Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszoknék a cigiről. Hogy...

Leszoknék a cigiről. Hogy csináljam? Hogy elhatározom, hogy nem gyújtok rá többet, vagy egyre kisebb mennyiséget szívjak? Melyik hatásosabb?

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem az ilyen csökkentős módszer nem jött be. Vagy minden vagy semmi vagyok.

Tavaly szeptemberben egy sima hétköznap úgy feküdtem le, hogy reggeltől ennyi és ne tovább. Erre persze "lelkileg gyúrtam" augusztustól. Sokat töprengtem rajta, voltak kósza egy-két órás próbálkozások, meg nekem nem megy felkiáltással rágyújtás. De azon a bizonyos napon jött valami kattanás, erős elhatározás, ami azóta tart.(7 év- napi 1 doboz közepes erősségű bagaretta után).

Hozzáteszem, hogy szerettem dohányozni, szerettem a reggeli rituálét, ahogy a teraszra kicsoszogtam a csésze kávém társaságában, lábamnál a kutyám én meg csendben pöfögtem... Máig hiányzik és szeretem a velejárói ellenére, de hoztam egy döntést, amihez tartom magam.

2013. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 20 év és napi 2 doboz után szoktam le. Azonnali abbahagyással. Ennek már 3 éve és sokkal könnyebb volt, mint gondoltam. Az első 5 nap gázos volt, de a többi gyerekjáték...sima ügy a leszokás.
2013. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az élet szájbafuserált dolgainak legeklatánsabb példája a bagóról való leszokás.


El köll dönteni, aztán be kell tartani.

2013. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azonnal és egyből!

Fokozatosan sokkal nehezebb, legtöbbeknek nem is sikerül.

2013. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm egyik napról a másikra, 2évvel ezelőtt egyből leszokott. 10 évig cigizett..

Én most tartok 10 évnél, és nekem nem ment 1ikről a másikra,töbször próbáltam már.. Én alapbol napi 1 doboz kék bondot szívtam, de aztán átálltam a sárgára, aztán azt lecsökkentettem napi fél dobozra. És tegnap reggel szívtam el az utolsót, és most érzek magamban annyi kitartást hogy menni fog..Emlett elrakoma pénzt amit cigire költöttem volna, és hó végén veszek magamnak valamit..:)

2013. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha csökkented a mennyiséget, mindössze annyit érsz el, hogy időpontokhoz fogod kötni a rágyújtást, így minden áldott nap remegő kézzel idegesen fogod várni, hogy végre rágyujthass, ezzel csak azt éred el, hogy egy adott ponton már csak napi 1 szálat szívsz, de a függőséged ugyan úgy meg van, és mikor azt az egy szálat is elhagyod, nos akkor megteszed ugyan azt a lépést, mintha egyből leszoktál volna, csak így ezzel a módszerrel előtte még hónapokig kínzod is magadat...

olvasd el Allen Carr könyvét..

2013. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!