Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit lehetne csinálni az...

Mit lehetne csinálni az eldobált csikkek ellen? Sosem fogják megérteni a dohányosok, hogy ez igénytelenség?

Figyelt kérdés
persze, tisztelet a kivételnek. de csak nekem tűnt fel, hogy az utcán eldobált szemét nagyrésze a cigicsikk? az alkoholisták nem szemetelnek annyit, a hajléktalanok igényesebbek, de még egy 4éves gyereknek is több esze van annál, hogy ahol éppen jár, eldobja azt, ami nem kell, mivel észreveszi, hogy saját környezetét rombolja. csak azért, mert egy dohányos nem törődik a saját testével, a környezetre sem tudnak odafigyelni?

2013. febr. 14. 23:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én dohányzom, de nem szoktam eldobálni a csikkeket. Általában egy zsepibe teszem, és menet közbe, ha látok valahol egy kukát, kidobom. A büntetés biztos hatásos lenne.

A másik, az eldobált rágógumik, amik ráadásul oda is tapadnak a földre. Azokat sem kéne eldobálni.

2013. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Már majdnem máshogy kezdtem el írni, de aztán láttam hogy azért odaírtad hogy "tisztelet a kivételnek". :)

Szögezzük le, hogy itt mindenki saját véleményét írja le. Tehát ha józsika azt írja hogy nem talál sokszor szemetest, akkor ne támadjuk már be, hogy "de ha látnak akkor sem dobják bele", inkább dicsérjük meg Józsikát, hogy a kivételek közé tartozik :)


Magamról pedig; egyrészt valóban van a "csoportnyomás-effektus", hogy amikor látod hogy valahol ott van mondjuk 150 csikk, meg szemétdomb, akkor gyakran egyes embereknél ez reflex... nekem is volt már hogy ez a "pszichológiai trükk" hatott, és biza eldobtam. De aztán jó útra tértem :)

A kukák hiányával egyetértek. Erős dohányosként állandóan tapasztalom, hogy kevés a kuka. Ráadásul ha van is, sok kukán nincs fémes hely, így aztán aki nem akarja kiégetni a műanyag kukát, csak félig nyomja el rajta, és bedobja. aztán vagy felgyullad vagy nem :)

érdekes dolgok ezek. a másik amit tapasztalok, hogy amint bedobok egy csikket, a következő pillanatban már egy hajléktalan borítja fel a kukát, szétszórva tartalmát, többek közt csikkeket keresve.

Amúgy a büntetéses dolog nem rossz!

De hadd kössek bele icipicit valamibe. Ugye már annyira szállóigévé lett a dohányos=büdös, ami való igaz, de kérdek én valamit. pl.: Cigis Lili épp tart valahova, szokásához híven dohányzik, elszívja, de nem lát kukát. mivel a fórumon olvasta, hogy ilyenkor azt ajánlják hogy kvázi "tegye zsebre", így hát elővesz egy zsebkendőt, s a csikket abba csomagolja. iparkodik, iparkodik hogy a buszt elérje. mikor már a 3. megállónál járnak, nem bírja nem észrevenni, hogy bámulják, feszengenek mellette, és ha lehet, kerülik.

Beugró kérdés: mi a baj Cigis Lilivel?

Hát az, hogy a cigicsikk kb 5* olyan büdös mint a cigifüst. (nem beszélve arról, hogy mindene beveszi ezt az undorító szagot. a cigifüst sem finom, de a csikk az valami okádék!!!)


szóval akár hiszed, akár nem, ez szerintem nagyobb igénytelenség. elég baj az a nemdohányzó utasnak hogy szagolnia kell a büdös bagóst, de hogy még a csikket is????

Szóval erre valami jobbat kéne kitalálni :/

és ezt mint dohányzó mondom!


na hajrá, aztán valaki írjon a minisztériumnak a büntetés-ügyben. én pártolom :)


UI: ha már valaki felveszi a kapcsolatot a szervekkel, akkor üzenem nekik, hogy csináljanak több helyre "hajléktalan wc-t", mert mikor reggeli friss levegő helyett a szmog, és az ablak alá helyezett fekália illata köszönt.

És ha már wc, akkor több nyilvános wc-t! nem mindig lehet átérni a városon oda-vissza ürítés nélkül. de bezzeg ha egy bokorba pisilnék, már büntetnének is meg ....

2013. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát igazából, utolsó, szerintem annál is az a mentalitás fog érvényesülni, hogy csak azért is mellé ürítsünk. :) Továbbá a nyilvános dolgok általában nagyon elhanyagoltak, koszosak lesznek. Oda fél év után senki nem fog bemenni. Legyenek inkább nyilvános bokrok, vagy valami ilyesmi. :)
2013. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Marci024 válasza:
Dohányos vagyok. Nem kicsit, nagyon! Kis községben élek. Ez a község valamivel 2000 lakos alatti. 2 buszmegálló található, ahol van nyilvános szemetes. Az élelmiszerboltoknál is, amiből 3 van. Tehát összesen 5 helyszín akad ebben a községben, ahol lehetőségem van legálisan megszabadulni a csikkemtől. De mivel baromi büdös tud lenni egy csikk, és tőle ruhád, meg minden, így jobbnak tartom szépen eldobni a fenébe, mintsem hogy 100 métereket hordozgassam magammal azt a rohadt dekket. Egyébként úgy gondolom hogy ez a nagyon nagy lelkű, és közkedvelt kormányunk elég lóvét bezsebel a megvásárolt cigink után is, pofátlanul nagyot. Telhet belőle a feltakarítására is. Ha már ezt a nagy munkanélküliséget a közmunkaprogramokkal akarják megoldani, ami egyébként semmit nem old meg, legalább tudnak munkát adni a munkanélkülieknek.
2013. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, voltak érdekesek:) azért 1-2 dolog nem tiszta.


ha valaki munkát akar teremteni, miért nem vesz magyar termékeket mondjuk? ez elég gyenge kifogás volt

meg hogyhogy büdös a csikk? most szívtál el egy cigit, bűzlik a szád, a kezed, a hajad, nehogymár a csikk legyen büdös. énis mindig zsepibe tettem anno, és megvártam, hogy ki tudjam dobni, nem hivatkoztam arra, hogy majd attól lennék büdös.


meg az, hogy tudom, hogy messze van a kuka.. megintcsak érthetetlen. ha én tudom, hogy messze van a legközelebbi wc, nem szarok oda a járdára, hanem megvárom. ha messze van kuka, akkor nem gyújtok rá addig, amíg oda nem érek, ez így nem logikus? mi lenne ha minden ember oda szarna, ahol épp rájön, mert nem volt a közelben wc, meg így több munkahely lesz....:)

2013. febr. 24. 10:52
 16/17 Marci024 válasza:
Pedig eldobott csikkek mindig voltak mióta feltalálták a cigarettát. És lesznek is, még a cigaretta betiltása után is, ha egyszer ez bekövetkezik. Ez egy természetes velejárója a dolognak, még ha nem is tetszik minden embernek. Személy szerint nekem sem. Ez van. Ha szúrja a szemed, vedd fel, ennyit tehetsz az ügy érdekében. Engem jobban idegesít az illegális szemétlerakás. Tele van az ország konkrétan szemétkupacokkal. Itt a közelben is van pár éktelenkedő megtömött szemeteszsák az utak mentén. Na ez probléma, ezt kéne valahogy megfékezni.
2013. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
de annyira nem természetes, ha bizonyos országokban meg tudták fékezni, akkor itt is csak meg lenne rá a módszer.
2013. febr. 24. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!