Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ebben a korban ekkora mennyisé...

Ebben a korban ekkora mennyiségű cigaretta mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
Hali! 14 éves fiú vagyok ... tudom nem vagyok túl idős de birom magamat határolni ... szóval cigizek de csak néha ... úgy értem,hogy néha elmegyek haverhoz vagy este felmegyek a városba és akkor elszívok egy este max 5 szálat ... de ez tényleg ritkán van ... elvileg ilyen adag mellett nem káros annyira jól gondolom??Ha elosztanám szerintem kevesebbre jönne ki mint napi 1 szál

2012. dec. 18. 19:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Mit szeretnél hallani? Hogy ennyi még füvesből sem árt, vagy azt, hogy minden bagós így kezdte!
2012. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elsővel.

Ezen pedig elgondolkodom: egy este max 5 szálat.

Ez szinte óránként egy szálat jelent.

A többi csak okoskodás, gyakorlatilag arról szól, hogy hogy győzd meg magad és arra szolgál , hogy ne legyen lekiismeret furdalásod.

16 éves korodra lehet, hogy napi fél doboznál fogsz tartani.

Most azt mondod nem, én nem á dehogy. De kérdezem, 12 éves korodban gondoltad , hogy most 14 évesen esténként akár 5 szálat el fogsz szívni,még ha csak ritkán is. Szerintem biztos, hogy nem.

De a Te döntésed, a következményeket is úgyis Te fogod elviselni, nem a szomszéd néni.

Ja és én úgy gondolom, hogy igen káros.

2012. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ hogy konkrétan mennyit szivsz, mert ez nem derul ki a szoveg alapjan :-D és hogy mennyire birod :-D
2012. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Este 18 órától 21-ig van, de tegyük fel, hogy te az este alatt mondjuk du. 4 és éjfél közötti időt értettél. 8 óra alatt 5 szál. Mindegy, hogy ez hetente 10x, vagy évente 2x van, és elosztva mennyi, így egyszerre rohadt sok.


Nem beszélve arról, hogy 14 évesen nem éri annyi stressz az ebert, hogy azért szokjon rá, úgyhogy te is csak divatmajom vagy.

2012. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

1 év alatt a délutáni 1 száltól jutottam el az egy dobozig ne kövesd a példám !!!

pedig 3 hónapig csak egy szál nem kell több

2012. dec. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nem káros annyira elég félrevezető kifejezés...

Ne azt néz hogyha elosztanád mennyi jönne ki hanem azt hogy mennyit szívsz egyszerre. Gondolj bele, mit csinálnál inkább?

Megiszol naponta egy feles pohár hipót vagy egy héten egyszer iszol meg egy literrel, melyikbe halsz bele hamarabb?

A másik pedig az hogy egy 14 éves szervezet még javában fejlődik tehát ha ilyenkor károsítod a tüdődet kátránnyal meg CO-val akkor az később sokkal nagyobb problémákat tud okozni. Valamint egy fiatalabb szervezet számára egy adott anyagból is kisebb a mérgezést kiváltó adag, a dohány pedig tele van nikotinnal és a nikotin egy baromi erős idegméreg ezért a szervezeted, mivel sokat viszel be egyszerre hamarabb le fog állni a természetes termelésével aminek pedig egyeneságú következménye az hogy ahogy fejlődsz egyre többet fogsz kívánni. Tehát nincs olyan hogy "nem olyan káros" a dohányzás potenciálisan halálos tevékenység. Én azt ajánlom hogy tedd le cigarettát addig amíg nem szívsz sokat mert utána egyre nehezebb lesz.

2012. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Jajj kedves okoskodók!! Nézzetek vissza apukátok/ nagyapátokra... fecskét szívtak meg Kossuthot és az ő apujuktól csentek egy egy szál cigarettát 12 évesen és a parkban szívogatták és mégis 90 éves korukig éltek/élnek!!

Füstszűrő/aktív szén és erősség mérés nélkül és akár ezt minden nap 12-14 évesen!


Kedves kérdező, káros, egy szippantás is káros, de ha nem 160cm-vagy és nem nézel ki 8 évesnek /tehát már nem fogsz túlzottan sokat fejlődni mert már "kész" vagy/ akkor sokat változtatni rajtad nem fog de az 5 szálból adj lejjebb azért...Milyen cigit szívsz? Mert ugye az sem mindegy ha valami 0,1-es női cukiságot vagy barna szofit...:S

2012. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Bocs, de sem apám, sem nagyapám nem szívott sem fecskét, sem Kossuthot.

Az meg teljesen mindegy, hogy hány centi és hány évesnek néz ki, 14 évesen még bőven fejlődésben van. De ha az én környzetemben nem cigizik, akkor csak tegye nyugodtan, nem az én bajom...

2012. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

" egy szál cigarettát 12 évesen és a parkban szívogatták és mégis 90 éves korukig éltek/élnek!! "


Ez egy marhaság. Öregnek látszottak, és az emberek fele nem érte meg a nyugdíjkorhatárt. Most, hogy már magasabb a korhatár, aki bagózik tuti meg sem éli. A szabály a bagósoknak: ha nem üti el a villamos, akkor a várható élettartam -10 év. Pont ez a 10 év, amit a nemdohányzó nyugdíjban tölt.

2012. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

itt nem az a kérdés hogy hány éves korodig fogsz élni, hanem az hogy amíg meghalsz kihozd az életedből a maximumot. nekem van pár barátom akik ugyan azt csinálták mint te (én nem) most 19-20évesen rohadt szarúl nézne ki. hogy miért??

1. a dohányzás szűkíti az ereket, így a heréd kevesebb vért kap, kevesebb tesztoszteront termel, és csodálkozni fogsz hogy 20 évesen is csak pihés az állad, és inkább hasonlítasz egy tini lányra mint egy férfira.

2. persze az ez a f@szodra is hatással van mivel a szűkebb erek nem tudják úgy "felpumpálni" mint egy egészséges embernek(tudod, félárboc)

3. az arcodon elvékonyodik a bőr a benne lévő mérgező anyagok miatt, és még ráncos is lesz( gondolom már láttál ilyen embert)

2012. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!