Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha már 15 napja nem gyújtottam...

Ha már 15 napja nem gyújtottam rá és még egy dekát nem híztam, pedig hajlamos vagyok rá, akkor van még félni valóm? 6 évig dohányoztam.

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van, 15 nap nem sok idő, de ha amúgy nincs sokkal nagyobb étvágyad akkor nem nagyon fogsz hízni, max egy picit, ha meg még sportolsz is esetleg akkor pláne nem
2013. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dieta ***** válasza:
50%

Nem azért híznak a leszokás után a dohányosok mert abba hagyták a dohányzást. Azok híznak akik pótcselekvés képen

nassolnak csipegetnek és észre sem veszik a plusz pár száz kalóriát, ami természetesen zsírként fog tárolódni a szervezetben.

2013. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egy évig bagóztam és miután abbahagytam híztam kb. 10-12 kilót.
2013. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,az lemaradt hogy egy vagy fél év után.
2013. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ugyanannyit eszek, mint eddig, csak hallottam, hogy lelassul az anyagcsere és kb. mennyi idő amire az 1 plusz kiló fel jön? :S Nem rég 20 kilót adtam le és nagyon nem hiányzik :S
2013. febr. 23. 16:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly januárban szoktam le egyik napról másikra. Egészen júniusig nem volt baj. Elértem a holtpontot, hogy rá kell gyújtanom és helyette képes voltam éjszaka is neki állni enni meg állandóan rágcsáltam valamit. Nyár volt ugye, eleve tovább van fent az ember. Hajnalban ér haza bulikból stb. (Már, ha a fiatalokat vesszük, mint engem) Úgyhogy 3 hónap alatt fel is szedtem szépen 6 kilót.

Most sajnos megint dohányzom és kaja helyett inkább rágyújtok. El is kezdtem fogyni. Szóval ez tényleg nem arról szól, hogy a ciginek köze van a hízáshoz. Hanem, hogy rágyújtás helyett inkább rágsz valamit pótcselekvésként.

2013. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak annyian írják, hogy kevesebbet esznek, vagy nem többet, mint eddig és híznak nem is keveset, hogy nem tudom mire gondoljak, és én is fiatal vagyok :)
2013. febr. 23. 16:34
 8/11 anonim ***** válasza:

ez a lelassúl az anyagcsere ez hülyeség, ezt a dohányosok állítják csak, a cigi pont, hogy rontja az anyagcsere hatásfokát, így épp felgyorsul, ha abbahagyod... azért híznak sokan, mert hülyék, és észre sem veszik, hogy elkezdtek pótcselekvésből zabálni...

én például mikor leszoktam 11 év napi 2 doboz után, nekem együtt jött egy egészséges életmód lázzal, én 40 kilogrammot fogytam a következő 1 évben..

2013. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem fogsz meghízni.


Én pont ugyanúgy voltam, mint Te, tavaly áprilisban. 5-6 év után fogtam, egyik napról a másikra letettem. És igen, lelassul első időben az anyagcsere, nem fog menni a nagydolog egy pár napig lehet. (Nekem pl nem ment, mert ugye a ciginek olyan hatása volt, hogy tudtam tőle menni 2-es számúra simán reggelente). De ez aztán teljesen helyre jön. Ha nem megy a dolog, támogasd meg aszalt szilvával, vagy annak a levével, ha fájna a hasad. Vagy igyál kávét. :)


De egyébként ha nem eszel többet, és mozogsz, akkor nem fogsz hízni (az meg, hogy fél meg egy év után hízott valaki, miután letette, ez baromság, akkor az nem amiatt volt, addigra nikotinnak már nyoma nincs a szervezetben). Én egy dekát sem híztam, sőt, úgy fellélegzett a szervezetem, hogy sokkal kevesebbet eszem, jobban megemésztem, és szebb lett az alakom is. :) Hajrá-hajrá!!! :)

2013. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fél meg egy év után sem a nikotin miatt lesz valaki kényszerevő. Hanem a pótcselekvés miatt. Nekem fél év után kezdett el hiányozni a dohányzás és nem azért, mert nikotin szükségletem lett volna. Egyszerűen csak a megszokás és a mozdulat, ha vártam a buszra vagy elmentem inni barátokkal stb.
2013. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!