Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudom hogy hülye kérdés lesz...

Tudom hogy hülye kérdés lesz de 13 éves fiú vagyok és soha nem tudtam hogy pontosan mire jó a cigaretta?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
El kell szívni :D
2012. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Felvágni, menőzni, függővé válni, egészséget rongálni.

Én azt javaslom, ne hagyd magad cikizni, hogy "méé nem szííszz egyet? Gyáva vagy??

Én dohányoztam, leszoktam sok éve és azt kérdezem magamtól:mi a fene jó volt benne?

2012. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
A kérdésed eleje nagy igazságot rejt :)
2012. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kinek.

A dohánygyáraknak azért jó, hogy sokat eladjanak belőle, és mivel függőséget okoz, ez a dolog elég jól működik.

A gyógyszergyáraknak azért jó, mert ha az ember le szeretne szokni, akkor drága gyógyszerekkel segítsenek neki.

János bácsinak arra jó, hogy legyen mit szívnia a reggeli féldecije mellé. Aztán évek múlva nagy eséllyel tüdőrákban meghaljon.

Viszont neked semmire nem jó.

2012. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 40 vagyok, de erre még nekem sem sikerült rájönnöm!
2012. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Arra jó, hogy valakiknek jó kis pénzt hoz, míg mások egészsége rámegy.

Én sem értem mire jó!! Állítólag feszültségoldó hatása van, jó társasági cselekvés pl. a munkahelyen a közös dohányzás-kávézás, valamint fogyni is lehet a cigitől. Ennyi hasznos akad benne.

Egyébként meg nem jó semmire, büdös, szennyezi a környezetet, károsítja az egészséget (sajnos azét is aki nem szívja)!

2012. szept. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne is tudd meg,hogy mire jó,mert a dohányzás rossz.
2012. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
86%

Megmondom neked, kiscsávó. Én mondjuk kocadohányos vagyok, de azért azt tudom, hogy "mi a jó benne", hiába van itt a sok kis álszent. Tehát: pl. őrségben, egyedül télen és sötétben kellemes időtöltés, egy normálisabb ciginek, netán szivarnak jó íze, szép füstje és parazsa van. Mivel nem lehet (legalábbis felesleges) kapkodva cigizni, akaratlanul is szabályosabban veszel levegőt, ettől kicsit jobban érzed magad. A dogaírás elött is felületesen veszel levegőt, csak nem veszed észre és ez igaz minden stresszesebb helyzetre. Közben rendezed a gondolataidat, stb. Természetesen rágózva is lehet gondolatokat rendezni, de ha már itt tartunk, azzal meg a gyomrodat vered szét az E betűk által, ha már itt tartunk és egészségről van szó. A cigizés által összeverődnek az emberek, mondhatnám társas elfoglaltság. Ugyanez van a kutyásokkal, azonos érdeklődésű emberek megtalálják egymást. Az első csajom is így volt anno. Ennek ellenére ne cigizz, mert nem nagyon lehet ésszel csinálni, ergo beteg leszel és már véged is mire kettőt pislantasz. Magamon kívül nem is tudok példát mondani, mindenki eszi a cigit, nekem a szervezetem tiltakozik a sok cigitől, úgyhogy nálam 1 doboz/hónap. Támogatom, hogy tolják fel a cigi árát minimum 1500 Ft.-re aztán 2000.-re mert az emberek eszetlenek, ha nem irányítják őket valahogy. A lényeg, ha mindenképpen ki akarnád próbálni (ha ez forog esetleg a kis buksidban) akkor ne tedd, mert teljesen felesleges. Plusz a szüleid kitapossák a bélésedet, én legalábbis ezt tenném a helyükben. :) Egyébként meg a cigi kimegy a "divatból", cinkes lesz rágyújtani hálistennek és ezzel a tendenciával egy csaj sem fog veled szóba állni, ha büdös leszel a nikotintól. Ugyanez fordítva is. Szóval a kérdésed teljesen helytálló és érdekes volt, te legalább értelmesen próbálkozol infót gyűjteni.

Leegyszerűsítve a választ, neked semmire sem jó a cigi és nem is lesz az, ne is legyen.

2012. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

# 8/8 Időpont ma 12:26


Nagyon beletapostál a lelkembe, de minden szavad igaz. Lehet, hogy abba kellene hagynom nekem is.

2012. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kzs ***** válasza:
100%

Állítólag dobozonként átlagosan 14 perccel rövidíti meg az ember életét - legalábbis ezt olvastam.


Különben én is azt mondom, mint a többiek: ne cigizz, mert csak magadnak ártasz vele - anyagilag és egészségedet tekintve egyaránt.

2012. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!