Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigaretta káros hatásait...

Cigaretta káros hatásait lehet valamivel jelentősen kompenzálni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, 2 éve dohányzom.Szerencsére enm szívok sokat, átlag napi 4-5 szál, de van, hogy napok, esetleg 1 egész hét is kimarad.(többnyire amikor itthon vagyok, és biztonságban érzem magam.Ha bemegyeka városba, szükségem van erre a pótcselekvésre)Néha koncerteken elmegy 1 egész doboz is, de ez nagyon nagyon ritka eset.Emellett próbálok egészségesen élni, sportolok, rozstermékeket, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, műzlit, sovány húsokat eszem, szedek multivitamint, rengetem gyógyteát iszom(csalán, zöld tea, vörös tea, kamilla, borsmenta).KÉrdésem, hogy az egészségre törekvő táplálkozásom, és a mozgás mennyire csökkenti a dohányzás ártalmait?
2009. szept. 13. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Semennyire.
2009. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ja meg minden nap eszem 1 ek. lenmagolajat, az érrendszerem védelme érdekében.vérnyomásom alacsony, 90-100/60 körüli.mióta dohányzom, talán még csökkent is.
2009. szept. 13. 12:59
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
A tüdődet a felsorolt dolgokkal nem tudod megvédeni. Nem is tudom miért cigizel, hiszen ahogy leírtad: nem vagy függő. Egyszerűen hagydd abba és kész. Csak így lehet leszokni. A megmaradt pénzt költsd magadra, vegyél belőle egy klassz felsőt, nadrágot, így mindig eszedbe jut, hogy büszke lehetsz magadra. Ja és keress a neten tüdőrákos tüdőről képet! Biztos sokkolni fog...
2009. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg nem csökkenti. Egyszerűen máshol árt a dohányzás. A kátrányt ami a tüdődbe lerakódik nem tudja semmilyen gyógytea kitakarítani. A legegészségesebb az ha abbahagyod a dohányzást, de erre nem kényszerítelek és nem is ez volt a kérdés. Amúgy a dohányzás miatt a testsúlyod csökkenhet és ez sem egészséges. Viszont a kérdésedre a válasz valóban az hogy nem csökkenti a dohányzás ártlmát. Ha már cigizel akkor egyáltalán nem lehet azt mondani hogy egészségesen élsz, akármi mást is teszel.
2009. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Tragikusan sokan halnak meg dohányzás miatt infarktusban, rákban stb. Okos és biztos szép fiatal lány vagy ne tedd tönkre magad. Az interneten megtalálod azokat a módszereket, melyek segítségével le tudsz szokni. Egykori professzorom, akitől megkérdeztem, hogy szívsebész létére miért dohányzik, azt válaszolta: " Amíg az öngyilkosságot a törvény nem bünteti, addig dohányozhatok." De ugye Te nem akarsz öngyilkos lenni?
2009. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem beszéllek le,mert felesleges,nem azt kérdezted:)


Van most az a vitamin,reklámozzák,a dohányosok védelme érdekében:)Azt szedd,plusz rengeteg c vitamin, egyébként torokfertőtlenítő,köhögésre felszaggató ilyenek,ezzel kicsit tudsz védeni,de ez nem azt jelenti,hogy majd nem halhatsz bele:)

2009. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem mondanám, hogy nem vagyok függő.Illetve..itthon, lakáson belül egyáltalán nincs igényem a dohányzásra, nem lopózok ki a teraszra, fel sem merül bennem, tehát fizikailag nem hiányzik.De amint kilépek, és megyek valahova, kell, h vmi lekösse a kezemet..vagy ha kellemetlen helyzetbe kerülök/zavarba jövök.Szóval nekem pszichés alapon kell a cigi sajnos:S Nem is annyira idegesség levezetésére , inkább megszokásból.Elsősorban lelkileg kéne helyrebillennem, h le tudjam tenni, és sajnos ez nem lesz túl egyszerű:S
2009. szept. 13. 15:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tény , hogy a legjobb az lenne ha abbahgynád.


Amit addig is érdemes lenne: sok zöldséget egyél, esetleg C vitamint, meg esetleg ACC-ből naponta egy tasakot, segít tisztán tartani a tüdődet és a káros hatást is csökkenti.


De a legfontosabb , hogy hagyd abba.

2009. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
51%
igen,pl szokj le rólla? sztem nem bánnád meg 18/f
2009. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Eleve sokkal több vitamint és ásványi anyagot kellene fogyasztanod az átlagnál, mivel a nikotin sokat kiold a szervezetedből (legjobban a C-vitamint).

Egyébként meg egyet értek az előzőkkel, a tüdődet nem tudod mivel megvédeni.

2009. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!