Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyobb ellenállás, lassabb...

Nagyobb ellenállás, lassabb tekerés, hosszabb idő vagy kisebb ellenállás, intenzívebb tekerés, rövidebb idő alatt a hatásosabb?

Figyelt kérdés
Nem olyan választ várok, hogy több ideig tekerj inkább, mert fél óra múlva indul el a zsírégetés, hisz a zsírégetés is az edzés utáni órákban történik. Csak azt nem tudom, hogy szálkásítás szempontjából melyik a hatásosabb, pl. nagyobb ellenállással 15 km-t 30-32 perc alatt teszek meg (pulzus: 100-120), kisebb ellenállással, jóval intenzívebb tekerést birok, így a 15 km 23 perc alatt megvan (pulzus: 140-150). Ne az edzettségi szintem vitassuk meg, tudom, hogy perpill nem a legjobb még, köszönöm a válaszokat :).
2010. okt. 20. 10:21
 1/1 Krisz85 ***** válasza:

Ehhez tudni kéne a maximális pulzusod, amit terheléses teszten kapsz meg (www.cyclingsportcenter.hu), vagy kiszámolod képlettel még az elején, igaz így nem lesz pontos, de közelítőleg helyes. 220-életkorod, és ennek az értéknek kell venned a 60-70% át, ekkor biztos úgy vagy zsírégető Aerob zónában, hogy kevés szénhidrátot használsz a mozgás során, inkább a testzsírból származik a mozgáshoz szükséges energia nagy része.

Ha az ellenállásra vagy kíváncsi, akkor azt tudom mondani, hogy 100-as percenkénti pedálfordulattal tekerj az adott zónában. Ha nincs pedálfordulat mérőd, akkor pedig jó pörgetősen. Ettől emelkedjen a pulzusod, és ha már egy ideje csinálod és így sem megy a zónába, akkor állíts nehezebb fokozatra.

Akkor nyilván tudod, hogy legalább napi 40 percet kéne tekerned heti 1 pihenőnappal számolva, de jobb az 1 óra naponta.

Ha szobabringán nyomod, jó a ha tudod, hogy a tenyéren keresztül pulzust mérő bringák iszonyat pontatlanul mutatják a pulzust, célszerű egy mellkasi jeladó övvel felszerelt pulzusmérő óra beszerzése. Ha pedig olyanod van ami a kalóriát is méri, akkor a kaját is be tudod lőni pontosan a diétádba.


Sok sikert! ÉN is bringázom, igaz versenyszinten.

2010. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!