Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik az egészségtelenebb...

FFDP kérdése:

Melyik az egészségtelenebb hosszútávon a füvezés vagy a cigizés ilyen mennyiségben?

Figyelt kérdés

Szerinték objektív, határozott válaszokat.

Legyen mondjuk az egyik napi fél doboz cigi, a másik heti egy spangli.


2012. aug. 30. 01:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, *szeretnék
2012. aug. 30. 01:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Cigi.
2012. aug. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mit tekersz bele

bár ha nem a matekkönyből csinálod a rakétát, akkor szerintem a cigi egészségtelenebb

2012. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár egyébként pont a napokban olvastam egy cikket, hogy a fiatal (18-) agyat keményen le tudja amortizálni a cucc.
2012. aug. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A cigi, mert nem csak a dohány káros, hanem a füst is.

Ha a heti egyet be tudja tartani valaki, akkor az nem is nagyon függő, mert nem azon jár az agya, a fél dobozos emberrel ellentétben, hogy mikor lesz alkalma rágyújtani.

2012. aug. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
A füvezés pont azért illegális, mert már a dolgozó felnőttkort se éred meg, ha elég hamar elkezded, azaz nem fogsz adózni. A ciginél max nyugdíjas korod hajnalán adod be a kulcsot és ez anyagi szempontból igen kedvező a törvényhozóinknak ;)
2012. aug. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Cuccot nem ismerem. A cigi, 13 évesen már napi egy doboz volt. Azóta folyamatosan emelkedik. 42 éve szívom. Most tartok 3,5-4 doboznál naponta.:((
2012. aug. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

A dohányzás ezerszer károsabb, mint a fű. Ha még minden másnap elszívsz egyet, akkor is a cigi a durvább.

És még véletlenül se azért illegális, mert tönkreteszi az egészséged.

Egy dohányos függősége sokaknál olyan erős, mint egy heroinista függése. A fűnél jóval kisebb függés alakulhat ki, akkor is ha napi szinten többször szívsz...

A dohányzást lenne jó inkább illegálissá tenni, de ezt lehetetlen megtenni. A füvet meg legálissá kellene tenni.

Csak egyeseknek érdekükben áll az előbbit akár támogatni (!) (pl. több beteg dohányos ember=örül a gyógyszeripar is), utóbbit pedig elnyomni. Pedig egyes betegségekre jó hatással van, gyógyszerként használatos az amcsiknál is... Csak ennek a gyógyszeripar nem igazán örül...mert nem az ő vackukat szeded be... És még az egyes gyógyszerek mellékhatásaira újabb gyógyszert kell beszedni, a fűnél ez nem áll fenn...


Bele lehetne menni a témába, de a lényeg hogy legyél tájékozott, ne csak egy helyről szerezz infót, ki ezt, ki azt mondja... Én azt mondom, a kettő közül a cigizés sokkal károsabb hosszútávon.


Nézd azt, hogy mennyi ember pusztult már bele a cigizésbe...

A füvezésbe nem sok...


De ez az én véleményem.

2012. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Normális esetben egy két szál jointot sziv el az ember,cigiből viszont kb 20szálat.Szerintem ha bong pipábol sziv az ember hétvégente egy két slukkot attol semmi baja nem lesz,a napi egy doboz cigi sokkal durvább.
2012. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy érdekes megfigyelés: én csak füvezek, de egyik haverom mindkettőt csinálja. Kb. félóránként gyújt rá, de ha tépünk, akkor 2-3 órahosszáig eszébe se jut a cigi. A nikotin hatása állítólag hamar kiürül a szervezetből, egy jó minőségű füves cigi hatása azonban akár 4-5 óráig is eltarthat, ergo kevesebbet szívsz belőle, még akkor is, ha egész nap be vagy állva.
2012. szept. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!