Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit ajánlotok ebben a helyzetben?

Mit ajánlotok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2-3 év után egy évig nem dohányoztam, majd az elmult 1-1,5 hónapban ujra "cigizgetek", napi 1-5 szálat.

Az a problémám, hogy nem szeretnék ujra visszaszokni, és tudom, hogy most még könnyebb lenne letenni, és érdekes módon pont ez, amiért egyszerüen csak telnek-múlnak a napok és nem hagyom el ezt a pár szálat. Pontosabban, nem érzem magam függőnek, sem egészségileg sem anyagilag nem megterhelő ez a szintű dohányzás (tényleg átlag napi 2-3 szálat szívok, s az elsőt délután környékén.). Valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban? Mit tegyek? Ami még zavarja a helyzetet, hogy nemsokára érettségi, s nem szeretném, hogy az abban való felkészülést akadályozza a "leszokás". ezen információk tudatában: hagyjam el, vagy folytassam tovább ezt a visszafogott dohányzást? Ugyanolyan elvonási tünetek lesznek, mint a 2-3 éves dohányzás után? (abban az időben már napi dobozt szívtam a végefelé)

A bölcs nemdohányzók kérem ne osszák meg velem az információt hogy káros, mert jól tudom, ezért is fogalmaztam meg ezt a kérdést:)


2013. márc. 5. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges letenned a cigit. Én is középsuliban szoktam rá, volt hogy napi egy doboz elment, volt hogy egy nap egyet sem szívtam, nagyon változó volt, de pont ahogy te is, én sem éreztem megterhelőnek a napi 2-3-mat. Még most is szívom, egyetemista vagyok, de amikor érzem, hogy kicsit több elpöffen, teszem azt 10 szál egy nap, akkor visszafogom, 2-4 napig nincs cigi, aztán megint egy-kettő-három. Szerintem feleslegesen ne erőltesd rá magad, hogy elhagyd azt a 2-3 szál cigit. Jól tud esni néha napján, és ha tudsz mértéket tartani, az a legjobb. Az egyedüli amiben szerintem oda kell figyelned, hogy a 2-3 napit ne haladd meg, és akkor szerintem a te lelked is nyugodt lesz, nem fogsz kimondottan függőnek számítani. Amikor jól esik akkor szívd. :)

Nálam egyébként, amikor ennél a visszafogott dohányzásnál szünetet tartottam egyáltalán nem voltak elvonási tüneteim, de három hét után nagyon jól tudott esni az a pár szál :) Eléggé megfáztam a télen, és azért szüneteltettem! :)

2013. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én javaslom neked az adalékanyagmentes cigiket.
2013. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Milyen fajtát szívsz? Szerintem próbálj átállni arra, hogy ne mindennap gyújts rá hanem néha néha, így teljesen nem kell lemondanod róla első körben mégis előbb utóbb abba fogod tudni hagyni.
2013. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!