pedig ahogy hallom néha szép is volt benne.
2013. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!