Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért jó dohányozni, vagyis...

Miért jó dohányozni, vagyis miért cigiznek annyian főleg a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Mert ugye menőnek tartják, kipróbálják rájönnek hogy milyen jólesik amikor már túlvannak az 1-2 slukkon ami még rossz aztán rájönnek milyen jó az érzés meg ugye mérgezik magukat majd leteszik utána később megint rágyújtanak és hopp már rá is szoktak, és sokan sírnak utólag hogy nem bírják letenni. A szomszédomban lakik egy kis csaj 18 éves múlt el 3 éve dohányzik 1 évig csak alkalmanként gyújtott rá de ma már akár a 2 doboz is elfogy neki, és nem bír leállni. Sokat jár át hozzánk mert jóba van a barátnőmmel sőt jó barátnők lettek meg hát mi is jól elvagyunk és ugye leakart szokni az összes cigije nálunk volt és 3 napig bírta utána remegő kézzel vörös fejjel verejtékezve szaladt át hogy sürgősen rá kell gyújtania. Persze nem akartam adni neki de végül kénytelen voltam, agyilag nem tudta eldönteni hogy le akar szokni ha ez nem történik meg akkor teljesen mindegy volt.
2012. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Mert ettől "menők" lesznek. Az, hogy 20 évvel hamarabb meghalnak, nem érdekli őket. :)
2012. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Szia. Az is esetleg úgy van ahogy az első írta.

na az én sztorim. 16 vagyok,cigizek,kb fél éve,nem menőségből mert jajj a többiek is,akármikor kínáltak mondtam h NEM!. vizipipáztam,azt heccből néha. a cigire azért szoktam rá mert így nyugtattam magam,a sok családi stressz,idegesség stb. az meg valahogy lenyugtat,anyu,és tesóm tud róla,ők is cigiznek.. Én szval nyugtatom magam vele..

2012. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt már évek óta szeretném megfejteni. Mindenki azzal jön, hogy a haverok rávették, meg a társaság, stb. Sőt, el is mesélik, hogy milyen rossz volt az íze, meg fuldoklottak tőle, meg volt aki hányt is utána. De akkor engem miért nem tudtak rávenni annó?
2012. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A többség tényleg emiatt, de én pl. azért, mert 17 évesen kipróbáltam szivarokat, szivarkákat, utána különféle cigiket és csak akkor dohányzok, amikor kedvem van és nem csinálok belőle rendszert.

Szerintem ha valaki nem a leggyengébb alsókategóriásokat próbálja ki először, nem szokik rá olyan könnyen.

Nem is értem, hogy juthat el oda valaki, hogy akár egy egész doboz cigit elszív egy nap alatt. 19/f

2012. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
23 éves vagyok, 8 éve cigizek.. Én bátran felvállalom, először csak menőségből kezdtem el.. Minden haverom cigizett, miért éppen én maradjak ki.. Mi voltunk a helyi rocker gyerekek, fiúk, lányok, akik lázadnak a világ ellen.. Nos hála az égnek a társaságot kinőttem, a cigizés maradt.. Azért dohányzom, mert megnyugtat, nem a füst, nem az íze, maga a tevékenység, aki nem dohányzik nem fogja megérteni, de valóban nyugtató az, mikor stressz helyzetben elvonulsz rágyújtasz a cigire, ahogy szívod és ahogy kifújod a füstöt.. Van, tehát, hogy megnyugtat, van, hogy egyszerűen kell.. A kávé vagy egy sör mellé, egyszerűen érzem, hogy kell..ha dohányzom közben valahogy jobban esik a kávé is.. A harmadik pedig, hogy beindítja az emésztésem..Ennek a pozitív hatásait most itt nem részletezném.. És igen, tudom, hogy káros, tudom, hogy hamarabb fogok meghalni és én sem engedném az öcsémnek, vagy ha lesz egyszer gyermekem őt is megpróbálnám távol tartani.. Az a helyzet, hogy szeretek cigizni és elég elkeseredett helyzetben vagyok ahhoz, hogy egyenlőre úgy érezzem, ha meghalok hamarabb hát így jártam.. Nyilván, ha rendbe jönne az életem és úgy alakulna, ahogy gyermekvállalásra adnám a fejem, legyen bármilyen szörnyű többet cigire se néznék.. Amíg magamat tartom el, nem függ tőle senkinek az élete csak a sajátom, addig én nyugodt szívvel veszem meg a cigimet..
2012. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Azért, hogy neked legyen alkalmad provokáló kérdéseket feltenni ide.

:)

2012. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

És ha erre válaszolunk megoldódik a problémád? Az a baj, hogy az ilyen kérdések azok amik elvonják a figyelmet az igazi, fontos kérdésekről..erről ennyit.

Tudod te is, hogy erre nincs egyértelmű válasz..

2012. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Mért kell feltenni ilyen provokáló kérdést?..
2012. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ebben semmi provokáló nincs. A kérdező csak kíváncsi rá, hogy miért jó dohányozni, mert valószínűleg ő nem cigizik. Ez olyan mintha azt kérdezte volna, hogy miért nem tanulnak sokan, inkább helyette a TV-t bámulják, és közben ő meg minden nap szorgalmasan elkészítené a házi feladatait, de érdekelné, hogy aki nem így tesz annak ez miért jó. Nem kötelező rá válaszolni.
2012. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!