Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ennyi az egész?

Ennyi az egész?

Figyelt kérdés

Ma szívtam életemben először, de nem éreztem semmit. Meggyújtottam, beleszívtam, le is tüdőztem... A cigi füstölt, de én nem láttam hogy a számból jött volna füst, pedig most cigi szagú a leheletem. Meg persze éreztem is valamit, de ennyi az egész??? Nem értem miért szokik rá ennyi ember, mikor semmi eget rengető nincs benne. Vagy valamit rosszul csináltam? Mert kétlem. Nem agysebészet..

18L


2012. nov. 15. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad,csak nehogy hányjál tőle,mert az érezni fogod.
2012. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hányni? Maximum a kivételes humorérzékedtől! :)
2012. nov. 15. 12:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben nem az élvezet miatt szoknak rá, hanem mert "a többijek is szigiznek" meg a szokásos "Keményvagyóóóóúúk" mentalitás miatt. Aztán kialakul a függőség és mikor csillapítják az elvonási tünetet jól érzik magukat és azt hiszik, hogy ez az "élvezet". Pedig nem.


Persze ismerek jópár olyan dohányost akik 20 éves koruk után kezdték - és egyik sem lett függő. Egyik haver rágyújtott összesen kétszer aztán az egész tele dobozt elajándékozta, mert "annyira azért nem volt jó". Meg nagyfater volt az a tipikus ritka dohányos, hogy néha esténként elszívott 1-1 szál cigit, ha olyanja volt, de kb. egy doboz (elég márkás nem a szokásos mainstream márkák) kitartott majd egy hónapig vagy még több. (Télen nem mindig)


Szerintem vannak jobb és olcsóbb élvezetek is, mint egy hengeres tárgyat szívogatni... Csajoknál még elmegy, de a férfiaknál elég gáz, hogy az élvezet az, hogy egy hengert szopogatnak, szívogatnak...


Nem kell cigaretta. Nagyon "lazaság", de minek? Neked sem ajánlom.

2012. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is abszolút cigi ellenes vagyok. Lenézem a velem egykorú, vagy fiatalabb embereket, akiknek cigit látok a kezükben. Mindig is ezen a véleményen voltam és leszek is.

Csak kipróbáltam, hogy tudjam mi akkora élvezet benne. De egyáltalán nem jó. Büdös lett a ruhám és a szám is. Borzasztó! Tényleg csak egymást hülyítik vele és nagyon elhiszik hogy fasza gyerekek, pedig mekkorát tévednek...

De köszi az értelmes választ!

2012. nov. 15. 13:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem poénnak szántam a hányást. Én 15 évesen a gyermekkori pajtásaimmal találtunk 1 doboz cigit,azt sem tudtuk ,hogy úgy kell meggyújtani,hogy közbe szívni kell.

Na lényeg ,hogy mi 4-en azt el pöfékeltük.Igen ám,de haza kellett menni és nagyon -nagyon hányingerünk volt és nem tudtuk mi a bajunk. Én meg mertem mondani,hogy bagóztunk,de pajtásaim nem. Apám kérdezte,mennyi az amit elszívtam és mondtam ,hogy mennyi.Ki vezetett a utcára és kérdezte.-látod messze azt a nagy fát? -Látom mondtam szipogva. Nos akkor futás oda-vissza 2X. Mire lefutottam a távot jobban lettem.Apám azt mondta hát kislányom ez volt a nikotin mérgezés. És azért futtattalak meg,hogy a tüdőd kitisztuljon.Most,hogy tudod mi a cigaretta így veszek neked egy dobozzal és ezentúl nem kell elbújnod ,ha kedved tartja,hát rágyújtasz.

Azóta is meg van az a doboz cigi. Most már 46 éves vagyok ennek 31 éve és nem gyújtottam rá.Igazán jó lecke volt,mert cudarul éreztem magam és amelyik kis barátom nem merte megmondani,hogy miért volt rosszul bizony rókázott egész éjjel.

Hát ennyi! Üdv:Teca

2012. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mennyire erőset szívtál? Egyébként tényleg nem nagy szám a cigi.
2012. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó kis lecke! Innen látszik, hogy fontos vagy az apukádnak.


Fogalmam sincs, Pall Mall superslims volt, rózsaszín-fehér dobozos. De szerintem ez gyenge cigi, mert alig éreztem valamit.

2012. nov. 17. 10:06
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Egy szál cigitől nem esett hasra még senki és többnyire fiatalabb korban szoknak rá az emberek, nem 18 évesen, amikor már képes belátni az ember lánya, hogy nem nagy durranás. Egyébként az első pár szál egyfajta szédülést szokott okozni, "forog velem a világ, jaj de jó!" érzés fogja el az embereket, ami miatt kipróbálják másodjára, harmadjára, negyedjére, azután pedig szokássá válik, nincs ebben semmi ördögi. Van olyan is, aki semmit nem érez, ők többnyire nem is szoknak rá. Van egy barátom, aki szintén cigiellenes és szintén kipróbálta (24 éves), ő sem érzett semmit és ugyanezeket a kérdéseket feszegette, mint te -joggal- , csak kevésbé pökhendi stílusban.


Egyébként elég ostoba dolog lenézni azokat, akik dohányoznak. Persze, lehet utálni a cigit és okos dolog elutasítani, de egy szokás miatt elítélni egy egész embert röhejes. Én 15 évesen szoktam rá és kövezzen meg az, aki soha semmit nem csinált divatból. 21 vagyok, körülbelül két hónapja szoktam le és belátom, hogy marha felesleges élvezeti cikk, de vannak keményebb dolgok is, ami miatt lehet nyugodtan ítélkezni, kollegina. :)


Szerintem örülj neki, hogy te nem lettél egy ilyen káros és költséges szokás rabja.


(Ha a szádból nem áramlott ki füst, akkor több, mint valószínű, hogy nagyon aprót szívtál belőle. Lehet,hogy ezért nem is éreztél semmit.)

2012. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár nem értem miért lennék "pökhendi". Azért mert van egy véleményem? Mert szánalmasnak tartom, hogy a sok 10-16 éves azért szokik rá, mert a haverok is? Igaz hogy nem tartozik rám, nem is érdekel, az ő életük. De ne legyek már hibás, mert kifejtem a véleményem.
2012. nov. 18. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Süt a szövegből a pökhendiség, a véleményhez ennek semmi köze. A vélemény egy olyan valami, amit millióképpen lehet tudtára adni másoknak, ezért nincs köze a stílushoz. :)

Az, hogy szánalmasnak tartod a fiatalabbakat, akik divatból szoknak rá, rendben van, de te korábban elítélésről beszéltél kor nélkül.

...és azt sem írtam,hogy hibás vagy, amiért kifejted a véleményed. Azt hiszem, sikerült a legapróbb kampóban megkapaszkodnod, ami a válaszomat illeti. Ne kapd fel a vizet, totálisan felesleges, csak leírtam én is a véleményem. azt pedig már csak szabad, ugye.

2012. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!