Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy szál cigi naponta tényleg...

Egy szál cigi naponta tényleg fertőtlenít?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy igen, de ez igaz is? Én személy szerint hetente max 1 vagy 2 szálat szívok el, de akkor is csak azért mert a barátok is, csak ők valamennyire jobban űzik ezt a dolgot, úgy napi egy dobozzal kb ami szerintem eléggé rossz hatással van már a szervezetre.


Nem is vagyok rá szokva, régebben én is jobban cigiztem ez tény de jóval visszább fogtam már benne magam :)


13 éves koromban kezdtem és most 19/F vagyok (refluxal sajnos pár hónapja..)



2013. márc. 23. 14:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A refluxnál diétát kell tartani. Nekem is refluxom van: Se cigi, se rövid, se nagyon fűszeres étel, se tej, se kávé. És napi szinten a gyógyszer.
2013. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 23. 15:03
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem igaz, sőt rákot okozhat. Főleg a refluxodra nem tenne jót a cigi és a pia sem.
2013. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Értem.
2013. márc. 23. 15:22
 15/23 anonim ***** válasza:
Ja, a reflux onmagaban is okozhat rakot..
2013. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
ezt te honnan veszed? ne ijesztgess már..
2013. márc. 23. 15:36
 17/23 anonim ***** válasza:

a cigitől azért lehet rákos az ember, mert a füst állandó gyulladásban tartja a légutakat, és kb 2-3 hét folyamatos dohányzás után a felső sejtréteg, aminek a típusát most nemtudom megmondani (asszem csillós laphám) átalakul egy másik, valamivel ellenállóbb, de egyáltalán nem oda illő hámfajtává.. csakhogy ez nem a természetes állapota a dolognak ugye, úgyhogy emiatt fennáll a veszélye annak, hogy az osztódásban hiba történik és elburjánzik.. ezt hívjuk tumornak


a refluxnál hasonlóképpen van, csak ott a nyelőcső alsó része alakul át az állandóan felcsapódó savgőztől


de egyébként ne parázz, egy egészséges emberben naponta rengetegszer indul túlburjánzásra egy-egy sejt, de az immunrendszer leállítja időben:) (azért burjánzik túl, mert egy sejt max 30szor osztódhat, utána el kell pusztulnia.. ha viszont a sok osztódás közepette a DNS lánc lemásolásakor hiba lép fel, és ez a felső limit kiesik, akkor nem fog megállni az osztódásban 30 után, és ész nélkül sokszorozódik)


Remélem érthető voltam:)

2013. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

az alkohol az igen fertőtlenít, de a cigi nem.


bár én egyiket sem sorolnám a "jó" kategóriába, ugyanis

cigiből ha keveset szívsz: -káros rád nézve

cigiből ha sokat szívsz:-káros rád nézve

alkoholból kevés mennyiség: -egészséges

alkoholból több mennyiség: -ártalmas rád és a környezetedre nézve


mindkettő nagyon veszélyes, de ha pártolni kéne ilyen érvekkel az egyiket akkor a dohányzást pártolom, mert avval bármilyen esetben az ember csak magára van veszéllyel és elvégre mindenki úgy cseszi el magát ahogy akarja



bocsi kicsit eltértem a témától><

2013. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
semmi baj megértettem :)
2013. márc. 24. 11:38
 20/23 anonim ***** válasza:

18as, az ervelesed ertheto, de gondolnod kell a passziv dohanyzasra is sajnos.... ha egy gyerek egy dohanyos szulo mellett no fel, 12 evesen ugy nez ki a tudeje, mintha o cigizett volna:/ latta ilyet, nem szep latvany, es en is igy notte fel, erzesre sem jo, hogy neha legszomjon lesz es lihegek...:/


Ugyhogy ugy po tos, hogy ha nincs senkije, es a kornyezetszennyezest kizarjuk, akklr a cigi, de ha van valamije, akkor inkabb egyik se:D

2013. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!