Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi egy szál cigi, vagy...

Napi egy szál cigi, vagy hetente egy két szál az még egészséges? Vagy akire hatásosabbak a dohányzás káros hatásai annak egy szál is veszélyes, akire meg nem az egész életén át szívhatja?

Figyelt kérdés
Még nem dohányoztam. 18f
2012. okt. 21. 13:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ne is kezdd el, nem egészséges.
2012. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás soha nem egészséges! Egy szál sem. De az is igaz, hogy egy szál még senkinek nem ártott meg. Viszont az mégjobban tény, hogy semmi értelme a dohányzásnak, és hosszú távon tuti káros.
2012. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy egészséges. A cigi, akár milyen minimál adag, nem egészséges. Tehát nem jó a megfogalmazás:) Inkább azt írnám, hogy kevésbé káros.


De passzív dohányosként is beszívsz szerintem pár szál cigi füstöt, tehát.. én úgy vagyok vele, hogy havi 1-2 szál nem árt meg különösebben, így annyi oké. Egy idő után valószínűleg lesznek ennek is maradandó hatásai.

2012. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Diarmand ***** válasza:

Maga a kérdés is hülyeség.

Ami káros a szervezetre az akkor is káros ha ötven év alatt csak egyszer jut be a szervezetedbe.


"Napi egy szál cigi, vagy hetente egy két szál az még egészséges?"

Honnan szedtek ilyen marhaságokat?

2012. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Idéznél egy cikket, ami azt állítja, hogy a dohányzás egészséges? Aki cigizik, az is tudja, hogy káros az egészségre. Ennyire bonyolult lenne ez? Olyan egyszerű problémákat nem értenek emberek, hogy fel tudna robbanni az agyam. Nem csak erre gondolok. Gonosz vagyok, mint az ördög, de aki ezt nem érti, az vajon mit ért meg a világból? És főleg kire szavaz 14-ben? Előítélet nélkül szeretném megtudni, kire fogsz szavazni 14-ben.... Komolyan, előítélet nélkül.... De áruld már el!
2012. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Off:

Utcsó..minek kevered bele a politikát? Ő dolga és nem a kérdéshez kapcsolódik. Mellesleg sincs hozzá közöd. Nem bántó szándék, csak nem vágom..


3. voltam

2012. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Szeretem az átláthatóságot, szeretem az átlátható világot, szeretem tudni mi miért történik. Egy érdekes emberre bukkantam a kérdező személyében, kedvem tartja jobban megismerni őt, mindennapi életét, tulajdonságait, szokásait, gondolatait a világról. Csak kérdést tettem fel(valódi kérdést, tehát nem sugalltam semmit), senkit nem aláztam meg. A tekintélyelvűség ellen és az átláthatóság mellett vagyok, mert hiszek abban, hogy egy intelligens világhoz ezekre feltétlenül szükség van. Legyenek a tények megismerhetőek, azokat ne sajátítsa ki magának egyetlen árnyékban megbúvó társaság sem, szeretem az internetet, szeretem a szabadságot.
2012. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A tekintélyelvűség ellen és az átláthatóság mellett vagyok, mert hiszek abban, hogy egy intelligens világhoz ezekre feltétlenül szükség van"


Pedig ennyi ésszel csak Jobbikos lehetnél. Most csalódtam egy nagyot.Dohányzásból politikát csinálni. Magyarország én így szeretlek!


Kedves Kérdező!

Nem tudom készült-e felmérés a kocadohányzás hosszú távú hatásairól. Amikor először kezdték vizsgálni a dohányzás egészséget károsító hatását, szinte mindenki dohányzott, így igen nehéz volt nemdohányzókat találni. Ezért azt vizsgálták, hogy az elszívott mennyiség összefügg-e az egészségi állapottal. Azt találták, hogy igen, ez volt az első eredmény, ami a dohányzás káros hatásait megmutatta.


Tehát napi egy-két szál biztosan nem annyira veszélyes, mint napi egy-két doboz.


Nyilván egyéni érzékenységtől is függ, ha például a családban sok dohányos halt meg fiatalon, akkor tényleg jobb a teljes absztinencia.

2012. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Arra kérlek, hogy ne vesd a politikát a legsötétebb szoba mélyére, mert ezzel ellehetetleníted a politika átláthatóságának létrejöttét! Hagyd, hogy szabadon áramoljanak a gondolatok, hiszen annyi összefüggés létezik, annyi minden, amit jó volna megismerni, amik segítségével jobbá lehetne tenni a politikát, vagyis az életünket, az életszínvonalunkat, az életminőségünket.
2012. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég kifinomult trollkodás, de akkor is keresd meg inkább anyukát, és vele szórakozz tovább!
2012. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!