Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Segítség! Valaki leszokást...

Segítség! Valaki leszokást segítő ötletet, eszközt tud adni?

Figyelt kérdés
7 évig dohányoztam és már a 3. próbálkozásnál tartok, hogy végre letegyem. Eddig a maximális idő 2 hónap volt cigi mentesen és most megint 2 hónapnál járok, de nagyon nehéz megállni, kínlódok mint egy kivert kutya. Szórakozni, kocsmázni haverokkal nem merek elmenni, mert ha alkoholt fogyasztok, biztos elvéreznék. Folyamatosan el kell terelnem róla a figyelmem. Tudom, hogy rossz, de 7 év az sok idő. Valaki tud valami jó tanácsot adni, vagy esetleg valami eszközt ajánlani? Próbáltam már az E-cigit, kiadtam érte 8 ezret, de már a kukában van. Nem segített.

2012. dec. 18. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Vannak leszokást segítő programok. Vannak módszerek is a tapaszokon és ez E-cigiken kívül. Gratula, h ennyi ideig kibírtad! Hajrá! Lehet, h a Facebookon is összeverődött már egy csapat leakarokszokniacigiről csapat.
2012. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A cigiről nem leszokni kell, hanem letenni. Valami igazán nagy, és fontos dologért cserébe meg lehet csinálni. Én 40 év bagózás után tettem le.
2012. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a nagy dolog sem mindenkinek egyforma! Nekem zsibbadt a lábam, és nem tudtam 10 métert sétálni. Én a lábamért tettem le. Ismerősömnek meg le is vágták a lábát, de a műtét után amint lehetett, ment sutyiba cigizni. Az én lábam helyrejött, az övét meg kidobták a szemétbe...és ő alig van túl a negyvenen
2012. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Apám 30 év (napi 2 doboz) után úgy tette le, hogy egyik nap még dohányzott másnap már nem, igaz volt mélyponton mikor láttam, hogy a szemétből kiguberálta a füstszűrőt és azt szívogatta meggyújtás nélkül, de akkor sem gyújtott rá. Neki az orvos max. fél évet jósolt ha nem teszi le, ez volt a motivációja.

Párom 20 év cigizés után tette le, ő néha néha elcsábul amikor ideges, ez havi 1-2 szál, de szerény véleményem szerint ezzel csak magát kínozza.

Mindketten negró és mentolos cukorka segítségével tették túl magukat a nehéz pillanatokon.

2012. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én mondjuk nem voltam nagy dohányos, napi 4-5 szál, ha elmentem szórakozni akkor fogyott el 1 doboz. Viszont nagyon fura, hogy már nem csinálom és nem akarom megint elvérezni. Most vízipipát vettem és amikor pld. kocsmázunk akkor azzal helyettesítem, vagyis csak fogom még nincs meg. :D

Köszönöm a válaszokat, és még jöhetne egy kis megerősítés. :)

2012. dec. 18. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez a láblevágás nem vicc. Komárom-Esztergom megyében ( Tatán) van a rehabilitációs központjuk ( az Által-ér partján) a kerekes-székeseknek. Itt aztán lehet lelkierőt gyűjteni a leszokáshoz.
2012. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Cigaretta = érszűkülés = amputáció? :/
2012. dec. 18. 23:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Apósomnak is levágták az egyik lábát tavaly, még most is azt mondja, hogy olyan, mintha még mindig érezné a lábát és fáj neki.


Én 15 év után szoktam le úgy, hogy egyszerűen megutáltam, hányingerem lett tőle, szédültem, vesegörcsök. Minden nap egyre könnyebb volt megállni. Azóta egy másik világ nyílt ki előttem, pláne a szagok terén. Türelmesebb lettem, jobban alszom, az arcszínem is szebb lett és a fogaim is fehérebbek. Kell ennél több? Ja és 2010 telén szoktam le.


A plusz motiváció az volt még, hogy minél tovább élhessek a párommal és legalább a cigi miatt ne legyenek egészségügyi problémáim (vérnyomás, érrendszer, szívbetegség, stb.)

2012. dec. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én nekem is 1 hónap volt most 2 hétnél járok gennyes mandulagyulladásom lett hát most ez ad egy kis segítséget és a párom is segít ma szívtam egyet mert gondoltam kipróbálom újra és hál istennek szörnyű volt úgyhogy ez még egy lökés hogy fú de szar volt amúgy a legnagyobb motiváció számomra a pénz mert az elmúlt egy év közel 100 000 forintja azért leültetett egy kicsit gondolkodni
2012. dec. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes kommenteket, "szerencsére", most begyulladt a torkom tehát megint nem tudom pár napig csinálni és lassan már 3 hónapja leszek tiszta. Nekem pld. a mandulámat a cigi miatt kellett kivenni...
2012. dec. 20. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!