Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy cigire rágyújtani tényleg...

Egy cigire rágyújtani tényleg olyan élvezetes, mint ahogy azt a dohányosok mondják?

Figyelt kérdés

Szoktam hallani tőlük, mikor beszélnek a cigizésről, és olyan örömtelien mesélik, hogy jó nekik.

Pl "rágyújtani miután tele zabáltad magad... ahhhh! de jó! Nincs annál jobb!"

Vagy "mikor sok a bajod, ideges vagy, egyest kaptál, bukásra állsz matekból. Ilyenkor kimész, elszívsz egy szálat, és már eltünt az idegeskedés..."


Szóval tényleg olyan jó ez a cigarettázás? Ilyen örömet okoz? Vagy csak annak okoz örömet, aki már rászokott?



2013. márc. 2. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

dehogyis:D

ez olyan mint amikor előadjuk, hogy mennyire imádjuk a sört, mert isteni nektár meg mittomén, de ugyanúgy keserű:D

csakhát a kisiskolások szeretnek menőzni, pedig bukásra állnak matekból...

meg amúgy lassan 1000 forint egy doboz, amit sehol nem szívhatsz el:D

2013. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

hát, azért okoz örömet, mert az elvonási tünetek enyhíti. senki ne mondja, hogy nem, meg azért szívja mert finom, azért érzi jónak, mert ugye jön az elvonási tünet, bemeséli magának hogy csak attól lesz nyugodt, és ezért nagyon jó érzés. aki elsőnek kipróbálja, beszédülhet tőle, (emiatt azt hiszi, hogy most milyen jó, mert ellazult, én is kb ezért az érzésért szoktam rá anno), de semmiképp sem finom. aztán idővel ez az érzés meg mindenkinél elmúlik, mert rendszeressé válik, és nincs benne más öröm, mint az, hogy enyhül az elvonási tünet.


kb mint ha egy 46os lábamra felvennék egy 44es cipőt, érezném egésznap, hogy szorít, és kényelmetlen, de óránként 10percre levehetem. akkor persze hogy úgy érzem, hogy az a menyország :D így működik a dohányzás is.

2013. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez a cipős hasonlat ez jó:D
2013. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kinga1995 ***** válasza:
68%

Szerintem tök jó dolog, nem vagy tőle ideges, és jóérzés.

Nem érzek ilyen hűde durva elvonási tüneteket, ha időben rágyújtok :-D Am ilyen jó időtöltés, vársz a vonatra vagy a villamosra és addig elszívsz egyet. Úgy telik leggyorsabban a várakozás. De ugye ez már tilos...

Vagy szünetben egy cigi mellett beszélgetni. Más, mint nem dohányozva. Füstöltök együtt, jönnek a témák.

És tényleg nyugtat, nem csak az elvonást csökkenti. Ha felhúz vmi idióta és tiszta ideg vagyok, akkor rágyújtok és lenyugszok. Akkor is, ha tíz perce cigiztem. Szal működik, mint nyugtató :-D

2013. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

de ha egy pohár vízről elhiszed, hogy attól nyugszol meg, akkor attól fogsz. nekem anno azt mondták, hogy ha betömök egy szelet csokit koncert előtt (zenész vagyok), akkor nem fogok izgulni. sokáig működött, aztán mondták, hogy csak placebohatás, semmi olyan nincs a csokitól, amitől nyugodtabb leszek..:D azóta már kinőttem az izgulást, de a cigi is csak ilyen placebohatás


ciginélkül beszélgetni meg jobb mint cigivel. tudom, mindkettőt próbáltam, amíg cigiztem, persze hogy azt hittem, hogy ez cigi nélkül így unalmas és tárgytalan lenne, de most meg télen nem kell kimászkálni, nem fogy a pénzem, nem vagyok rohadtbüdös, úgyhogy nem rosszabb cigi nélkül:)

2013. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

5ös, mit zenélsz?

ezt a pohár vizes hasonlatot én is sokáig mondogattam... persze nem hitték el, pedig logikus:D

mondjuk én amilyen videókat láttam már anatómián a témában, attól lennék ideges, ha cigizni kéne:D

2013. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
63%
Kinga, ekkora idiótát a világ nem bąszott mint te! :DDD Majd pár év múlva saját magad fogod ezért utálni, de nem baj, én élvezem ha valaki a saját sírját ássa. :)
2013. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ritkán gyújtok, a szertartásnak van hangulata. Nem kell rászokni, sokan gyújtanak ritkán, néha néha, alkalmanként.

Hány éves vagy? Nem szeretnéd majd kipróbálni?

2013. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!