Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez baj? A barátom jó pár...

Ez baj? A barátom jó pár hónapja gyógyult ki a rákból, de megint cigizni akar. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A barátom pár hónapja gyógyult ki a rákból, előtte cigizet egy évet, vagy kicsivel többet. mikor elkezdték a kemót nem cigizet és utána pár hónapig se, de most újra akar. Nem tüdőrákja volt. Szóval olyanokat is kérdek akik voltak már ilyen betegek (nem feltétlen tüdős), de utána cigiztek, hogy alakult-e náluk ki valami, mert féltem a barátom.

2012. szept. 13. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ha ez nem tántorítja el tőle akkor semmi... egy akár halálos betegség engem azért megrémisztene. Az én apukám is beteg, már áttétes, viszont ő az evéssel van így.. húst egyáltalán nem lenne szabad neki, fogynia is kéne, mégis egésznap szinte az asztalnál ül... mondtuk szépen, csúnyán, az orvosa is beszélt vele, kórházban is volt diétán, mégse használ. Úgy van vele, hogy ennyi öröme hadd legyen. Talán a te barátodnál is így eltört valami, a mi esetünkből kiindulva nem sok esélyt adok a meggyőzésre.. Ha esetleg tudok segíteni valamiben írj nyugodtan:)
2012. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nemhogy örülne hogy helyrejött, máris ölné meg magát megint, ne haragudj de én otthagynám a helyedben.

Nem kínlódnék vele.

2012. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ő is diétázott, sőt még most is próbálja betartani. nem evett cukrot és most is csak ritkán eszik, de azt mondta ha visszaszokik akkor egyáltalán nem eszik, csak meg legyen az öröme! régen nem tudom h mennyi volt a nap szálja de 3 több nem volt, most azt mondta heti 3 szálnál többet nem akar, az is a maximum, a suli miatt sztressz miatt van. egyébkánt neli azt mondják testileg h erős, nem tudjak a betegség okát, de volt alternativ gyógykezelőknél akik azt mondták, hogy akkor lelki a baja. szóval látok reményt, hogy az a heti egy két szál nem súlyosbít semmit :)

egyébként szerintem apukád csak csirke húst egyen, ha nem bírja megállni, a vörös hús mindenbe káros.

2012. szept. 13. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet, már csak azt veszünk éve óta.. lassan dietetikusnak elmehetnék, most 6. éve kezelik.
2012. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az nagyon hosszú idő :o agykontroll azt mondom :)
2012. szept. 13. 23:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem valami jó ötlet így cigizni.
2012. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A cigi minden rák esélyét sokszorozza.


Ha neki ez jelenti az örömet, csinálja, de én nem asszisztálnék hozzá. Ahhoz is van joga, hogy elvágja az ereit, de hadd ne én adjam kezébe a kést.

2012. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, megérdemli a sorsát akkor!
2012. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!