Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok egy része! Miért...

Dohányosok egy része! Miért nem vagytok tekintettel másokra?

Figyelt kérdés

Senkit nem akarok fikázni, nem érdekel hogy ki hogy károsítja magát, az mindenkinek saját dolga. Csupán egy társadalmi réteg megértése a célom. Informálódni akarok. Tehát oltásokat nem kérek.


Szóval soha nem értettem, mi játszódik le annak a fejében, aki csomó ember közelében, például egy buszmegállóban úgy gyújt rá, hogy közvetlenül egy rakat ember mellette várja a buszt. Úgy érzem, ilyenkor nem az én dolgom lenne arrébb menni, alkalmazkodni, hanem az övé. Ha meg normális szavakkal megkérem hogy ugyan menjen már egy kicsit arrébb, mert szerintem nem csak engem zavar dohány bűze, akkor még én vagyok a bunkó beképzelt paraszt, mert hogy nekem mi közöm van ahoz, hogy ő mit csinál... a másik tipikus szöveg még, hogy őt is sokminden zavarja, viseljem el én is. Na ne már! Nem s.eggfejség ez egy egészen kicsit? Ennyi erővel a lába elé szarhatnék ugyan ezzel az indokkal. Ha én bagóznék, biztos hogy nem lenne pofám a tömegben rágyújtani, az lenne a minimum hogy arrébb megyek. A buszmeges dolog csak egy példa volt, sok más szituációban tapasztaltam már hasonlót.


Az átlag dohányosok mit gondolnak erről a fajta hozzáállásról?


2012. nov. 20. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bunkónak tartom ezeket a dohányosokat. Én mikor még lehetett akkor sem bagóztam tömött helyen.. Az az igazság, hogy, aki azt teszi, attól ne is várj normális választ, arra, mikor szólsz neki.. Sajnos vannak ilyen emberek és az a baj, hogy ezek miatt alakul ki egy csomó emberben, hogy minden cigis bunkó, pedig nem így van.. Ha pl, olyan helyen cigizek, ahol lehet és látom, hogy a közelembe ér egy kismama vagy kisgyerekkel szülők én pl akkor is vagy még messzebb sétálok vagy elfordulok és jó messzire eltartom a cigit, esetleg elnyomom. Mindig figyelek a nem dohányzókra.. Sajnálom, hogy ezzel nincs így mindenki..
2012. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
14 éve dohányzom, de mindig igyekeztem figyelni másokra is. Buszmegállóban nem gyújtok rá, ha sokan vannak körülöttem, kisgyerekek közelében sem, kis mamáktól is távolabb megyek, illetve, ha velük van dolgom és pont cigizek, akkor eloltom. Focimeccsen, ált. kb öten ülünk egy padon, abból hárman tuti dohányzunk, de amikor rágyújtani támad kedvünk, mi állunk fel és lépünk hátrébb néhány lépést, nem a nemdohányzóktól várjuk ugyanezt. Igen, az első válaszoló remekül megfogalmazta, az általad is említett bagósok, miatt, gondolják úgy, a nemdohányzó emberek, hogy minden bagós ilyen bunkó.
2012. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Tudom, hogy nem ez a kérdés, és tudom, hogy csak példaként hoztad, de:

Buszmegállóban már tilos, nyugodtan hivatkozhatsz erre!

2012. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, Kérdező, az a probléma, hogy az elmúlt hónapokban annyira megnyirbálták a dohányosok lehetőségeit, hogy a többségük agyában rekordgyorsasággal pattan az ér, ha még ezeken felül valaki beszól. Sokan úgy vannak vele, hogy oké, hogy nem gyújthatnak rá buszmegállók, iskolák, játszóterek, szórakozóhelyek, éttermek, és még sorolhatnám mi minden 5 méteres körzetében, egy sört se tudnak nyugodtan meginni a haverokkal anélkül, hogy fagyoskodni kelljen ha épp nikotinra vágyik a szervezet, de legyen elég ennyi, ezen felül hagyják már békén őket. Eddig tart a szabályozás, a többi már csak intelligencia kérdése...


A másik probléma, ami eszembe jutott: mit vesz észre egy átlagember? Azt, ha a képébe füstölnek. Azt már csak igen kevés ember veszi észre, ha tőle 20 méterre, szabályos keretek között dohányzik valaki.

3 éve dohányzom, és ez alatt az idő alatt egyetlen egyszer fordult elő, hogy valakinek feltűnt, hogy előzékeny voltam vele. Nagymama sétált az 5-6 év körüli unokájával, jöttek velem szembe. A járda keskeny volt, autó épp nem jött, úgyhogy fogtam magam és átsétáltam a túloldalra a cigivel a kezemben. Régen láttam olyan meglepettséget, mint amilyen a néni arcára kiült :) Elmosolyodott és mindenki ment tovább.


Végszóként annyit fűznék hozzá, hogy én dohányosként nagyon örülnék egyfajta kölcsönös tiszteletnek a dohányzók és a nemdohányzók között. Legyen a dohányzó annyira intelligens, hogy odafigyel a másik egészségére, és legyen a nemdohányzó is annyira intelligens, hogy legalább biccent egyet a fejével köszönetképpen. Persze ez csak utópia :)

2012. nov. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"hogy legalább biccent egyet a fejével köszönetképpen"


Ez az, amire soha nem leszek képes.


Dohányoztam. Soha nem fújtam közvetlenül mások képébe, igyekeztem mindig megfelelő távolságra állni, a csikkel mindig elgyalogoltam a kukáig. Ha nem volt a közelben, akkor magammal hurcoltam, amíg nem találtam.

Azt hittem, mindent megtettem, hogy ne legyek a szokásommal mások terhére,


de tévedtem.


Erre akkor jöttem rá, amikor leszoktam és hozzám került az asztmás unokahúgom.


NINCS az a távolság, ami biztonságos lenne. 20 méter nem elég.

Vele vidéken éltünk, pont a tisztább levegő miatt... de ha 100 méterre tőlünk rágyújtott valaki, a kislány már befulladt.

2012. nov. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már lassan csak úgy merek rágyújtani,hogy egy föld alatti bunkerbe költözöm,mert annyira félek a rágalmazó,csúnya szemektől.De az a bagós tényleg alpári,aki ennyire nincs tekintettel másokra.
2012. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen,a bunker jó ötlet lenne. Sajnos nincs. Én sem cigiznék az utcán ha lenne más lehetőség,de benn a munkahelyeken sem lehet mámár..leszokni még nem szeretnék.
2012. nov. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dohányzom én is, és hasonló meglátással vagyok a kérdezővel, és a legtöbb válaszolóval. Buszmegállóban én már azóta nem füstölök, amióta ez a "szabály". Ha utcán megyek, és elhaladok egy buszmegálló mellett, az teljesen más. De soha nem fújtam/fújom a másik ember arcába a füstöt, sőt, még vannak olyan ismerőseim is, akik szintén bagóznak, de még olykor tőlük is megkérdezem, hogy Bocsi, nem zavar a füst, alrébb álljak?

De úgy, mint a dohányzók körében, éppen úgy akad bunkó ember a nemdohányzók között is.

2012. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én személy szerint ugyanúgy megvetem az ilyen embereket mint te, hiába nem zavar engem, de attól még másnak simán kellemetlen lehet.

Amikor én rágyújtok buszmegállónál, inkább arrébb megyek az emberektől,a táblától, és ott gyújtom meg a dolgot.

Egyébként elvileg már büntetni kéne azokat, akik közvetlen az állomások-megállók hatályán belül füstölnek.

2012. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Először is nagyon sajálom, hogy vannak ilyen paraszt uninteligens nyomorultak akik ezt megmerik maguknak engedni.Az az alap hogy nemgyujtokrá olyan helyen ahol irritálhatná a körülöttem lévőket ráadásul hogyha szól az a minimum hogy elnyomod és elnézést kérsz.....Viszont mint dohányos a másik oldalt is megtudom érteni...már lassan csak itthon cigizhetek mivel lakótelepen élek és a törvény szerint az ovoda iskola ill bölcsöde kerítésétől számított 5 m-re gyujthatnék rá magyarán sehol a közelbe . De becsojtcson meg az Isten nemvagyok hajlandó azért 500m-et gyalogolni hogy rágyujtsak...
2013. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!