Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigaretta káros hatásait...

Cigaretta káros hatásait lehet valamivel jelentősen kompenzálni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, 2 éve dohányzom.Szerencsére enm szívok sokat, átlag napi 4-5 szál, de van, hogy napok, esetleg 1 egész hét is kimarad.(többnyire amikor itthon vagyok, és biztonságban érzem magam.Ha bemegyeka városba, szükségem van erre a pótcselekvésre)Néha koncerteken elmegy 1 egész doboz is, de ez nagyon nagyon ritka eset.Emellett próbálok egészségesen élni, sportolok, rozstermékeket, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, műzlit, sovány húsokat eszem, szedek multivitamint, rengetem gyógyteát iszom(csalán, zöld tea, vörös tea, kamilla, borsmenta).KÉrdésem, hogy az egészségre törekvő táplálkozásom, és a mozgás mennyire csökkenti a dohányzás ártalmait?
2009. szept. 13. 12:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát én annyit tudok ajánlani, hogy legalább ne szívj annyit még ha nem is szoksz le, mondjuk amikor kimégy a szabadba hallgass zenét a telefonodon, vagy játssz rajta hogy valami lekösse a figyelmedet.:D Vagy találj valami hobbit, ami leköt.:)

A táplálkozás ezt sajnos nem befolyásolja.

2009. szept. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

vannak ilyen vitaminok, amiket kifejezetten dohányosoknak találtak ki, bár ettől a tüdőd nemfog rendbejönni, de mint írtad te elég keveset szívsz.

a dohányzás nemcsak a tüdőt roncsolja, hanem az egész szervezetre van neki kb negatív hatása, ezt vitaminokkal tudod csökkenteni vmennyire. énmost konkrétan nemtudok neked vitamint ajánlani, de neten google-ban biztos találsz dohányosoknak való tablettákat, pl amit most reklámoznak tvben, csávó ingben meg kalapban fűszálat rágcsál:D

de egyébként egy sima béres actival is jó lehet, pont ma olvastam, h dohányosoknak, kávésoknak is ajánlott, de azér a kifejezetten diohányos vitamin biztos jobb.

2009. szept. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el, többé nem fogsz dohányozni:

Allen Carr: Végre nem dohányzom

*****


Én sem hittem hogy segíthet egy könyv, de mégis leszoktam 10 év után.

Ja és igen, a tüdődet semmi nem hozza helyre, ezért ne rontsd tovább a helyzetet.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom mennyire vagy otthon a drogok terén, de te abban az igen szerencsés helyzetben vagy, hogy fizikálisan nem, csak pszihésen vagy függő. Nagyon, nagyon egyszerü lenne leszoknod róla, csak elkell döntened, és kész. Nemfog többet hiányozni, mert a szervezeted egyáltalán nem szokhatott hozzá, ha több napot is kibírsz szenvedés nélkül. Számodra tényleg csak elhatározás kérdése az egész, nem úgy mint másnak, aki hiába szeretne leszokni, gyenge ahoz, hogy a testének parancsolni tudjon...
2009. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Utolsó, teljesen igazad van abban, hogy ez 'csak' pszichés függőség, de nem hiszem, hogy ettől sokkal könnyebb helyzetben lennék.Ha fizikailag rosszul lennéka cigi hiányától, elvonási tünetek jelentkeznének, tudnám, hogy ez elmúlik, ha biozonyos ideig erős maradok.De sokkal nehezebb pszichésen helyrepofozni magam.találni vmit, ami pótolja ezt a káros szokást 'éles helyzetek' esetén..Mindenesetre most napi MAX. 3 szálra csökkentettem az adagot, aztán majd meglátom, mi lesz.
2009. szept. 19. 11:40
 16/16 anonim ***** válasza:
ne cigizz szivarozz bör sophiane
2010. márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!